Lektury

„Ratujmy się – Elementarz Medycyny Ekologicznej”

Autor: Józef Krop
Wydane przez: L&L, 2008

Autor to jeden z najbardziej wybitnych specjalistów Medycyny Ekologicznej (ME) polskiego pochodzenia.
W 1985 r. razem z innymi lekarzami założył Kanadyjskie Stowarzyszenie Medycyny Ekologicznej.
ME uwzględnia wpływ stresorów: fizycznych, chemicznych, biologicznych (pokarmy, drobnoustroje) i psychicznych na człowieka w środowisku, w którym żyje, i w globalnym środowisku zewnętrznym.
Medycyna ekologiczna powstała jako odpowiedź na zastraszające i niekontrolowane, globalne rozprzestrzenienie się toksycznych substancji chemicznych. Prowadzone przez ponad 50 lat badania naukowe pod wpływem toksycznych substancji i zdegradowanego środowiska na zdrowie człowieka dały możliwość leczenia przewlekłych chorób, a przede wszystkim dały odpowiedź na pytanie jak im zapobiegać.