Przekaż 1,5%

Home Przekaż 1,5%

Koniec choroby to początek życia. Możemy sprawić, żeby ten początek był jakościowy.

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie i przekazanie 1,5% podatku na Fundację Małgosi Braunek ''Bądź''.

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” to organizacja działająca od 2015 roku zajmująca się czynnie edukacją zdrowotną zainspirowaną filozofią życia Małgorzaty Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja promuje zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby. Inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka.

Główną osią działalności jest organizacja warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych. Działania kierowane są do osób chorych onkologicznie i przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych zdrowym trybem życia oraz prewencją chorób przewlekłych.

Jesteśmy największym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji na temat medycyny integralnej, komplementarnego podejścia do leczenia zwłaszcza do chorób onkologicznych i przewlekłych oraz holistycznego dbania o swoje zdrowie.

Film o nas

Najważniejsze obszary działania Fundacji Małgosi Braunek ''Bądź'' to:

Organizacja cyklicznych KONGRESÓW MEDYCYNY INTEGRALNEJ „Bądź w pełni zdrowia”, na których wysokiej klasy eksperci z kraju i – zagranicy dzielą się swoją wiedzą. Najbliższy 4. Kongres dedykowany zdrowiu psychicznemu już 11 marca na stadionie Legii Warszawa.

Organizacja WYKŁADÓW, WARSZTATÓW I KURSÓW poświęconych edukacji prozdrowotnej i well-being’owi;

Prowadzenie cyklicznej i otwartej GRUPY WSPARCIA #BądźMy dla pacjentów onkologicznych, chorych przewlekle oraz ich przyjaciół i rodzin;

Przygotowanie i publikacja w ramach cyklu JESTEM I BĘDĘ, rozmów na stronie vogue.pl i w formie podcastów, prezentujących autentycznie historie osób, które w obliczu kryzysu zdrowotnego korzystały z integralnych ścieżek leczenia;

Prowadzenie KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH dla osób w procesie zmiany życiowej, związanej z kryzysem, chorobą, stratą;

Prowadzenie FUNDACYJNEJ INFOLINII otwartej dla wszystkich w nagłej potrzebie kontaktu oraz dyżurowanie na infolinii u Rzecznika praw pacjenta;

Tworzenie BAZY kluczowych INFORMACJI dotyczących metod, klinik, lekarzy, terapeutów oraz instytucji zajmujących się różnymi sposobami prewencji i leczenia;

Organizacja wyjazdowych warsztatów BĄDŹ W KAZIMIERZU, poświęconych redukcji stresu, nauce prawidłowego oddechu, regeneracji i ogólnemu wzmocnieniu odporności.

ZOBACZ PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W 2022 ROKU

ponadto:

Wybuch wojny w Ukrainie nie pozostawił nas i naszych Przyjaciół i Przyjaciółki obojętnymi. Mając zapisane w statucie – działania na rzecz dobroczynności – niemal natychmiast włączyliśmy się w bieżącą pomoc dla uchodźców i uchodźczyń przybywających do Warszawy, a działając w porozumieniu z wolontariuszami Sił Obrony Terytorialnej Ukrainy od marca 2022 r. do dziś, udało nam się wysłać do Ukrainy pomoc humanitarną i medyczną o łącznej wartości blisko 700 tysięcy złotych.

Latem i jesienią do naszych stałych fundacyjnych projektów dołączyły działania solidarnościowe: Bądźmy Blisko I Будьм близько (zajecia ruchowe i plastyczne dla dzieci) i Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй.Їж.Знайомся! Wspólna kuchnia Blyzkist, Solidarnego Domu Kultury “Słonecznik” i Fundacji “Bądź”.

Pomogliśmy już wielu osobom. Aleksandra Nowińska wygrała nowe życie!
Może się wydawać, że na mojej drodze do wyzdrowienia wszystko było przemyślane, odhaczone punkt po punkcie. Byłam wyposażona w wiedzę z fundacji, ponadprzeciętną samoświadomość i zestaw narzędzi jeszcze z czasów kryzysu w małżeństwie. Moją pierwszą reakcją w trudnych sytuacjach jest działanie. Dopiero potem przychodzą emocje. Ale to właśnie one pełnią kluczową rolę w procesie zdrowienia.”
Dzięki wsparciu finansowemu z 1,5% podatku Fundacja będzie mogła organizować kolejne wykłady, warsztaty, Kongresy oraz grupy wsparcia dla osób zainteresowanych unikatową wiedzą o budowaniu zdrowia oraz dla wszystkich będących w kryzysie choroby.
Numer KRS Fundacji to: 0000381339.
ROZLICZ SIĘ Z PITAX

Dziękujemy bohaterom i bohaterkom cyklu „Jestem i Będę”, którzy zgodzili się na wykorzystanie zdjęć z projektu do fundacyjnej kampanii „Przekaż 1,5%”. Więcej o projekcie TU.