Bądź na bieżąco

Nasz Pierwszy Kongres Medycyny Integralnej już w lutym!

Luty
03
Pierwszy Kongres Medycyny Integralnej
Centrum Konferencyjne Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6, Warszawa

O KONGRESIE
Już w lutym zorganizujemy w Warszawie pierwszy Kongres uwzględniający najważniejsze zagadnienia medycyny integralnej i jej wpływu na zdrowie. Uczestnicy wydarzenia skorzystają z wiedzy ekspertów prezentowanej podczas wykładów i warsztatów. Spotkanie poprowadzi oraz merytorycznie podsumuje dr Elżbieta Dudzińska, uznany lekarz medycyny integralnej, propagujący komplementarne, holistyczne podejście do pacjenta. Całodniowe spotkanie skierowane jest do osób chorych przewlekle, ich bliskich, a także dla osób zdrowych, zainteresowanych prewencją i leczeniem chorób przewlekłych. Kongres odbędzie się 3 lutego 2018 w Centrum Konferencyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

PROGRAM:
09:00 – 09:30  Powitalna kawa i rejestracja uczestników
09.30 – 09:45  Otwarcie, Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”
09:45 – 15:20  Wykłady
09:45 – 10:45  Lek.med. Elżbieta Dudzińska „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia”
10:50 – 11:35  Wojciech Eichelberger  „Stres. Sen. I ich wpływ na zdrowie”
11:40 – 12:25  Prof. dr hab. n. med.Jan Lubiński „Genetyka. Innowacje”
12:30 – 13:30  Przerwa
13:30 – 15:20  Prof. Li Jie „Medycyna chińska”(przewidziano tłumaczenie prelekcji)
15:20 – 16:00  Koncert gongów, Mariusz Jarymowicz
16:00 – 18:00  Warsztaty
16:00 – 17:00  Mgr Franciszek Ruciński „Ziołolecznictwo”
16:00 – 17:00  Diana Poteralska-Łyżnik „Joga Śmiechu”
17:00 – 18:00  Kornelia Westergaard „Odżywianie wg makrobiotyki”
17:00 -18:00  Iza Milczarek „Refleksoterapia”

Pojęcie holistyki i znaczenie medycyny integralnej, zwanej również komplementarną, staje się na świecie coraz bardziej popularne. Niestety, to wciąż złożony i trudny temat w Polsce. Ludzie, w gąszczu informacji nie wiedzą, z których metod wspomagających mogą bezpiecznie korzystać, mylą medycynę integralną z medycyną alternatywną. Celem pierwszego Kongresu jest zmiana postrzegania tych pojęć. Integralne podejście to opieka całościowa, na każdym poziomie funkcjonowania – od poziomu ciała, przez duchowy do psychicznego, partnerska współpraca z pacjentem w przypadku choroby, poprzez połączenie najlepszych, naukowo zbadanych metod do leczenia i prewencji. To podejście mające na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. Taką wiedzę chcemy propagować, inaugurując Kongres, który będzie miał charakter cykliczny.- mówi Orina Krajewska, Prezes Zarządu Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

 

WYKŁADY:

Lek. med. dr Elżbieta Dudzińska, „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia”
Lek. med. Elżbieta Dudzińska uzyskała tytuł doktora na Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz dyplom w zakresie medycyny integralnej na Uniwersytecie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dla trenerów oraz zdobyła certyfikaty  w Instytucie Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness  in  Medicine  przy University of Massachusetts Medical School w Stanach Zjednoczonych (certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu ). Od dwunastu lat zajmuje się również działalnością edukacyjną w obszarze zdrowia i prewencji chorób. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu możliwości umysłu, stresu i technik redukcji stresu, zdrowia, stylu życia i diety, snu (m.in. „Jak sobie radzić ze stresem”, „Styl życia i jego wpływ na zdrowie”, „Jesteś tym co jesz”, „Jesteś tym co myślisz”, „Ciało i umysł nierozłączna para. Wpływ umysłu na nasze życie i zdrowie”, „Jak sobie radzić ze stresem i wypaleniem zawodowym”, „Komunikacja z pacjentem”, „Zdrowy sen, jako niego zadbać”, „Odporność organizmu, co ją determinuje”).

 

Prof. Jan Lubiński, „Genetyka”
Profesor dr hab. Jan Lubiński należy do elitarnego grona najwybitniejszych genetyków onkologii na świecie. Profesor ukończył studia w Pomorskiej Akademii Medycznej (PAM) w Szczecinie w 1977 roku. W niej uzyskał tytuł specjalisty w kilku dziedzinach: patomorfologii, genetyce klinicznej i laboratoryjnej genetyce medycznej. Stopień doktora medycyny otrzymał w 1980 roku, a stopień doktora habilitowanego w roku 1989. Tytuł naukowy profesora nadano w 1996 roku. W latach 1998-2012 był konsultantem krajowym w dziedzinie genetyki klinicznej. Założyciel i Kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz działającego przy tej uczelni Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych. Członek Prezydium Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN. W latach 2010-2014 przewodniczący Komisji Odwoławczej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prof. J. Lubiński jest autorem ponad 700 artykułów na temat badań klinicznych i genetyki molekularnej nowotworów oraz autorem i koordynatorem kilku projektów UE. W 2005 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu w Rydze.  W latach 2006-2011 prof. Jan Lubiński był Członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

 

Prof. Li Jie, „Medycyna chińska”
Specjalnością i prawdziwą pasją Prof. Li Jie jest klasyczna medycyna chińska. Od roku 1992 profesor naucza i praktykuje w Holandii. Prof. Li Jie w 1997 r. ukończył studia doktoranckie i rozpoczął studia podoktoranckie pod kierunkiem prof. Wendelaar Bonga z Uniwersytetu Nijmegen, tematem pracy był mechanizm apoptozy (programowanej śmierci komórek). Dr Li Jie jest autorem wielu artykułów naukowych z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej, fizjologii, endokrynologii, fizjologii stresu oraz programowanej śmierci komórek. Podążając za swoją misją podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności wśród terapeutów, nauczycieli i studentów TMCh, założył TCM School Qingbai (www.qingbai.nl) w Holandii i jest jej opiekunem naukowym, stworzył także instytut naukowo-badawczy Klasycznej Medycyny Chińskiej (www.tcmclassics.org). Od 1998 r. prowadzi wykłady dla zaawansowanych dla Holenderskiego Lekarskiego Stowarzyszenia Akupunktury (NAAV). Ponadto dr. Li Jie posiada tytuł profesora przyznany przez Uniwersytet TMCh w Shandong, Chiny. Wykłada na kongresach w Austrii i Szwajcarii, a także regularnie prowadzi zajęcia na Kongresie TMCh w Rothenburgu.

 

Wojciech Eichelberger, „Stres. Sen. I ich wpływ na zdrowie”
Wojciech Eichelberger od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii. W 1968 ukończył studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1970 podjął kilkuletnie studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1973-1978 współtworzył nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości OTIRO. W 1978 roku współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles (1976) i Zen Center of Rochester (1980). Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) założonego w 2004 w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Jest ekspertem miesięcznika Zwierciadło,  autor książek Wydawnictwa Zwierciadło.

 

 

WARSZTATY:
Ziołolecznictwo
– mgr Franciszek Ruciński od 1988r zawodowo zajmuje się zielarstwem i ziołolecznictwem prowadząc w Łodzi popularną ‚” Zielarnię franciszkańską „. Wieloletnia praktyka poparta ponad 70 letnią tradycją rodzinną dała możliwość uzyskania dużej wiedzy praktycznej i znajomości receptur zarówno klasztornych jak i świeckich z całego świata .
Odżywianie wg makrobiotyki – Kornelia Westergaard, biotechnolog, dietetyk z zakresu makrobiotyki i medycyny chinskiej, włascicielka Macro bios bar.
Joga śmiechu – Diana Poteralska-Łyżnik, certyfikowana liderka jogi śmiechu. Prowadzi sesje i warsztaty w Akademii, jak również dla firm.
Refleksologia – Iza Milczarek, dyplomowana refleksolog, terapeutka pracująca według zasad terapii meridianowej, w oparciu o tradycyjną medycynę chińską (TMC), psycholog w zarządzaniu, prowadzi praktykę OdNowa Centrum Refleksoterapii.

OPŁATY

Uczestnicy mogą zgłosić udział w samych wykładach, wykładach i warsztacie, bądź samym warsztacie.

WYKŁADY

 • Lek.med. Elżbieta Dudzińska „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia”
 • Wojciech Eichelberger „Stres. Sen. I ich wpływ na zdrowie”
 • Prof. dr hab. n. med.Jan Lubiński „Genetyka. Innowacje”  
 • Prof. Li Jie „Medycyna chińska”(przewidziano tłumaczenie prelekcji) 

Cena za udział w 4 wykładach (cały blok wykładów): 130 zł 

WYKŁADY i 1 WARSZTAT do wyboru (Ziołolecznictwo, Odżywianie wg makrobiotyki, Joga śmiechu, Refleksoterapia)     

Wykłady:

 • Lek.med. Elżbieta Dudzińska „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia”
 • Wojciech Eichelberger „Stres. Sen. I ich wpływ na zdrowie”
 • Prof. dr hab. n. med.Jan Lubiński „Genetyka. Innowacje”
 • Prof. Li Jie „Medycyna chińska”(przewidziano tłumaczenie prelekcji)

Warsztat do wyboru:

 • Mgr Franciszek Ruciński „Ziołolecznictwo”
 • Kornelia Westergaard „Odżywianie wg makrobiotyki”
 • Iza Milczarek „Refleksoterapia”
 • Diana Poteralska-Łyżnik „Joga śmiechu”

Cena za udział w 4 wykładach i 1 warsztacie: 180 zł 

WARSZTAT

 • Mgr Franciszek Ruciński „Ziołolecznictwo”
 • Kornelia Westergaard „Odżywianie wg makrobiotyki”
 • Iza Milczarek „Refleksoterapia”
 • Diana Poteralska-Łyżnik „Joga śmiechu”

Udział w 1 warsztacie: 100 zł 

Rejestracja online możliwa jest do dnia 1.02.2018 pod linkiem: REJESTRACJA

I Kongres Bądź integralny w zdrowiu, prewencja i leczenie chorób przewlekłych odbędzie się 3 lutego w godz. 9:00-18:00 w sali konferencyjnej Muzeum POLIN.

O NAS
Działamy na rzecz popularyzacji i rozwoju medycyny integralnej w Polsce. Praca na rzecz pacjentów przewlekle chorych oraz podejście Fundacji zainspirowane jest filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Inicjujemy i wspieramy współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka.

ZAPISY I REJESTRACJA: https://i-kongres-badz-integralny-w-zdrowiu.evenea.pl/

INFORMACJA PRASOWA DO POBRANIA:
Informacja prasowa

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Sawicka
agnieszka.sawicka@fundacjabadz.pl, tel.: 600 111 483

PATRONAT MEDIALNY

 

            

    

           

   

          

         
      

WSPÓŁPRACA

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb