BądźMY – grupa wsparcia

Zapraszamy wszystkie osoby z doświadczeniem choroby nowotworowej i choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin i przyjaciół do dołączenia do fundacyjnej grupy wsparcia – BądźMy.

Zapraszamy do udziału w wiosennej edycji grupy wsparcia Fundacji Bądź.

Zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl

Start grupy 28 marca, pracujemy co tydzień, w każdy czwartek aż do 9 maja (z wyjątkiem majówki 2.05) w godz. 19:00 – 21:00.

Przed pierwszym spotkaniem grupy kontaktujemy się indywidualnie z zainteresowanymi, by móc wspólnie ustalić, jakie są potrzeby uczestniczących osób.

Grupą w duecie kierują prowadzące fundacyjnych konsultacji psychologicznych, Magdalena Powalska-Bąk i Klaudia Klimala.

Dołącz do spotkań grupy online:

Szczegóły

Ramy czasowe i terminy

Harmonogram: raz w tygodniu w czwartki, w godzinach 19:00 – 21:00

Start: 28 marca 2024 r. Kolejne terminy: 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, (z wyjątkiem 02.05 ze względu na długi weekend), 09.05.

Praca w cyklu: 6 spotkań online

Cena: Udział w grupie jest bezpłatny.

Zasady grupy

Grupa ma charakter zamknięty – oznacza to, że formułujemy ją od pierwszego spotkania i nie można do niej dołączyć w późniejszym terminie.

O czym będziemy rozmawiać

Na spotkaniach poruszymy aktualne tematy wynikające z potrzeb uczestników. Porozmawiamy o emocjach i trudnościach z jakimi mierzą się osoby w kryzysie choroby oraz osoby je wspierające. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć perspektywę, skontaktować się z sobą oraz doświadczyć, że nie są sami ze swoimi trudnościami – otrzymają wsparcie.

Grupa wsparcia nie jest psychoterapią. Spotkania mają charakter psychoedukacyjny i wsparciowy. Podczas naszych spotkań będziemy zajmowali się holistycznie tym, co żywe w myślach, emocjach i ciele.

Ważna uwaga

Grupa wsparcia nie jest psychoterapią. Spotkania mają charakter psychoedukacyjny i wsparciowy. Podczas naszych spotkań będziemy zajmowali się holistycznie tym, co żywe w myślach, emocjach i ciele.

Prowadzące

Magdalena Powalska-Bąk – od 9 lat pasjonatka Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, od 2020 roku współprowadząca Poznańskiej Grupy Empatycznej, certyfikowana mediatorka w nurcie Porozumienia Bez Przemocy. Ukończyła kursy dla profesjonalistów w zakresie pomocy terapeutycznej w nurcie Systemu Wewnętrznej Rodziny Richarda Schwartza. Obecnie jest w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Pracowała w Redemptoris Missio, pomagając w organizacji pomocy humanitarnej. Wielbicielka podróżowania i spotkań z ludźmi, uwielbia się wspinać. Mama trójki prawie dorosłych dzieci.

Klaudia Klimala – specjalistka w zarządzaniu i komunikacji interpersonalnej i w organizacjach. Jest w trakcie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Absolwentka Uniwersytetu im. Ludwika Maksymiliana w Monachium na kierunkach Germanistyka Transnacjonalna/Komunikacja Międzykulturowa, Filologia Portugalska oraz Filozofia. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Psychologii Przywództwa. Klaudia korzysta ze wszelkich doświadczeń osobistych i zawodowych. Najważniejsze są dla niej: psychoterapeutyczne szkolenie zawodowe, treningi interpersonalne oraz liczne warsztaty rozwojowe. W pomocy psychologicznej korzysta również ze współpracy z fundacjami i organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą, współtworząc programy i kampanie CSR oraz udzielając wsparcia osobom w kryzysie bezdomności w Brazylii i w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech.