Cykl bezpłatnych zajęć dla osób z doświadczeniem onkologicznym I Fundacja Bądź X JOYINME

Październik na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month), a 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

W tym czasie, będziemy szczególnie przypomnieć, jak ważny dla naszego zdrowia jest styl życia (dieta, ruch, wspierające relacje, kontakt z przyrodą, dbanie dobrostan psychiczny) i wybory, których codzienne dokonujemy. Regularna samokontrola piersi, badania profilaktyczne, w tym mammografia i USG, powinno stać się nawykiem i wyrazem odpowiedzialnej troski o własne zdrowie.

Jednocześnie, razem z naszym partnerem – marką JOYINME, chcemy dać wsparcie w postaci wspierających spotkań i narzędzi wszystkim osobom (zapraszamy także mężczyzn), którzy mają za sobą doświadczenie choroby onkologicznej oraz ich bliskich. Będzie kojąco, blisko siebie, czule i wzmacniająco dla ciała i ducha.

Zapraszamy na 4 wyjątkowe i bezpłatne spotkania, które odbędą się stacjonarnie w Warszawie w Pop Up JOYINME przy ul. Karłowicza 18/1.

Terminy i tematy zajęć:
– 7 października (sobota) 11:00 – 12:00 joga z JOYINME z Nikolą Chmiel
– 9 października (poniedziałek) 19:00 – 20:00 sesja z Elą Compton czułego i walecznego samowspółczucia
– 19 października (czwartek), 19:00 – 20:00 joga z JOYINME z Nikolą Chmiel
– 28 października (sobota) 11:00 – 12:00 sesja z Anną Święcką-Głowacką – oddech

Na zajęcia obowiązują zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl

Można się zapisać na od razu wszystkie spotkania lub tylko na jedno wybrane. Prosimy o przemyślane rezerwacje miejsc. Liczba osób na sali jest ograniczona i jeśli my nie wykorzystamy zarezerwowanego miejsca, to ktoś kto inny może z niego nie skorzystać.

7 i 19 października I Joga z JOYINME z Nikolą Chmiel

Podczas sesji jogi, uczestnicy będą mieli okazję do zrelaksowania swojego ciała i umysłu dzięki dostosowaniu praktyki dla osób z doświadczeniem onkologicznym. Skupimy się na łagodnych pozycjach oraz technikach oddechowych, które będą pomocne w walce ze stresem i osłabieniem. Spokojne tempo pozwoli na świadome i uważne poruszanie się po macie. Joga wprowadzi nie tylko fizyczną harmonię, ale także wsparcie emocjonalne dla wszystkich uczestników, którzy szukają lepszych sposobów na radzenie sobie z wyzwaniami zdrowotnymi.

Nikola Chmiel – Jako nauczycielka jogi, moja praktyka jest ukierunkowana na pracę z kobietami w różnym wieku i z różnymi wyzwaniami. Moje zajęcia skupiają się na odkrywaniu ciała i oddechu, zapewniając przy tym wsparcie i empatię. Dla mnie joga to bezpieczne spotkania na macie, pomagające poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne. Celem jest osiągnięcie harmonii i spokoju w na macie i poza nią.

Na sali dostępne będą dla wszystkich: maty, poduchy, wałki, kostki, paski i koce. Można oczywiście wziąć ze sobą swój sprzęt.

9 października (poniedziałek) 19:00 – 20:00 I Sesja z Elą Compton czułego i walecznego samowspółczucia

Jak być dla siebie wspierającą przyjaciółką_cielem? Zwłaszcza, kiedy tego najbardziej potrzebujesz, czyli kiedy przeżywasz trudności, jesteś w kryzysie zdrowia lub czujesz się bezwartościowa_y? Taką przyjaciółką_cielem, która_y zawalczy o Ciebie bez wstydu w niepodważalnym poczuciu słuszności.

Współczucie dla siebie przekłada się na współczucie dla innych. Kiedy potrafimy spotkać się z naszymi trudnymi uczuciami, nie zamkniemy się kiedy zobaczymy je w innych. Tylko w takim stopniu możesz być z innymi w jakim zaprzyjaźnisz się ze sobą – Dalajlama

Samowspółczucie to nie tylko ciekawy koncept. To coś, co możemy robić. Nasze mózgi są plastyczne, możemy je ćwiczyć i budować nowe nawyki, aby reagować na wyzwania czy na nasz ból psychiczny i fizyczny ze współczuciem. Badania pokazują, że nie tylko możemy nauczyć się być bardziej empatyczni, ale że zmienia to nasze życie na lepsze. Skutki praktykowania samowspółczucia są dobrze zbadane: https://self-compassion.org/the-research/

Współczucie do siebie buduje odporność emocjonalną i wewnętrzną siłę, pozwalając nam wspierać siebie w kryzysie, przyznać się do błędów, zmotywować się w życzliwy i wspierający sposób, wybaczać sobie, być bardziej otwartym w relacjach z innymi, stawiać granice z miłością i wyrażać siebie pełniej.

Samowspółczucia może nauczyć się każdy, również ci którzy nie zaznali wiele ciepła w dzieciństwie i czują dyskomfort w byciu życzliwym dla siebie. To jest odważne podejście, które chroni przed zranieniem, w tym przed ranami które niezamierzenie zadajemy sobie sami przez ostrą samo-krytykę, izolowanie się, lub zaabsorbowanie sobą.
Zapraszam do wspólnej eksploracji.

Ela Compton – dyplomowana nauczycielka Mindfulness i Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia) oraz Advanced Trauma Sensitive Mindfulness. “Wierzę że mądra troska o siebie to najlepsze co możemy zrobić również dla naszych bliskich, dzieci, rodzin i otoczenia”. Więcej TU.

28 października (sobota) 11:00 – 12:00 sesja z Anną Święcką-Głowacką – oddech

Oddech – twój osobisty terapeuta, czyli jak sam_a możesz wykorzystać oddech w pracy z bliznami i zrostami (po operacji czy naświetlaniach) a także w regulowaniu napięcia w ciele, redukcji stresu i do w pracy z lękiem.

Zapraszam na autorską sesję z oddechem, której tematem jest praca z bliznami i zrostami po operacji onkologicznej lub/i po radioterapii. Każda blizna zmienia całe ciało, jego symetrię i poczucie równowagi. Może powodować brak czucia, nadwrażliwość, napięcie, uczucie ciągnięcia, przykurcze i ból.

Wpływa na sylwetkę, na to jak siedzisz, chodzisz i jak oddychasz a także na twój nastrój i samopoczucie. Czy wiesz, że blizny i zrosty mogą doprowadzić do obniżenia nastroju, zaniżonego poczucia wartości albo depresji. Dzieje się tak, ponieważ, rozregulowują współczulny układ nerwowy zmniejszając zmienność rytmu zatokowego serca (HRV) i zmieniając napięcie nerwu błędnego.

Dlatego nauczę Cię jak oddychać aby:
– blizny i zrosty nie sklejały się jeszcze bardziej a mogły zacząć się poruszać,
– wyregulować swój układ nerwowy, aby poprawić swoje samopoczucie,

Poznasz nowy wzorzec:
– oddechowy uwalniający bliznę i zrosty!
– jak zdrowo siedzieć i stać, aby wspomóc leczenie zrostów i blizn!

Jak się przygotować?
– ubierz się swobodnie,
– zabierz ze sobą poduszkę pod głowę, ciepłe skarpety.

Anna Święcka-Głowacka: “Tam, gdzie była rana, jawi się blizna. Na zawsze będzie widoczna. Należy do Ciebie. Przyjmij ją z uwagą i szacunkiem, bo to historia twojej osoby i twojego zwycięstwa”. Dyplomowana terapeutka pracy z traumą Somatic Experiencing® i facylitatorka interwencji kryzysowych EmotionAid; terapeutka holistycznej pracy z ciałem Rolfing®-Integracja Strukturalna oraz powięziowych terapii pracy z bliznami. Unikatowa specjalizacja to praca z bliznami ciała i duszy poprzez dotyk i słowo. Pracuje z bliznami po operacjach chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych, po radioterapii, wypadkach, operacjach onkologicznych, po przeszczepach, poparzeniach. Zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Twórczyni autorskiej metody automasażu blizn dla kobiet po operacji brzucha. Więcej na www.rolfing-warszwa.pl

Partnerem wydarzenia i sponsorem upominków dla uczestniczek_ków zajęć jest polska marka kosmetyków naturalnych MOKOSH, której bliska jest filozofia kultywowana przez Fundację Bądź. Ciało, umysł, dusza i emocje stanowią jedność, a dbanie o zdrowie powinno dotyczyć wszystkich tych sfer.

Cały dochód z październikowej sprzedaży Kremu do biustu Mokosh Icon Wanilia z tymiankiem (dostępny w sklepie Mokosh: www.mokosh.pl) zostanie przekazany Fundacji Bądź na wsparcie psychologiczne osób z doświadczeniem choroby onkologicznej oraz i ich rodzin.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ