Co znaczy bieganie z uśmiechem ~ niko niko ? Jak zmienić technikę biegania, by przyniosła jak najwięcej korzyści, również sportowych? Jak opracować służące zdrowiu plany treningowe? Dlaczego warto uprawiać medytację w ruchu? Czym slow jogging różni się od zwykłego biegania i nordic walkingu? Czy można go uprawiać wszędzie, także we własnym domu?
Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedź w książce Macieja Kozakiewicza “Slow jogging. Japońska droga do witalności”. Autor książki jest prezesem Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, a także liderem i pomysłodawcą projektu Polska Witalna. Od ponad 20 lat praktykuje i propaguje podejście do zdrowia bazujące m.in. na zbalansowanej diecie oraz slow joggingu (bieganiu w wolnym rytmie).
Slow jogging ma wszystkie zalety biegania, a jednocześnie pozbawiony jest jego wad. Biegając w wolnym rytmie, zapobiegniesz chorobom cywilizacyjnym: otyłości, cukrzycy, chorobom krążenia, a nawet depresji. Jednocześnie nie narazisz się na kontuzje, bóle mięśni, nie przeforsujesz serca i nie odczujesz zmęczenia. Jest i bonus: łatwo zrzucisz kilka kilogramów. Nic dziwnego, że ten rodzaj aktywności okrzyknięto już japońskim sposobem na długowieczność!
Maciej Kozakiewicz, znawca tematu i najlepszy propagator idei slow joggingu w Polsce dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada:
- Co znaczy bieganie z uśmiechem (nikoA niko)?
- Czym slow jogging różni się od zwykłego biegania i nordic walkingu?
- Czy można go uprawiać wszędzie, także we własnym domu?
- Jak zmienić technikę biegania, aby przyniosła jak najwięcej korzyści, również sportowych?
- Dlaczego warto uprawiać medytację w ruchu?
- Jak opracować służące zdrowiu plany treningowe?
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Pascal z okładkową rekomendacją Oriny Krajewskiej, współzałożycielki i Prezes Fundacji Małgosi Braunek “Bądź”. Zapraszamy do lektury!