Bądź w Kazimierzu. Medycyna wschodu i długowieczność. Zapisy na warsztat (5-8 czerwca)

Zapraszamy na wyjazdowe warsztaty Fundacji Bądź w Kazimierzu Dolnym 5 – 8 czerwca 2025 r.

📩 Zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl

Medycyna Wschodu, naucza, że biologiczna długość życia człowieka w pełnym zdrowiu wynosi 120 lat! Może nie jest to wieczność, jednak napawa optymizmem. Jeśli spojrzymy na długość ludzkiego życia z tej perspektywy, 60 lat to dopiero połowa drogi! Wreszcie jest czas na życie i własny rozwój, czerpanie z mądrości życiowych doświadczeń. Jednak wielu z nas, myśląc o drugiej połowie życia, tworzy bardzo negatywne projekcje. Czy słusznie?

W medycynie Wschodu, długowieczność nie jest celem samym w sobie, lecz drogą – ciągłym procesem pracy nad sobą, nazywana jest „Yang Sheng”, czyli sztuką kultywacji zdrowia. To praktyczna nauka, która bada teorię zdrowia człowieka, wpływ pór roku, zasady optymalnego odżywiania, wzmacniania organizmu, zapobiegania chorobom i przedłużania życia.
Jest to system adaptacji – uczący ciało, umysł i ducha harmonijnego funkcjonowania w zmieniających się warunkach. Obejmuje całe życie – od narodzin, przez wzrost, dojrzałość, starość i śmierć. Praktyka kultywacji zdrowia opiera się na połączeniu różnych metod świadomego dbania zarówno o ciało, jak i duszę człowieka.

Czerwiec to czas przejścia od wiosny do pełni lata. Idealny moment, by wzmocnić organizm i przygotować się na drugą część roku, trochę jak – drugą połowę życia, którą wyróżnia dojrzałe czerpanie z owoców własnej pracy, spokój i moc płynąca z wewnątrz. Na warsztacie dzięki wykładom, praktyce qi gong, medytacji i zabiegom moksy – przejdziemy przez ten proces wspólnie.

Warsztatową regenerację dopełni przestrzeń usytuowanego w otulinie Parku Krajobrazowego – „Domu na Skarpie” www.domnaskarpie.pl. Architektura domu łączy tradycyjny styl kazimierski z prostotą i nowoczesnością. “Dom na Skarpie” znajduje się w bliskiej odległości od Rynku Kazimierza (10-15 minut spacerem ocienionym wąwozem).

Oprócz wyprawy na Rynek czas wolny będą mogły dopełnić spacery do pobliskiego Mięćmierza, kamieniołomów, nad Wisłę czy na Albrechtówkę.

Przygotowywane w trakcie warsztatu posiłki będą w 100% wegetariańskie, oparte na lokalnych i sezonowych produktach. Lekkostrawne, ale sycące potrawy wspierać będą aktywności w trakcie trwania warsztatów. Dobrze odżywione ciało i umysł lepiej się relaksują, dzięki nim stajemy się bardziej otwarci, pełni energii i pozytywnego nastawienia do świata.

🏮 Dla kogo ten warsztat?
📍 Dla wszystkich, którzy chcieliby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, poznać praktyki służące długowieczności i poprawie ogólnego dobrostanu na co dzień.
📍 Dla osób w trakcie leczenie/po przebytej chorobie lub funkcjonujących z chorobą przewlekłą. Warsztat nastawiony jest na ogólną regenerację, naukę zdrowych nawyków, które będziemy mogli kontynuować po warsztacie.

🏮 Korzyści z warsztatu:
📍 praktyczna wiedza z zakresu medycyny chińskiej,
📍 regeneracja i odpoczynek,
📍 oczyszczenie (zdrowa lokalna kuchnia),
📍 pobudzenie ciała (qigong),
📍 redukcja stresu (medytacja),
📍 ogólne wzmocnienie i nabranie sił.

🏮 Prowadzenie:
Joanna Jakubowicz
Sebastian Zieliński
Paweł Raszkiewicz

🏮 BLOK WYKŁADOWO-WARSZTATOWY – Sebastian Zieliński
Warsztatowy dzień rozpoczniemy od praktyki moksoterapii, która pobudzi i wzmocni organizm, a także wydobędzie jego naturalną zdolność do samoregulacji. To prosty zabieg, polegający na ogrzewaniu odpowiednio dobranych punktów na ciele przy użyciu żarzącego się piołunu. Moksoterapia jest jedną z najstarszych i najprostszych metod terapeutycznych na świecie, a jednocześnie fundamentalnym rytuałem wspierającym długowieczność. Co więcej, dobrze Wam znany piołun rośnie dziko na naszych terenach.

Ciepło emitowane przez moksę pobudza przepływ energii życiowej (Qi), poprawia krążenie krwi i wspomaga organizm w walce z różnymi dolegliwościami. Poprowadzę Was przez mój autorski program, w którym poprzez zajęcia teoretyczne i praktyczne nauczę Was, jak żyć w zgodzie z porami roku, świadomie się odżywiać oraz przedstawię pięć fundamentalnych zasad długowieczności. Pokażę Wam, jak samodzielnie zadbać o siebie i swoich bliskich w warunkach domowych.

Na zakończenie każdy z Was odkryje, którym z pięciu żywiołów (drzewo, ogień, ziemia, woda, metal) jest, by móc żyć w zgodzie ze swoją konstytucją. Zdrowienie jest proste – wystarczy przestać robić to, co nas osłabia, i zacząć to, co nas wzmacnia!

Podczas warsztatów zajmiemy się także tematem, jak na co dzień zadbać o swoje otoczenie i przestrzeń. Mieszkanie to dom dla ciała, a ciało to dom dla duszy. Dlatego oprócz wewnętrznych praktyk zdrowotnych poznamy również podstawy Feng Shui – sztuki harmonizowania wpływów zewnętrznych. Miałem okazję zgłębiać tę wiedzę w Japonii pod okiem wybitnych nauczycieli i chętnie podzielę się nią z Wami.

*** W trakcie warsztatów, w czasie wolnym możliwa będzie indywidualna konsultacja z panem Sebastianem. Zapisy i płatność do umówienia indywidualnie z prowadzącym na miejscu.

🏮 Sebastian Zieliński – Magister Fizjoterapii, Chiropraktyk i dyplomowany terapeuta Medycyny Wschodu, specjalizujący się w akupunkturze, dietetyce, ziołolecznictwie oraz zaburzeniach natury biomechanicznej. Założyciel Centum Medycyny Wschodu w Warszawie www.medycynawschodu.pl

Praktykę kliniczną łączy z pasją podróżniczą, co pozwala mu integrować się z mądrością Wschodu u źródeł (m.in. w Japonii, Korei Południowej, Indii i USA, gdzie rokrocznie spędza kilka miesięcy na praktykach klinicznych).
Szczególną wagę przywiązuje do precyzji diagnostycznej oraz empatycznej, skutecznej komunikacji – w myśl zasady, że podejście terapeuty powinno być indywidualne i holistyczne, a uzdrawiać, to widzieć w każdym człowieku potencjał zdrowia.Ma bogate doświadczenie, które obejmuje ponad tysiąc godzin pracy w szpitalach, prywatnych klinikach oraz we własnej klinice w Warszawie.

🏮 BLOK MEDYTACJA – Joanna Jakubowicz
Dzień zakończymy medytacją w ciszy, koncentrując się na oddechu i obserwacji naszych wewnętrznych procesów (fizycznych, myślowych, energetycznych). Pierwsza sesja zostanie poprzedzona krótkim wprowadzeniem Joanny Jakubowicz, które pozwoli zapoznać się z techniką świeckiej medytacji, opartej na tradycji ZEN.

Wieczorna medytacja ma na celu wprowadzenie nas w stan relaksu, kontaktu ze sobą, a co za tym idzie osadzenia i integracji, tego co przyniósł dzień. Praktyka pomoże otworzyć się na przyjęcie nowych informacji, łagodnie otworzy nas zarówno na wiedzę jak i nowe doświadczenia kolejnego dnia.

W ten sposób będziemy mogli nauczyć się jak zrelaksować umysł i ciało stosując proste techniki medytacyjne. Dla osób które mają już jakieś doświadczenie będzie to dobra okazja do wspólnej praktyki. Dla tych, którzy będą medytować pierwszy raz mamy nadzieję, że będzie to ciekawe doświadczenie, a poznana technika stanie się nowym narzędziem codziennego użytku.

🏮 Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha.
Nadal w intensywnym treningu zen z nauczycielami we Francji (Dana Sangha) i USA (Kanzeon – Big Mind Zen, Zen Peacemakers International) .

Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii., gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować 5 energii mądrości.
Jest współzałożycielką Koła Energii i jedyną prowadzącą warsztaty 5 energii mądrości w Polsce. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą.

Uczy świeckiej (domowej) medytacji, wspierającej codzienne funkcjonowanie w świecie pełnym stresu, napięcia i braku czasu. Na co dzień jako członkini zarządu związana jest z Fundacją Bądź, promującą integralne i holistyczne podejście do zdrowia.

🏮 ZAJĘCIA QIGONG – Paweł Raszkiewicz
Qigong to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Według kalendarza chińskiego, termin naszego warsztatu zbiega się z początkiem trzeciego okresu letniego, najkorzystniejszego do wysiewu ziaren nowych nawyków zdrowotnych. Będziemy więc wspólnie praktykować i przyswajać proste techniki, które kiełkują witalnością przez cały rok. Ta pora najsilniej związana jest z sercem, uznawanym za cesarza wszystkich narządów, dlatego obdarzymy je szczególną troską podczas naszych ćwiczeń.

Qigong jest zresztą idealną praktyką na lato, która w przeciwieństwie do bardziej wyczynowych aktywności fizycznych, pomoże nam lepiej zharmonizować się z patronującą tej porze roku przemianą ognia i pełniej wykorzystać potencjał energetyczny tego wyjątkowego okresu.

🏮 Paweł Raszkiewicz – dyplomowany instruktor Qigong i Tai Chi, który swoje uprawnienia zdobywał na emigracji pod okiem Mistrza Tsu. Od kilkunastu lat należy do wewnętrznego kręgu jego najbliższych uczniów, ale kształcił się również u innych chińskich nauczycieli, podróżując za wiedzą między innymi do gór Wudang. Stale współpracuje z międzynarodowymi instytucjami oraz wydawnictwami zajmującymi się promowaniem taoistycznych nauk. Więcej: Droga Dao www.drogadao.pl.

🏮 Plan warsztatów
CZWARTEK
18:00 – 18:30 – rejestracja i zakwaterowanie
18:30 – kolacja
19.30 – spotkanie wprowadzające i integracja
PIĄTEK i SOBOTA
8:00 – 9:30 – qi gong z Pawłem
9:45 – śniadanie
10:30 – 13:15 – blok wykładowo-warsztatowy z Sebastianem
13:30 – lunch
14.00 – czas wolny
16:30 – 18:30 – blok wykładowo-warsztatowy z Sebastianem
19:00 – kolacja
20:00- 21.00 – medytacja z Asią
NIEDZIELA
8:00 – 9:30 – qi gong z Pawłem
9:45 – śniadanie
10:30 – 12.30 podsumowanie warsztatu z Sebastianem
13.00 – lunch i zakończenie warsztatów.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 2500 zł
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym (pokój z jednym łóżkiem 2-osobowym, idealny dla pary): 2500 zł
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym (pokój w części apartamentowej: dwa łóżka w oddzielnej części, obok przestrzeń z aneksem kuchennym i jednym łóżkiem, wspólna łazienka): 2200 zł
👉 Cena całego warsztatu bez noclegu: 2000 zł
👉 Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 1800 zł
———————————————————————————————
✅ Zapisy u Oli Nowińskiej 👉 kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720.
✅ Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie WERSJI NOCLEGOWEJ w tytule maila.
✅ Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości POŁOWY ceny warsztatu ZARAZ PO DOKONANIU ZAPISU na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
✅ Terminy wpłat: Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej POTWIERDZENIA. Do 5 maja włącznie, zaliczka jest zwrotna, po tym terminie już nie. Prosimy o przemyślane zapisy.
✅ Pełna kwota płatna do 5 maja 2025.
✅ Jeśli zrezygnujesz z przyczyn losowych poniżej 3 tygodni od daty rozpoczęcia warsztatu, przeniesienie/zwrot wpłaconych środków będą możliwe tylko w przypadku znalezienia kogoś na Twoje miejsce.
✅ Informacje o dojeździe i zakwaterowaniu: Asia Jakubowicz tel. +48 502 134 962.
✅ Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Maty, poduszki, koce do jogi i medytacji są dostępne na miejscu.
✅ Jeśli planujesz spacery w lesie weź ze sobą wygodne buty odporne na wodę i błoto.
✅ Jeśli masz jakieś alergie pokarmowe, daj nam znać wcześniej, pomoże nam to właściwie przygotować posiłki.
✅ Opłata za warsztat nie obejmuje ubezpieczenia. Uczestnicy/czki są proszeni o samodzielne wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.
———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek Bądź z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ