Bądź na bieżąco

Pierwszy Kongres Medycyny Integralnej

„Bądź integralny w zdrowiu, prewencja i leczenie chorób przewlekłych” to  pierwszy w Warszawie Kongres uwzględniający najważniejsze zagadnienia medycyny integralnej i jej wpływu na zdrowie. Całodniowe spotkanie skierowane jest do osób chorych przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych prewencją i leczeniem chorób przewlekłych. 

Pojęcie holistyki i znaczenie medycyny integralnej, zwanej również komplementarną, staje się na świecie coraz bardziej popularne. Niestety, to wciąż złożony i trudny temat w Polsce. Ludzie, w gąszczu informacji nie wiedzą, z których metod wspomagających mogą bezpiecznie korzystać, mylą medycynę integralną z medycyną alternatywną. Celem pierwszego Kongresu jest zmiana postrzegania tych pojęć. Integralne podejście to opieka całościowa, na każdym poziomie funkcjonowania – od poziomu ciała, przez duchowy do psychicznego, partnerska współpraca z pacjentem w przypadku choroby, poprzez połączenie najlepszych, naukowo zbadanych metod do leczenia i prewencji. To podejście mające na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. Taką wiedzę chcemy propagować.- mówi Orina Krajewska, Prezes Zarządu Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” działa na rzecz popularyzacji i rozwoju medycyny integralnej w Polsce. Praca na rzecz pacjentów przewlekle chorych oraz podejście Fundacji zainspirowane jest filozofią życia Małgosi Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego leczenia człowieka. Nadrzędnym celem Fundacji „Bądź” jest wywieranie wpływu na środowisko lekarzy oraz pacjentów a także udział w pracach nad reformą medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki, poprzez zintegrowane metody leczenia, po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby.

Program pierwszej edycji Kongresu,  3 luty 2018r. Warszawa:

WYKŁADY:

dr n.med, lek.med. integralnej Elżbieta Dudzińska, „Jedność ciała i umysłu. Integralne podejście do zdrowia”
Lek. med. Elżbieta Dudzińska uzyskała tytuł doktora na Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz dyplom w zakresie medycyny integralnej na Uniwersytecie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dla trenerów oraz zdobyła certyfikaty  w Instytucie Medycyny Behawioralnej: Center for Mindfulness  in  Medicine  przy University of Massachusetts Medical School w Stanach Zjednoczonych (certyfikaty z zakresu technik redukcji stresu ). Od dwunastu lat zajmuje się również działalnością edukacyjną w obszarze zdrowia i prewencji chorób. Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu możliwości umysłu, stresu i technik redukcji stresu, zdrowia, stylu życia i diety, snu (m.in. „Jak sobie radzić ze stresem”, „Styl życia i jego wpływ na zdrowie”, „Jesteś tym co jesz”, „Jesteś tym co myślisz”, „Ciało i umysł nierozłączna para. Wpływ umysłu na nasze życie i zdrowie”, „Jak sobie radzić ze stresem i wypaleniem zawodowym”, „Komunikacja z pacjentem”, „Zdrowy sen, jako niego zadbać”, „Odporność organizmu, co ją determinuje”).

 

Prof. Jan Lubiński, „Genetyka”
Profesor dr hab. Jan Lubiński należy do elitarnego grona najwybitniejszych genetyków onkologii na świecie. Profesor ukończył studia w Pomorskiej Akademii Medycznej (PAM) w Szczecinie w 1977 roku. W niej uzyskał tytuł specjalisty w kilku dziedzinach: patomorfologii, genetyce klinicznej i laboratoryjnej genetyce medycznej. Stopień doktora medycyny otrzymał w 1980 roku, a stopień doktora habilitowanego w roku 1989. Tytuł naukowy profesora nadano w 1996 roku. W latach 1998-2012 był konsultantem krajowym w dziedzinie genetyki klinicznej. Założyciel i Kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz działającego przy tej uczelni Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych. Członek Prezydium Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN. W latach 2010-2014 przewodniczący Komisji Odwoławczej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prof. J. Lubiński jest autorem ponad 700 artykułów na temat badań klinicznych i genetyki molekularnej nowotworów oraz autorem i koordynatorem kilku projektów UE. W 2005 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu w Rydze.  W latach 2006-2011 prof. Jan Lubiński był Członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka.

 

Prof. Li Jie, „Medycyna chińska”
Specjalnością i prawdziwą pasją Prof. Li Jie jest klasyczna medycyna chińska. Od roku 1992 profesor naucza i praktykuje w Holandii. Prof. Li Jie w 1997 r. ukończył studia doktoranckie i rozpoczął studia podoktoranckie pod kierunkiem prof. Wendelaar Bonga z Uniwersytetu Nijmegen, tematem pracy był mechanizm apoptozy (programowanej śmierci komórek). Dr Li Jie jest autorem wielu artykułów naukowych z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej, fizjologii, endokrynologii, fizjologii stresu oraz programowanej śmierci komórek. Podążając za swoją misją podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności wśród terapeutów, nauczycieli i studentów TMCh, założył TCM School Qingbai (www.qingbai.nl) w Holandii i jest jej opiekunem naukowym, stworzył także instytut naukowo-badawczy Klasycznej Medycyny Chińskiej (www.tcmclassics.org). Od 1998 r. prowadzi wykłady dla zaawansowanych dla Holenderskiego Lekarskiego Stowarzyszenia Akupunktury (NAAV). Ponadto dr. Li Jie posiada tytuł profesora przyznany przez Uniwersytet TMCh w Shandong, Chiny. Wykłada na kongresach w Austrii i Szwajcarii, a także regularnie prowadzi zajęcia na Kongresie TMCh w Rothenburgu.

 

Wojciech Eichelberger, „Stres. Sen. I ich wpływ na zdrowie”
Wojciech Eichelberger od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii. W 1968 ukończył studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W 1970 podjął kilkuletnie studia doktoranckie w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1973-1978 współtworzył nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości OTIRO. W 1978 roku współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles (1976) i Zen Center of Rochester (1980). Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) założonego w 2004 w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Jest ekspertem miesięcznika Zwierciadło,  autor książek Wydawnictwa Zwierciadło.

 

WARSZTATY:


Ziołolecznictwo
– mgr Franciszek Ruciński od 1988r zawodowo zajmuje się zielarstwem i ziołolecznictwem prowadząc w Łodzi popularną „Zielarnię Franciszkańską „. Wieloletnia praktyka poparta ponad 70 letnią tradycją rodzinną dała możliwość uzyskania dużej wiedzy praktycznej i znajomości receptur zarówno klasztornych jak i świeckich z całego świata .

Odżywianie wg makrobiotyki – Kornelia Westergaard, biotechnolog, dietetyk z zakresu makrobiotyki i medycyny chinskiej, włascicielka Macro bios bar.

Joga śmiechu – Diana Poteralska-Łyżnik, certyfikowana liderka jogi śmiechu. Prowadzi sesje i warsztaty w Akademii, jak również dla firm.

Refleksologia – Iza Milczarek, dyplomowana refleksolog, terapeutka pracująca według zasad terapii meridianowej, w oparciu o tradycyjną medycynę chińską (TMC), psycholog w zarządzaniu, prowadzi praktykę OdNowa Centrum Refleksoterapii.

 

INFORMACJA PRASOWA DO POBRANIA:
Informacja prasowa

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Sawicka
agnieszka.sawicka@fundacjabadz.pl

PATRONAT MEDIALNY

 

            

    

           

   

          

         
      

WSPÓŁPRACA

 

Zapisz się na newsletter

Wyślemy porcję porad, inspiracji i zaprosimy na wydarzenia organizowane przez naszą fundację

Szanujemy prywatność naszych subskrybentów i zapewniamy, że podane dane tj. adres e-mail będzie używany wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o działaniach Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną. Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź” z siedzibą przy ul. Husarii 32, w Warszawie (02-951) dowiedz się więcej
© 2016 Fundacja Małgosi Braunek „Bądź”. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: PureWeb