Wsparcie dla Ukrainy, podziękowanie (4 marca)

Drodzy!
Za nami bardzo wymagające, ale i dające wiele otuchy dni. Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” wspólnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i projektem Blyzkist koordynowała zbiórkę środków pierwszej pomocy medycznej, opatrunków i apteczek dla szpitali w Ukrainie.

Zbiórkę dedykowaliśmy rannym żołnierzom oraz osobom cywilnym. W sumie do tej pory udało nam się zorganizować trzy bezpośrednie transporty. Jeden transport trafił do kijowskiego szpitala dla weteranów wojennych, dwa do szpitala w Chernivtsi.

Skupiliśmy się na zbiórce, segregacji i pakowaniu środków odpowiadając bezpośrednio na zapotrzebowanie szpitala wojskowego w Czerniowcach / Чернівецький військовий госпіталь.
Wspaniali ludzie, czyli Wy – cały czas dołączają się do akcji, przynoszą ogłaszane przez nas potrzebne: opaski uciskowe, apteczki, produkty medyczne, sprzęt do ratowania życia, tak bardzo w tym momencie potrzebny.

Kolejny transport zaplanowany jest na przyszły tydzień, będziemy Was informować na bieżąco. Cały czas skupiamy się na konkretnych, zgłaszanych nam potrzebach. W Muzeum na Pańskiej odbywają się cały czas akcje pomocowe dla osób przybywających do Warszawy. Działamy więc dwutorowo.

Dziękujemy Wam za okazane wsparcie i pomoc, jesteście niesamowici.
Szczególne podziękowania kierujemy do:
Juliana Zagurska
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw
Członków projektu Blyzkist
Firmy transportowej Riders Express
oraz do następujących osób:
Maria Nowakowska
Tetiana Skrypnyk
Kaja Kusztra
Krzysztof Nowiński
Anita Nowińska
Taras Gembik
Franciszek Ledóchowski
Sonia Kieryluk
Anka Krystyniak
Natacha Bastiat-Jarosz
Warsaw Artists (Kamil Tkaczyk / Przemek Miłosz)
To tylko część wspierających nas osób, dziękujemy wszystkim.
Działamy dalej. Wspólnie.

Fot. Facebook Juliana Zagurska

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ