Bądź w Kazimierzu! Historia Twojego Ciała Elżbieta Lange Fundacja Kobietybezdiety medytacja, wykłady i warsztaty, joga, 16-19.11.23

Droga Kobieto, jesteśmy ciekawe historii twojego ciała. Spotkajmy się na kobiecym warsztacie, opowiedz nam ją, a my z troską i czułością zajmiemy się jego ranami. Będzie to warsztat terapeutyczno – rozwojowy prowadzony przez Elżbietę Lange psychoterapeutkę Gestalt.

Zapraszamy Cię serdecznie bo jest taka szansa, że jeśli odzyskasz kontakt ze swoim ciałem to poczujesz, że masz siebie, a to sprawi, że już nigdy nie poczujesz się samotna. Kiedy akceptujemy nasze ciało, to uznajemy jego wartość i oddajemy należyty szacunek. Kiedy zaczynamy mu ufać i go rozumieć możemy korzystać z jego dobrodziejstw w pełni czyli zdrowia, intuicji, emocji i siły.

Zapraszamy Cię na 3 dniowy warsztat, abyś mogła opowiedzieć nam swoją historię. Być może to będzie pierwszy krok, żeby zająć się swoim ciałem z troską i czułością, aby wreszcie przestać go nienawidzić, krytykować i oceniać. Ciało to twój dom, jedyny jaki masz.

Co będzie działo się na warsztacie? Czego doświadczysz?
Będziemy przyglądać się historii twojego ciała, próbować budować z nim relację poprzez słuchanie, odkrywanie jego potrzeb i granic.

Być może doświadczysz jak to jest być swoim ciałem, zamiast mieć ciało. Będziemy otwierać się na to, co ucieleśnione, oddech, zmysły, głód, emocje. Będziemy tańczyć, medytować, rysować, wprawiać ciało w ruch, spacerować i karmić swoje ciało pysznym, zdrowym jedzeniem.

Fot. Sophie&thepicture Iwa Sokulska

Elżbieta Lange – Górska – jestem Psychoterapeutką specjalizującą się w nurcie Gestalt, Psychodietetykiem, Dyplomowanym Diet Coachem. Od lat prowadzę prywatną praktykę w gabinecie, szkolenia oraz grupy terapeutyczne. Jestem autorką książek „Emocje na talerzu”, „Nie t(ł)ucz się dietami”, „Gdybym tylko schudła…” Jako ekspert występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych. Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia współtworzę kampanię społeczną „kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania. Owocem naszej wspólnej pracy jest książka „Kobiety bez diety-Rozmowy bez retuszu.” Na co dzień wspieram kobiety, które doświadczają różnych problemów z ciałem.
Więcej o mnie na: www.langeterapia.pl

 

 

 

Fot. Marta Surovy

Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha. Nadal w intensywnym treningu zen z nauczycielami we Francji (Dana Sangha) i USA (Kanzeon – Big Mind Zen, Zen Peacemakers International). Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii., gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować 5 energii mądrości. Jest współzałożycielką Koła Energii i jedyną prowadzącą warsztaty 5 energii mądrości w Polsce. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą.

Uczy świeckiej (domowej) medytacji, wspierającej codzienne funkcjonowanie w świecie pełnym stresu, napięcia i braku czasu. Na co dzień jako członkini zarządu związana jest z Fundacją Małgosi Braunek Bądź, promującą integralne i holistyczne podejście do zdrowia. Więcej: FB @KOŁO ENERGII / ENERGY AROUND

 

 

Olga Guz – jestem nauczycielką jogi, medytacji i oddechu. W praktyce najważniejsza jest dla mnie uważność – na ciało, oddech, i emocje, z którymi pojawiamy się na macie. Joga jest dla mnie narzędziem, które pozwala mi lepiej żyć i podejmować bardziej świadome decyzje i właśnie pokazywanie tego jak lepiej, przyjemniej i wystarczająco dobrze żyć jest moją małą misją. Więcej: www.olgaguz.com

 

Plan warsztatów 
CZWARTEK
17:30 – 18:00 Rejestracja uczestniczek
18:00 Integracja w kręgu
19:00 Kolacja

PIĄTEK
8:00 – 9:00 MEDYTACJA
Dzień rozpoczniemy medytacją w ciszy, koncentrującą się na oddechu i obserwacji naszych wewnętrznych procesów (fizycznych, myślowych, energetycznych). Pierwsza sesja zostanie poprzedzona krótkim wprowadzeniem Joanny Jakubowicz, które pozwoli zapoznać się z techniką świeckiej medytacji, opartej na tradycji ZEN.

Poranna medytacja ma na celu wprowadzenie nas w stan relaksu, kontaktu ze sobą, a co za tym idzie osadzenia i otwarcia na to co przyniesie dzień. Praktyka pomoże otworzyć się na przyjęcie nowych informacji, łagodnie otworzy nas zarówno na wiedzę jak i nowe doświadczenia.
W ten sposób będziemy mogli nauczyć się jak zrelaksować umysł i ciało stosując proste techniki medytacyjne. Dla osób które mają już jakieś doświadczenie będzie to dobra okazja do wspólnej praktyki. Dla tych, którzy będą medytować pierwszy raz mamy nadzieję, że będzie to ciekawe doświadczenie, a poznana technika stanie się nowym narzędziem codziennego użytku.

9:15: 9:45 śniadanie
10:15 – 13:15 WYKŁAD/POGADANKA HISTORIA TWOJEGO CIAŁA
Podczas piątkowego wykładu porozmawiamy sobie o naszej relacji z ciałem. Przyjrzymy się swojemu oddechowi, temu jak reagujemy na dotyk, czym karmimy swoje ciało, czy zaspokajamy jego potrzeby.

Sprawdzisz z jaką jego częścią żyjesz w zgodzie, a jakiej nie akceptujesz. Posłuchasz co twoje ciało mówi do ciebie, co potrzebujesz odpuścić, bo twoje ciało ma tylko ciebie.

Zagadnienia wykładu w piątek: moja relacja z ciałem, język ciała, potrzeby mojego ciała, emocje w ciele, historia mojego ciała.

13:30 – Lunch
14.00 – 16.30 Czas wolny
17.00 – 18.30 JOGA
19:00 – Kolacja
19:30 – 21.00 CZĘŚĆ WARSZTATOWA HISTORII TWOJEGO CIAŁA
Podczas warsztatu piątkowego będziemy zanurzać się w intymnym procesie malowania historii swojego ciała. Każda uczestniczka na dużym kartonie symbolicznie będzie nanosiła wszystko, czego jej ciało doświadczyło i co przeżyło. Praca z metaforą stwarza szansę na głębsze zanurzenie się w sobie. Uwalnia to, co nieświadome i wyparte.

SOBOTA
8:00 – 9:00 MEDYTACJA
9:15 – 9:45 Śniadanie
10:15 – 13:15 CZĘŚĆ WARSZTATOWA HISTORII TWOJEGO CIAŁA
Podczas sobotniego warsztatu będziemy odsłaniać i dzielić się swoją historią ciała w grupie.
Będziemy próbować zrozumieć, dopuścić, doświadczyć i zintegrować na nowo to co być może niechciane, wyparte, trudne. To co stoi na drodze do żywotności i akceptacji ciała.
Być może odważysz się pójść krok dalej i z pomocą terapeutki i grupy doświadczyć swojego indywidualnego procesu pracy z ciałem.
13:30 Lunch
14.00 – 16.30 Czas wolny
17.00 – 18.30 JOGA
19:00 – Kolacja
19:30 – 21.00 DALSZA CZĘŚĆ WARSZTATOWA HISTORII TWOJEGO CIAŁA

NIEDZIELA
8:00 – 9:00 MEDYTACJA
9:15 – Śniadanie
10:00 – 12.30 KRĄG ZAMYKAJĄCY WARSZTAT HISTORIA TWOJEGO CIAŁA
13.00 lunch i zakończenie warsztatów.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU:
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 1850 zł
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym: 1800 zł
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym: 1750 zł
Cena całego warsztatu bez noclegu: 1400 zł
Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 1100 zł.
———————————————————————————————
Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 350 zł zaraz po dokonaniu zapisu na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816.

Zgłoszenia u Oli Nowińskiej: kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720. Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie wersji noclegowej w tytule maila.

Informacje o dojeździe i zakwaterowaniu: Asia Jakubowicz tel. +48 502 134 962.

Terminy wpłat: Zaliczka płatna od razu przy rezerwacji dla jej potwierdzenia. Pełna kwota płatna do 3 listopada (piątek) włącznie. Do 3 listopada zaliczka jest zwrotna, po tym terminie już nie (tuż przed startem trudno nam będzie znaleźć zastępstwo).

Na warsztat prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Maty, poduszki, koce do medytacji i jogi dostępne będą dla uczestniczek warsztatów. Jesienny spacer po lesie wymagał będzie dobrego, ciepłego obuwia, chroniącego przed wodą.

Osoby cierpiące na alergie pokarmową proszone są o wcześniejszą informację, pomoże nam to właściwie przygotować menu warsztatów.
———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek Bądź z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ