Było

Naturalna pielęgnacja włosów i skóry głowy podczas chemioterapii

22

W niedzielę 1 października w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu na oddziale onkologii, razem z cudowną Fundacją Onkolandia zorganizowaliśmy warsztat pt. „Naturalna pielęgnacja włosów i skóry głowy podczas chemioterapii.”

Spotkanie poprowadziła nasza niesamowita pasjonatka – fryzjerka związana na co dzień z warszawskim salonem Hairmate – Dorota Kasiorkiewicz.

Pamiętajmy, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie mają czynniki środowiskowe. Do nich zaliczamy też chemię użytku codziennego i kosmetyki, którymi codziennie traktujemy nasze ciało. Podczas leczenia onkologicznego bardzo ważne jest, żeby dbać o siebie w sposób nietoksyczny.

Dorota przedstawiła naturalne, tanie, domowe sposoby na efektywną pielęgnację – wśród nich peeling z płatków owsianych, nawilżająca maseczka z awokado, czy siemienia lnianego.

Udostępniamy kilka rad od Doroty 🙂 –> wlosy_pielegnacja