Zespół

Home Zespół

Zarząd

Prezeska Fundacji Bądź

Orina Krajewska – aktorka, autorka, twórczyni podcastów o zdrowiu w Vogue Polska pt. “Jestem i Będę” oraz “Osobiste rozmowy holistyczne”. Absolwentka London International School of Performing Arts w Londynie. Propagatorka integralnego podejścia do zdrowia. Jest autorką książek „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” i „Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia”. Na co dzień znana widzom m.in. z serialu „Barwy szczęścia”. Prywatnie córka Małgosi Braunek.

Członkini Zarządu Fundacji

Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha. Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii, gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować Pięć Energii Mądrości. Założycielka Koła Energii, prowadzi jedyne w Polsce warsztaty Pięć Energii Mądrości. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą i rozwoju. Joanna zarządza biurem Fundacji Bądź oraz kieruje projektem warsztatów wyjazdowych – Bądź w Kazimierzu.

Członek Zarządu Fundacji

Krzysztof Nowiński – adwokat, karnista, aktywista. Zawodowo zajmuje się prawem karnym. Dużą część jego działalności pochłania aktywizm. To tu spełniam się i realizuję – jak sam mówi. Występował w licznych procesach aktywistów i aktywistek, dziennikarzy i dziennikarek oskarżanych/pozywanych o zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych. Reprezentuje aktywistów i aktywistki niosące pomoc humanitarną na granicy polsko-białoruskiej. Pomagał uczestniczkom i uczestnikom Strajku Kobiet niesłusznie zatrzymanym przez policję. Krzysztof w Fundacji Bądź zajmuje się kwestiami formalno – prawnymi, umowami i partnerstwami strategicznymi.

Rada Fundacji

Pełnomocniczka Rady Fundacji

Aleksandra Nowińska – aktywistka i społeczniczka, dla której sprawy niemożliwe nie istnieją. Reprezentantka Fundacji na konferencjach i w relacjach z innymi organizacjami pozarządowymi. Pełni dyżur w fundacyjnej infolinii, udziela wsparcia i informacji z zakresu bezpiecznych i sprawdzonych klinik, terapuetów i terepautek z obszaru integralnego podejścia do zdrowia. Bohaterka fundacyjnego cyklu “Jestem i Będę”, w którym podzieliła się historią swojego zdrowienia z choroby nowotworowej.

Członkini Rady Fundacji i Dyrektorka do spraw partnerstw

Zofia Wodnicka – ekspertka z zakresu budowania i wdrażania strategii w środowisku organizacji pozarządowych. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Współorganizuje Kongres Medycyny Integralnej, w obszarze partnerstw biznesowych. Przygotowuje i koordynuje ofertę szkoleniową dla firm i instytucji, korzystając z ekspertek i ekspertów Fundacji.

Członkini Rady Fundacji i Specjalistka ds. komunikacji

Agnieszka Zakrzewska – swoje zaangażowanie w działania Fundacji rozpoczęła od wolontariatu, dziś koordynuje projekty komunikacyjne i edukacyjne. Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej. Aktywnie działa na rzecz edukacji i promocji zdrowia. Jej cel to nadać profilaktyce przyjazną twarz, tożsamą z czułością i troską wobec siebie samych.

Członek Rady Fundacji

Maciej Żulewski – od ponad 13 lat związany jest z branżą telekomunikacji, kreując i wprowadzając produkty, które zdobywają uznanie klientów w całej Polsce. Kluczowy dla niego jest fun i pozytywna energia w zespole, co uznaje za fundament sukcesu. Po godzinach, zanurza się w świat muzyki, preferując dźwięki z vinyla, ale też takie, które można poczuć na żywo podczas koncertów. Ponadto poświęca czas działalności charytatywnej, dotykając istotnych obszarów, które mają potencjał zmienić życie ludzi. Jak sam mówi „Moje życie to harmonijne połączenie profesji w telekomunikacji, pasji muzycznej i zaangażowania społecznego”. W Fundacji Bądź Maciej odpowiada za obszar współprac strategicznych, wspiera też w obszarze produkcyjnym Kongres Medycyny Integralnej.

Rada Ekspercka

Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta, trener, mentor, autor. 1973 współtworzy nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO. 1978 współtworzy Laboratorium Psychoedukacji. 1981- 1985 działacz podziemnego Komitetu Oporu Społecznego – KOS. 2004 tworzy Instytut Psychoimmunologii – IPSI, w którym nadal pracuje jako psychoterapeuta, trener, mentor i dyrektor programowy. Autor i współautor wielu książek popularyzujących psychologię wychowania, religii, antropologii i rozwoju ludzkiego potencjału. W latach 1997 – 1999 w TVP2 współtworzy talkshow „Okna”. 2005 w TVP Kultura prowadzi program „Nocny stróż”. Publikuje w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Więzi”, „Życiu Duchowym”, „Pulsie Biznesu”, „Zwierciadle”. Szkolenie, kursy i artykuły online: Positivelive.pl, Miastodzieci.pl, Wojciech Eichelberger.pl. Odznaczony Polonia Restituta.

Lek. med. Elżbieta Dudzińska. Ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu, Wydz. Lekarski. Absolwentka podyplomowych studiów dla lekarzy z Medycyny Integralnej na Uniwersytecie Arizona w USA 2017. Ukończyła kursy technik oddechowych m.in. Metodą Buteyko, technik oddechowych Metody Wima Hofa oraz technik redukcji stresu MBSR. Zajmuje się terapiami oddechowymi i pomocą w przywracaniu prawidłowego, fizjologicznego sposobu oddychania.

Pracuje w Instytucie Reumatologii w Warszawie, udziela porad lekarskich, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące oddychania, profilaktyki i edukacji prozdrowotnej. Więcej: www.treneroddechu.com. Instagram: doktor_oddech Podcast Spotify „Lepiej Oddychaj Lepiej”.

Dr Joanna Podgórska – biolożka molekularna i biotechnolożka, doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Konsultantka naukowa, autorka publikacji naukowych, popularno-naukowych, monografii. Absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Dietetyki Sportowej na Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie oraz kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Obecnie, wykładowczyni akademicka SWPS w Warszawie i Poznaniu. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, członkini Rady Naukowej Wise Future oraz Fundacji Bądź.

Gospodyni audycji/podcastu „Podgórska ogólnie” w Newonce Radio, w której popularyzuje naukę, oraz profilu na Instagramie (@drjoanpodgorska) oraz bloga (www.joanpodgorska.com), na których dzieli się doniesieniami naukowymi. Autorka popularnonaukowej książki „Tak działa mózg. Jak mądrze wpłynąć na jego funkcjonowanie”.

Poza nauką kocha kino, książkę, fotografię, muzykę alternatywną i elektroniczną, jazdę rowerem szosowym, długie spacery. Związana z taoizmem i buddyzmem zen.

Prof. Paweł Nauman – ordynator Pododziału Neuroortopedycznego, Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana PAwła II w Siedlcach. Kierownik Centrum Leczenia Chorób Kręgosłupa, koordynuje m.in. program leczenia przerzutów nowotworowych do kręgosłupa przy wykorzystaniu asystora neurochirurgicznego. Był kierownikiem Kliniki Neurochirurgii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i zastępcą Kierownika Kliniki Nowotworów Układu Nerwowego Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Ukończył Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr n. med. Krzysztof Szalecki od 2012 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Nerwowego Centrum Onkologii Instytutu w Warszawie. W latach 2012-2018 pracował jako asystent Kliniki Neurochirurgii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Specjalizację z Neurochirurgii uzyskał w 2018 r. pod kierownictwem prof. Tomasza Mandata w Klinice Neurochirurgii IPiN. W 2018 roku uzyskał tytuł Doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. Zastosowanie Głębokiej Stymulacji Mózgu w Leczeniu Dystonii. W trakcie swojej pracy zawodowej zdobył kompleksową wiedzę i doświadczenie w leczeniu schorzeń układu nerwowego. Swoje umiejętności doskonalił w trakcie licznych kursów i staży kierunkowych między innymi w Uniwersytecie Medycznym w Seulu, czy Ichilov Medical Center w Tel Avivie.

Szczególnym zainteresowaniem dr Szaleckiego jest leczenie bólu z użyciem metod małoinwazyjnych i chirurgicznych w tym blokady, zabiegi lezyjne (termolezja) oraz wszczepianie działających przeciwbólowo stymulatorów.

Projekty dla dzieci

Koordynatorka Fundacyjnych projektów dla dzieci


Agnieszka Lewalska – Graczyk
– koordynatorka projektów dla dzieci, których celem jest dbanie o dobrostan psychiczny i fizyczny dzieci poprzez organizację zajęć z jogi, uważności, pracy z emocjami, warsztatów żywieniowych. Nauczycielka jogi dla dzieci. Podczas zajęć najważniejsze jest dla niej stworzenie dzieciom bezpiecznej przestrzeni do praktyki, swobodnego ruchu i bycia tu i teraz. Mama dwójki dzieci uważa, że dzieci to najlepsi nauczyciele życia, którzy pokazują jak po prostu BYĆ.

Wolontariusze i Wolontariuszki

Grupa fantastycznych ludzi o chętnych rękach, wielkich sercach i tęgich głowach. Słuchają z uwagą, wspierają swoimi kompetencjami i wiedzą, wolnym czasem i talentem. Bez nich nie byłoby Fundacji Bądź. Dziękujemy!

Organizacje wspierające

Dziękujemy, że pomagacie nam rozwijać się dalej!