Bądźmy Blisko I Будьм близько

Home Bądźmy Blisko I Будьм близько

Bądźmy Blisko I Будьм близько! Inkluzywne zajęcia kreatywno-ruchowe dla dzieci

Bądźmy Blisko | Будьм близько to nasz solidarnościowy projekt skierowany do najmłodszych i realizowany przy wsparciu kolektywu Blyzkist. W programie znajdują się bezpłatne zajęcia kreatywno-ruchowe z elementami jogi i uważności (m.in. ćwiczenia oddechowe) oraz arteterapia, skierowane do dzieci uchodźczych i miejscowych w wieku od 3 do 12 lat (z tłumaczeniem na język ukraiński). Celem projektu jest redukcja stresu i stworzenie bezpiecznej przestrzeni budującej poczucie wspólnoty.

Aktualnie w ramach projektu zajęcia odbywają się co tydzień w czwartki, w siedzibie Arka Fundacja Dzieci.

Do projektu można dołączyć w dowolnym czasie. Zapraszamy osoby indywidualne, opiekunów dzieci z Polski, Ukrainy i każdej innej części świata, placówki edukacyjne, przedszkola, szkoły, domy kultury i świetlice.

Szczegółowych informacji, jak dołączyć do projektu, udziela jego koordynatorka, Agnieszka Lewalska: alewalskagraczyk@fundacjabadz.pl

Dlaczego to takie ważne?
Pragniemy dalej rozwijać nasz solidarnościowy projekt Bądźmy Blisko | Будьм близько, ponieważ wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom, nauce i zabawie, możemy stworzyć społeczność przyjazną dla wszystkich dzieci przebywających w Polsce.

Od czerwca 2022 roku z zajęć Bądźmy Blisko | Будьм близько na terenie Warszawy skorzystało ponad 950 dzieci. Poza Fundacją Legii, Arką Fundacją Dzieci i Szkołą Podstawową 402 na warszawskim Gocławiu, zajęcia realizowane były także w ukraińskiej szkole Materynka / Школа “Материнка” ім. Д.Павличка Український навчальний заклад у Варшавi, w siedzibie Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci oraz RiO Edu Centrum.

W pierwszym roku działań finansowo wsparła nas firma farmaceutyczna MSD Polska oraz Urząd Województwa Mazowieckiego. Od 2023 projekt finansowany jest ze środków własnych Fundacji.

Dołącz do programu:

Zapisy na Bądź od Małego – Joga w Ogrodzie (21–23.07):

Dlaczego to takie ważne?

Zajęcia mają na celu poprawę kondycji, naukę koncentracji i uważności oraz redukcję stresu. Spotkania są okazją do poznania innych kultur i języków, ich celem jest również stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich. Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci z każdego zakątka świata.

Wierzymy, że dzięki wspierającej mocy wspólnoty wspólnymi siłami uda nam się zbudować wzajemnie zasilającą się, otwartą społeczność.

Cały czas prowadzimy zbiórkę na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć nas darowizną, będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na konto Fundacji:

FUNDACJA MALGOSI BRAUNEK BADZ
69 1090 1870 0000 0001 5032 4816

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w pomoc
i organizację przyjaciół, dzięki którym działa Bądźmy Blisko I Будьм близько!

Spot autorstwa Bartka Karczmarka: