Jestem i Będę

Home Jestem i Będę

W projekcie Jestem i Będę możemy poznać sylwetki bohaterów i ich historie radzenia sobie z kryzysem zdrowotnym.

„Silny umysł może się zatroszczyć o słabe ciało, lecz słaby umysł nie zdoła zaopiekować się mocnym ciałem. Musimy troszczyć się o nasz umysł, by po prostu cieszyć się zdrowiem. Moim zdaniem ciało i umysł tworzą jedność, są ze sobą bardzo silnie powiązane” – mówi profesor Fahri Saatcioglu w ostatniej książce Oriny Krajewskiej.

Te słowa idealnie oddają misję oraz kierunek działań projektu Jestem i Będę Fundacji Małgosi Braunek Bądź oraz Vogue Polska, który ruszył właśnie z nowym sezonem! W jego ramach bohaterki i bohaterowie opowiadają o swoich zmaganiach z chorobą, drodze do wyzdrowienia i dążeniu do równowagi.

Dwa poprzednie sezony oraz ich pozytywny odbiór pokazują, że słowa mają moc terapeutyczną. Chcemy dalej opowiadać osobiste historie, a poprzez nie edukować i wskazywać holistyczne ścieżki zdrowia. Niczego nie narzucamy, dajemy natomiast światło metodom, które powoli znajdują swoje miejsce także w klasycznej medycynie.

Jestem i Będę to projekt mający na celu promocję aktywnej postawy wobec własnego zdrowia oraz holistycznego, zintegrowanego podejścia w profilaktyce i leczeniu.

W każdym odcinku bohater/bohaterka opowiada swoją historię na łamach magazynu Vogue.pl, gdzie publikowane są osobiste felietony. Publikacji towarzyszą portrety wykonane przez wspaniałych fotografów i fotografki oraz przeprowadzone przez Orinę Krajewską wywiady w formie podcastów, dostępnych w całości bezpłatnie m.in. na Vogue.pl, w aplikacji Vogue Polska, na Spotify’u, Tidalu i YouTubie.

Zespół Jestem i Będę:

Pomysłodawczynie projektu: Magda Chołyst, Orina Krajewska
Teksty: Marta Malik-Ryl / Nowy Kontekst & Natalia Karawajczyk
Podcast: Orina Krajewska
MUA: Sonia Kieryluk
Wsparcie formalne: Joanna Jakubowicz
Wsparcie produkcji i komunikacja: Agnieszka Zakrzewska

Zespół projektu Jestem i Będę, fot. Marta Surovy

OFERTA DLA SPONSORÓW

Zostań partnerem projektu Jestem i Będę!

Firmy oraz prywatni inwestorzy coraz chętniej angażują się w społeczne projekty związane ze zdrowiem, okazując przy tym wsparcie dla osób w procesie zdrowienia.

Zostając partnerami projektu Jestem i Będę, możecie zyskać ambasadorów, którzy poprzez swoje historie ukazują własną determinację i siłę w walce o zdrowie. Losy bohaterek i bohaterów są opowiadane z perspektywy czasu, dlatego ich przekaz tak bardzo inspiruje do podjęcia aktywnej postawy wobec własnego zdrowia i procesu leczenia.

Zapraszamy do kontaktu! Nasz adres: kontakt@fundacjabadz.pl