🌱 Rozładuj napięcie – praktyki somatyczne regulujące stres i kojące układ nerwowy 💆‍♀️

🧘‍♀️A teraz wdech i….dłuuugi wyyydech. 🧘‍♀️

Już niebawem, bo 23 października, podczas 3. webinaru organizowanego w ramach kampanii „Naładuj swoje baterie” organizowanej przez Eko bez kantów, Sandra Kłos – psychoterapeutka i terapeutka Somatic Experiencing® opowie o tym, jak korzystając z narzędzi somatycznych możemy rozładowywać napięcia i stres dnia codziennego.

⏰ Widzimy się o godz. 20:00 ⏰
👉 na kanale YouTubie Fundacji Bądź https://www.youtube.com/@fundacjabadz
👉 na live na FB Fundacji Bądź
👉 na live na FB @Eko bez kantów

Somatic Experiencing® (skrót: SE) to skuteczna psychoneurologiczna metoda należąca do nurtu obejmującego pracę ze świadomością ciała (terapia ciało – umysł). Jej twórcą jest Peter A. Levine, psycholog z 50-letnim doświadczeniem pracy z osobami po przeżyciach traumatycznych.

Celem terapii Somatic Experiencing® jest uwolnienie napięcia i przywrócenie równowagi emocjonalnej w ośrodkowym układzie nerwowym poprzez pracę z odczuciami z ciała, ruchem, dotykiem i dźwiękiem. Regularna praktyka SE pomaga w przywracaniu naturalnej zdolności układu nerwowego do samoregulacji, wspiera także umiejętności skutecznego radzenia sobie ze stresem i dostosowywania się do trudności życiowych.

Webinar odbędzie się w ramach kampanii społecznej „Naładuj swoje baterie” realizowanej przez Interzero, firmę która od ponad 20 lat oferuje w Polsce zintegrowane usługi środowiskowe. 🌱🔋

👉 Więcej o kampanii na stronie https://ekobezkantow.pl/naladuj-swoje-baterie/

Prowadząca podczas rozmowy opowie:
🧘‍♀️ Na czym polega praktyka Somatic Experiencing® i jakie przynosi korzyści dla zdrowia?
🧘‍♀️ Czym jest wrodzona zdolności człowieka do samoregulacji oraz jak naturalnie wspierać funkcje umożliwiające regulowanie pobudzenia jakiego doświadczamy w życiu codziennym?
🧘‍♀️ Co mówi nauka o skuteczności stosowania technik somatycznych?
🧘‍♀️ Jak praktykować SE w domu by rozładować napięcie dnia codziennego?
🌱Podczas webinaru ekspertka wskaże także kilka prostych technik do stosowania w codziennych, wymagających dla układu nerwowego sytuacjach. Pod koniec spotkania będzie też przestrzeń na zadawanie pytań.🌱

O prowadzącej:
Sandra Kłos – absolwentka psychologii społecznej i psychologii klinicznej SWPS, Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w ujęciu Gestalt i Szkoły Somatic Experiencing (SE). Superwizorka w trakcie szkolenia superwizorskiego w ramach Warszawskiej Szkoły Superwizorów Gestalt. W swojej pracy terapeutycznej dużą wagę przywiązuje do pracy z ciałem. Od 2009 roku prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną w Warszawie. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych. Więcej: www.sandraklos.pl

#naladujswojebaterie #kampaniaspoleczna #interzero #ekobezkantów #edukacja #recykling #dobrostan

🌿Do zobaczenia! 🌿