Sekcja: Warsztaty onkologiczne (cena specjalna 50 zł)

Emocje w chorobie onkologicznej – jak sobie z nimi radzić? Warsztat z Adrianną Sobol

Zagadnienia, które będę poruszane podczas warsztatu:
Reakcje i emocje wokół diagnozy. Jak sobie z nimi radzić?
Jak wspierać emocjonalnie osobę w trakcie leczenia?
Jak dawać wsparcie, dbając także o swoje potrzeby i granice?
Gdzie i jak szukać wsparcia?
Czas na pytania Uczestników_czek.

Dla KOGO? Warsztat jest skierowany do osób w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskich.

Adrianna Sobol – psychoonkolożka i wykładowczyni w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Szpitalu Onkologicznym LuxMed Onkologia w Warszawie. Jest współautorką książki „Oswoić raka. Inspirujące historie i przewodnik po emocjach” (Znak, 2020), a także autorką licznych publikacji z dziedziny psychoonkologii i psychologii zdrowia. Występuje jako ekspertka w programach telewizyjnych, współtworzy akcje i kampanie społeczne, prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii i rozwoju osobistego. Stworzyła dwie platformy informacyjno-szkoleniowe online: zdrowiezaczynasiewglowie.pl oraz wtrosceochoregopracownika.pl.

Liczba dostępnych miejsc: 25

Jak przynieść ulgę ciału po operacji? Uwolnij blizny i zrosty za pomocą powięziowej terapii blizn i… własnego oddechu. Warsztat z Anną Święcką-Głowacką

Podczas warsztatu dowiesz się:
Dlaczego należy pracować manualnie z bliznami i zrostami?
Jakie korzyści daje powięziowa terapia blizn?
Jak wykorzystać własny oddech w pracy ze zrostami?

Podczas sesji nauczysz się:
Jak oddychać, żeby uniknąć dalszego sklejania się blizn i zrostów, wprowadzić je w ruch oraz uwolnić klatkę i brzuch od napięcia?
Jak zdrowo siedzieć i stać, żeby wspomóc leczenie zrostów i blizn?

Dostaniesz:
Przepis na okłady na zrosty. Dla KOGO? Warsztat wraz z sesją oddechową skierowany jest do osób, które przebyły operację chirurgiczną lub radioterapię i zmagają się z bólem, sztywnością i napięciem biorącymi się z blizn i zrostów. Jak się PRZYGOTOWAĆ? Ubierz się swobodnie. Zabierz ze sobą ciepłe skarpety, pasek do ćwiczeń lub do spodni.

Anna Święcka-Głowacka „Tam, gdzie była rana, jawi się blizna. Na zawsze będzie widoczna. Przyjmij ją z uwagą i szacunkiem, bo to historia twojego zwycięstwa”, Joanna Bator, „Purezento”. Dyplomowana terapeutka holistycznej pracy z ciałem Rolfing®-Integracja Strukturalna, powięziowych terapii pracy z bliznami (ScarWork®, Onco Scar Therapist®) oraz pracy z traumą Somatic Experiencing®. Facylitatorka interwencji kryzysowych EmotionAid. Pracuje z bliznami po operacjach chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych, po radioterapii, wypadkach, operacjach onkologicznych, po przeszczepach i poparzeniach u dorosłych i u dzieci. Twórczyni autorskiej metody automasażu blizn dla kobiet po operacji brzucha. Specjalizuje się w pracy z bliznami ciała i duszy za pomocą dotyku i słów. Więcej: www.rolfing-warszwa.pl.

Liczba dostępnych miejsc: 35

Sesja czułego i walecznego samowspółczucia dla osób w kryzysie zdrowia, osób opiekujących się i ich bliskich. Warsztat z Elą Compton

Jak być dla siebie wspierającą przyjacielem_ółką? Zwłaszcza, kiedy tego potrzebujesz najbardziej, czyli w kryzysie zdrowia?
Jak wspierać innych, nie wyczerpując się emocjonalnie?
Jak stawiać granice i zawalczyć o siebie bez “krindżu”?

Praktyki samowspółczucia uczą, żeby reagować ze współczuciem na życiowe wyzwania lub ból. Budują odporność emocjonalną i wewnętrzną siłę, pozwalając nam wspierać siebie i innych w kryzysie, przyznawać się do błędów, motywować się w życzliwy i wspierający sposób, wybaczać sobie, być bardziej otwartym w relacjach z innymi, stawiać granice z miłością i pełniej wyrażać siebie.

Każdy może nauczyć się samowspółczucia, również ci, którzy nie zaznali wiele ciepła w dzieciństwie i czują dyskomfort w byciu dla siebie życzliwym. To odważne podejście, które chroni przed zranieniem, także przed ranami, które niezamierzenie zadajemy sobie sami ostrą samokrytykę, izolacją lub skupieniem na sobie.

Dla KOGO? Warsztat jest przeznaczony dla osób w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskich.

Ela Compton – dyplomowana nauczycielka Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia) i absolwentka Advanced Trauma-Sensitive Mindfulness. Pracowała z rodzicami i opiekunami dzieci z niepełnosprawnościami, wspierając ich praktykami self-compassion i chroniąc przed wypaleniem. Stworzyła również aplikację mobilną ParentsPause dostępną na AppStore i GooglePlay. Prowadzi kursy i warsztaty poświęcone samowspółczuciu. Więcej: www.regeneracjaserca.pl

Liczba dostępnych miejsc: 35

Dieta w trakcie leczenia onkologicznego. Warsztat z dr Emilią Kałędkiewicz

Czy należy zmienić dotychczasowy sposób żywienia po rozpoczęciu terapii?
Jak sobie pomóc, gdy pojawią się skutki uboczne leczenia, takie jak nudności, biegunki, kserostomia?Czy są produkty absolutnie zakazane podczas chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii?
Czy suplementacja podczas terapii onkologicznej jest wskazana i jak się do niej mądrze zabrać?
Dlaczego w trakcie leczenia możemy dostać zielone światło na mniej odżywcze produkty niż te rekomendowane w profilaktyce onkologicznej?

W trakcie warsztatów porozmawiamy o tych i wielu innych kwestiach. Osoby zainteresowane zachęcamy do przemyślenia i przygotowania własnych własnych pytań.

Dla KOGO? Warsztat przeznaczony dla osób w trakcie leczenia onkologicznego oraz ich bliskich, osób pracujących placówkach w ochrony zdrowia.

dr Emilia Kałędkiewicz – doktorka nauk o zdrowiu i dietetyczka kliniczna z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami onkologicznymi. Założyła poradnię Profilaktycznej Dietetyki Onkologicznej NutriV. W ramach doktoratu na Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przeprowadziła badania na temat wpływu sposobu żywienia na powstawanie i rozwój nowotworów piersi u kobiet. Publikowała w wielu polskich i międzynarodowych wydawnictwach medycznych. Jej zawodowym celem i główną motywacją jest zmiana społecznych nawyków żywieniowych tak, by jak najmniej osób doświadczyło chorób nowotworowych. Stara się przygotowywać jak najzdrowsze i najsmaczniejsze roślinne plany żywieniowe dostosowane do potrzeb indywidualnych pacjentów. Prywatnie fanka windsurfingu oraz biegania. I oczywiście gotowania – zarówno w domu, jak i na instagramowym profilu @dr_Kaledkiewicz.

Liczba dostępnych miejsc: 25