Noworoczna edycja wspólnej kuchni w ramach cyklu: Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй.Їж.Знайомся!

(🇺🇦Український текст внизу👇)

Cześć drogie osoby,
w najbliższą niedzielę, 8 stycznia zapraszamy na noworoczną edycje wspólnej kuchni w ramach cyklu: Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй.Їж.Знайомся! Widzimy się i gotujemy w siedzibie Solidarnego Domu Kultury „Słonecznik” przy ul. Pańskiej 3 w Warszawie. Wstęp wolny!

Tym razem z najukochańszą Panią Lubov nauczymy się gotować i poznamy pradawną historię potrawy bez której nie mogłyby się odbyć żadne święta – KUTIA. Nazwa pochodzi od słowa ukraińskiego (z greckiego ) kókkos – pestka, ziarno, chociaż ludowa etymologia wskazuje na słowo kut – kąt. KUTIA jest jedną z 12 potraw tradycyjnie jadanych podczas ukraińskiej wieczerzy wigilijnej. Jada się ją głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Zapraszamy bardzo serdecznie spędzić czas razem , poznać się i pysznie najeść.

🇺🇦 Привіт дорогі , 8.01 від 13:00 на вулиці Панська 3, запрошуємо вас на новорічний цикл спільної кухні „Готуй, їж, знайомся” разом з нашою дорогою пані Любов’ю Гринь. Цього разу ми навчимося готувати і познайомимося з давньою історією страви, без якої не обходиться жодне зимове свято – КУТЯ. Назва походить від українського слова (з грецької) кокос – зерно, насінина, хоча народна етимологія вказує на слово – кут. Це одна з 12 страв, які традиційно входять до святвечірньої вечері у осіб з України . Її їдять в основному на Різдво і Новий рік. Запрошуємо вас провести час разом, познайомитися та смачно поїсти.

Spotkania Gotuj, jedz, poznawaj! I Готуй.Їж.Знайомся! odbywają się w ramach wspólnego programu Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” i Blyzkist.
Projekt finansowany przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca Fundacja dla Polski / www.funduszobywatelski.pl

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc i organizację przyjaciół, dzięki którym realizujemy nasz projekt solidarnościowy także jesienią 👉
Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca Fundacja dla Polski
Blyzkist
Orina Krajewska
Taras GembikKaja Kusztra (autorka identyfikacji wizualnej, dziękujemy!)

Do zobaczenia 💙💛 До зустрічі 💙💛