Cykl bezpłatnych zajęć dla osób z doświadczeniem onkologicznym I Fundacja Bądź X JOYINME

Październik na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month), a 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

W tym czasie, będziemy szczególnie przypomnieć, jak ważny dla naszego zdrowia jest styl życia (dieta, ruch, wspierające relacje, kontakt z przyrodą, dbanie dobrostan psychiczny) i wybory, których codzienne dokonujemy. Regularna samokontrola piersi, badania profilaktyczne, w tym mammografia i USG, powinno stać się nawykiem i wyrazem odpowiedzialnej troski o własne zdrowie.

Jednocześnie, razem z współorganizatorem wydarzenia – marką JOYINME, chcemy dać wsparcie w postaci wspierających spotkań i narzędzi wszystkim osobom (zapraszamy także mężczyzn), którzy mają za sobą doświadczenie choroby onkologicznej oraz ich bliskich. Będzie kojąco, blisko siebie, czule i wzmacniająco dla ciała i ducha.

Zapraszamy na 4 wyjątkowe i bezpłatne spotkania, które odbędą się stacjonarnie w Warszawie w Pop Up JOYINME przy ul. Karłowicza 18/1.

Terminy i tematy zajęć:
– 7 października (sobota) 11:00 – 12:00 joga z JOYINME z Nikolą Chmiel
– 9 października (poniedziałek) 19:00 – 20:00 sesja z Elą Compton czułego i walecznego samowspółczucia
– 19 października (czwartek), 19:00 – 20:00 joga z JOYINME z Nikolą Chmiel
– 28 października (sobota) 11:00 – 12:00 sesja z Anną Święcką-Głowacką – oddech

Na zajęcia obowiązują zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl

Można się zapisać na od razu wszystkie spotkania lub tylko na jedno wybrane. Prosimy o przemyślane rezerwacje miejsc. Liczba osób na sali jest ograniczona i jeśli my nie wykorzystamy zarezerwowanego miejsca, to ktoś kto inny może z niego nie skorzystać.

7 i 19 października I Joga z JOYINME z Nikolą Chmiel

Podczas sesji jogi, uczestnicy będą mieli okazję do zrelaksowania swojego ciała i umysłu dzięki dostosowaniu praktyki dla osób z doświadczeniem onkologicznym. Skupimy się na łagodnych pozycjach oraz technikach oddechowych, które będą pomocne w walce ze stresem i osłabieniem. Spokojne tempo pozwoli na świadome i uważne poruszanie się po macie. Joga wprowadzi nie tylko fizyczną harmonię, ale także wsparcie emocjonalne dla wszystkich uczestników, którzy szukają lepszych sposobów na radzenie sobie z wyzwaniami zdrowotnymi.

Nikola Chmiel – Jako nauczycielka jogi, moja praktyka jest ukierunkowana na pracę z kobietami w różnym wieku i z różnymi wyzwaniami. Moje zajęcia skupiają się na odkrywaniu ciała i oddechu, zapewniając przy tym wsparcie i empatię. Dla mnie joga to bezpieczne spotkania na macie, pomagające poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne. Celem jest osiągnięcie harmonii i spokoju w na macie i poza nią.

Na sali dostępne będą dla wszystkich: maty, poduchy, wałki, kostki, paski i koce. Można oczywiście wziąć ze sobą swój sprzęt.

9 października (poniedziałek) 19:00 – 20:00 I Sesja z Elą Compton czułego i walecznego samowspółczucia

Jak być dla siebie wspierającą przyjaciółką_cielem? Zwłaszcza, kiedy tego najbardziej potrzebujesz, czyli kiedy przeżywasz trudności, jesteś w kryzysie zdrowia lub czujesz się bezwartościowa_y? Taką przyjaciółką_cielem, która_y zawalczy o Ciebie bez wstydu w niepodważalnym poczuciu słuszności.

Współczucie dla siebie przekłada się na współczucie dla innych. Kiedy potrafimy spotkać się z naszymi trudnymi uczuciami, nie zamkniemy się kiedy zobaczymy je w innych. Tylko w takim stopniu możesz być z innymi w jakim zaprzyjaźnisz się ze sobą – Dalajlama

Samowspółczucie to nie tylko ciekawy koncept. To coś, co możemy robić. Nasze mózgi są plastyczne, możemy je ćwiczyć i budować nowe nawyki, aby reagować na wyzwania czy na nasz ból psychiczny i fizyczny ze współczuciem. Badania pokazują, że nie tylko możemy nauczyć się być bardziej empatyczni, ale że zmienia to nasze życie na lepsze. Skutki praktykowania samowspółczucia są dobrze zbadane TU.

Współczucie do siebie buduje odporność emocjonalną i wewnętrzną siłę, pozwalając nam wspierać siebie w kryzysie, przyznać się do błędów, zmotywować się w życzliwy i wspierający sposób, wybaczać sobie, być bardziej otwartym w relacjach z innymi, stawiać granice z miłością i wyrażać siebie pełniej.

Samowspółczucia może nauczyć się każdy, również ci którzy nie zaznali wiele ciepła w dzieciństwie i czują dyskomfort w byciu życzliwym dla siebie. To jest odważne podejście, które chroni przed zranieniem, w tym przed ranami które niezamierzenie zadajemy sobie sami przez ostrą samo-krytykę, izolowanie się, lub zaabsorbowanie sobą.
Zapraszam do wspólnej eksploracji.

Ela Compton – dyplomowana nauczycielka Mindfulness i Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia) oraz Advanced Trauma Sensitive Mindfulness. „Wierzę że mądra troska o siebie to najlepsze co możemy zrobić również dla naszych bliskich, dzieci, rodzin i otoczenia”. Więcej TU.

28 października (sobota) 11:00 – 12:00 sesja z Anną Święcką-Głowacką – oddech

Oddech – twój osobisty terapeuta, czyli jak sam_a możesz wykorzystać oddech w pracy z bliznami i zrostami (po operacji czy naświetlaniach) a także w regulowaniu napięcia w ciele, redukcji stresu i do w pracy z lękiem.

Zapraszam na autorską sesję z oddechem, której tematem jest praca z bliznami i zrostami po operacji onkologicznej lub/i po radioterapii. Każda blizna zmienia całe ciało, jego symetrię i poczucie równowagi. Może powodować brak czucia, nadwrażliwość, napięcie, uczucie ciągnięcia, przykurcze i ból.

Wpływa na sylwetkę, na to jak siedzisz, chodzisz i jak oddychasz a także na twój nastrój i samopoczucie. Czy wiesz, że blizny i zrosty mogą doprowadzić do obniżenia nastroju, zaniżonego poczucia wartości albo depresji. Dzieje się tak, ponieważ, rozregulowują współczulny układ nerwowy zmniejszając zmienność rytmu zatokowego serca (HRV) i zmieniając napięcie nerwu błędnego.

Dlatego nauczę Cię jak oddychać aby:
– blizny i zrosty nie sklejały się jeszcze bardziej a mogły zacząć się poruszać,
– wyregulować swój układ nerwowy, aby poprawić swoje samopoczucie,

Poznasz nowy wzorzec:
– oddechowy uwalniający bliznę i zrosty!
– jak zdrowo siedzieć i stać, aby wspomóc leczenie zrostów i blizn!

Jak się przygotować?
– ubierz się swobodnie,
– zabierz ze sobą poduszkę pod głowę, ciepłe skarpety.

Prowadzenie Anna Święcka-Głowacka: „Tam, gdzie była rana, jawi się blizna. Na zawsze będzie widoczna. Należy do Ciebie. Przyjmij ją z uwagą i szacunkiem, bo to historia twojej osoby i twojego zwycięstwa”. Dyplomowana terapeutka pracy z traumą Somatic Experiencing® i facylitatorka interwencji kryzysowych EmotionAid; terapeutka holistycznej pracy z ciałem Rolfing®-Integracja Strukturalna oraz powięziowych terapii pracy z bliznami. Unikatowa specjalizacja to praca z bliznami ciała i duszy poprzez dotyk i słowo. Pracuje z bliznami po operacjach chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych, po radioterapii, wypadkach, operacjach onkologicznych, po przeszczepach, poparzeniach. Zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Twórczyni autorskiej metody automasażu blizn dla kobiet po operacji brzucha. Więcej na www.rolfing-warszwa.pl

Partnerem wydarzenia i sponsorem upominków dla uczestniczek_ków zajęć jest polska marka kosmetyków naturalnych MOKOSH, której bliska jest filozofia kultywowana przez Fundację Bądź. Ciało, umysł, dusza i emocje stanowią jedność, a dbanie o zdrowie powinno dotyczyć wszystkich tych sfer.

Cały dochód z październikowej sprzedaży Kremu do biustu Mokosh Icon Wanilia z tymiankiem (dostępny w sklepie Mokosh: www.mokosh.pl) zostanie przekazany Fundacji Bądź na wsparcie psychologiczne osób z doświadczeniem choroby onkologicznej oraz i ich rodzin.

Data

paź 19 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR