W kwietniu wraz z marką JOYINME zapraszamy na wyjątkowy cykl spotkań dedykowany pracy z ciałem i emocjami. Wiosna to idealny moment – by tak jak świat na zewnątrz – rozkwitnąć na nowo, zadbać o witalności i lepsze samopoczucie. Dlatego w tym miesiącu, będziemy łagodnie poruszać ciało po długiej zimie, uwalniać to co zablokowane, pracować nad odzyskaniem równowagi i spokoju.
W grafiku 4 wyjątkowe spotkania, które odbędą się stacjonarnie w Warszawie w Pop Up JOYINME przy ul. Karłowicza 18/1. Można uczestniczyć tylko w jednym spotkaniu lub pracować na wszystkich. Bilety dostępne online TU.
Cały dochód z biletów zasili działania i projekty Fundacji Bądź
Terminy i tematy zajęć:
10 kwietnia (środa) 18:00 – 19:00. Joga z Pauliną Niedzielską z JOYINME
13 kwietnia (sobota) 16:00 – 18:00. Ciało ma głos. Praktyka świadomej pracy z ciałem z edukatorką i terapeutką somatyczną Zuzą Sikorską
18 kwietnia (czwartek) 18:00 – 19:00. Joga z Pauliną Niedzielską z JOYINME
20 kwietnia (sobota) 16:00 – 18:00. Zdecydowanie i bez lęku. Wykład z elementami warsztatu o uwalnianiu i wyrażaniu złości z psychoterapeutką Gestalt i psychodietetyczką Elą Lange
Yoga Session z Pauliną Niedzielską | 10.04.2024 | 18.04.2024
Bilety na jogę (prośba o wybór odpowiedniej daty) dostępne online TU.
Praktyka jogi, która pozwoli uwolnić napięcia w ciele. Podczas praktyki wykonamy prostą spokojną sekwencję vinyas’y w trakcie której skupimy się na oddechu i obserwacji pojawiających się myśli i odczuć. Wykorzystamy pomoce jogowe w pozycjach leżących i siedzących aby jeszcze bardziej odpuścić napięcia w ciele.
Paulina Niedzielska – współzałożycielka JOYINME, adeptka dbania o siebie, propagatorka idei ruchu na co dzień i dla każdego według indywidualnych potrzeb. Nauczycielka jogi, podróżniczka, pasjonatka freeridu i kitesurfingu. Prowadzi jogę angażującą wszystkie partie mięśniowe, jogę po której każdy czuje odpuszczenie i radość.
Ciało ma głos – praktyka świadomej pracy z ciałem z Zuzą Sikorską / Bodythinking I 13.04.2024
Bilety na spotkanie dostępne online TU.
Praktyka kontaktu z własnym ciałem to coś więcej niż „techniki” i „ćwiczenia”. To podróż, która pozwala z ciekawością zajrzeć w głąb siebie, z łagodnością budować kontakt z własnymi emocjami i potrzebami, wracać do równowagi i zdrowia. Kontakt z ciałem wspiera nasze relacje, budując świadomość granic, jednocześnie wzmacniając poczucie wspólnoty z innymi ludźmi i ze światem. Wreszcie wnosi dużo wolności i przyjemności do życia.
Ciało ma głos, tylko że żyjąc w mocno „odcieleśnionym” świecie i kulturze, często trudno nam go usłyszeć i zrozumieć. Jest też dobra wiadomość: ten głos zawsze jest obecny i gotowy, żeby pomóc nam odnawiać ścieżki między ciałem, emocjami i umysłem i żyć pełniej. Jeśli chcesz nauczyć się jak go usłyszeć i zrozumieć, ale też wejść z nim w dialog i wykorzystać jego mądrość w swoim życiu – zapraszam do wspólnej praktyki.
Na warsztacie dostaniesz przestrzeń do ucieleśnionej praktyki i doświadczeń, ale też wybrania najbardziej pożytecznych dla siebie narzędzi, które możesz wykorzystywać na co dzień.
Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
chcesz nauczyć się jak pracować z ciałem praktycznie ale też, jak budować z nim świadomą i dobrą relację,
pczuć połączenie między ciałem i emocjami oraz praktykować świadomą ich regulację,
doświadczyć jak praktyka pracy z ciałem może pomóc Ci odzyskiwać równowagę i spokój,
szukasz okazji do rozpoczęcia lub kontynuowania własnej praktyki.
Na warsztacie będziemy pracować wykorzystując takie metody jak:
język ciała i ruchu,
ucieleśniona medytacja,
komponenty analizy ruchu Laban Bartenieff Movement System,
komponenty metody Dance Movement Therapy,
komponenty BodyMind Dancing.
Na warsztacie będziemy praktykować w oparciu o techniki pracy z:
ciałem – które jest narzędziem poznania, czucia i odczuwania,
oddechem – integrującym ciało, emocje, umysł,
ruchem – który jest formą naszej ekspresji w świecie.
Bodythinking to przestrzeń, w której można w bezpiecznych warunkach przypomnieć sobie o nich i wrócić do możliwości, które dają.
Udział w warsztacie nie wymaga wcześniejszych doświadczeń z taką formą pracy – jest dobrą okazją, żeby jej spróbować.
Na warsztacie dostaniesz narzędzia, które:
pozwolą Ci doświadczyć jak ruch, oddech i postawa ciała odzwierciedlają Twój wewnętrzny stan i wpływają na sposób, w jaki funkcjonujesz w różnych aspektach życia,
wesprą Cię w odbudowywaniu świadomej relacji z ciałem
pomogą Ci korzystać z kontaktu z ciałem jako wsparcia, zarówno w sytuacjach trudnych, stresujących, jak i w lekkich i radosnych,
pozwolą Ci doświadczać połączenia między ciałem, a Twoimi emocjami i praktykować świadomą ich regulację,
pozwolą Ci wykorzystać doświadczenia z warsztatów w Twojej własnej praktyce i w codziennym życiu.
Na warsztat zabierz wygodne (nie ograniczające ruchów) ubranie, coś do okrycia się (szal, bluzę), skarpetki, w których będzie Ci wygodnie i ciepło (praktykujemy bez butów) oraz coś do picia.
Zuza Sikorska / Bodythinking – edukatorka i terapeutka somatyczna, certyfikowana trenerka języka ruchu oraz świadomej pracy przez ciało i oddech. Prowadzi warsztaty i praktykę indywidualną w oparciu o metody integrujące ciało, umysł i emocje, m.in takie jak analiza ruchu (LBMS) terapia tańcem i ruchem (DMT), techniki oddechowe (Breath Integration), ucieleśniona medytacja (w nurcie uważności) oraz metody wzmacniające ucieleśnienie i regulujące układ nerwowy. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla kolektywów, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i firm. Więcej: www.bodythinking.pl
Zdecydowanie i bez lęku. Wykład z elementami warsztatu o uwalnianiu i wyrażaniu złości z psychoterapeutką Gestalt i psychodietetyczką Elą Lange I 20.04.2024
Bilety na spotkanie dostępne online TU.
Złość to emocja, która społecznie nie ma najlepszej renomy. Wokół której narosło wiele niesłusznych przekonań i stereotypów. Kobiety się nie złoszczą, a mężczyźni nie płaczą. Ten niesprawiedliwy podział emocji sprawił, że w dorosłym życiu nie mamy pełnego dostępu do naszej mocy jaką jest złość.
Pojawia się jako naturalna reakcja na ograniczenie i przeszkody. Zmusza do reagowania, kiedy ktoś przekracza nasze granice, depcze nasze wartości lub krzywdzi. Kiedy nie możemy zaspokoić ważnej dla nas potrzeby. Nie wyrażając jej pozbawiamy się naturalnej ochrony siebie, zdrowia, chorujemy na depresję lub cierpimy w relacjach.
Podczas warsztatu będziemy pracować z odblokowaniem złości w ciele z naszymi granicami i potrzebami, ale również z braniem, i dawaniem, z sięganiem po swoje, z wyrażaniem siebie, mocą i sprawczością bo to wszystko nie może odbywać się bez udziału złości.
Dlaczego warto oswoić swoją złość?
Bo kiedy ty nie masz swojej złości to ona ma ciebie. Kiedy nie mówisz innym NIE, nie mówisz sobie TAK.
Podczas spotkania dowiesz się:
o swoich i “nie swoich” przekonaniach jakie masz wokół tej emocji,
o destrukcyjnych sposobach radzenia sobie ze złością m.in. „zajadaniem”,
dowiesz się co to za emocja? Jak ja rozpoznać w ciele?
porozmawiamy jakie są stereotypy wokół złości,
przyjrzymy się miejscom w ciele najczęściej w których złość, jest zablokowana (gardło, szczęki, miednica, ręce, nogi).
Dla kogo jest ten warsztat?
Na warsztat zapraszamy kobiety, które czują, że kryją w sobie tą silną emocje, które krępują się ją wyrażać, odczuwają nadmiar wstydu i poczucia winy, kierują złość przeciwko sobie, mają poczucie bycia grzeczną dziewczynką, doświadczają objawów psychosomatycznych, trudno im brać i sięgać po swoje, nie potrafią wyrażać siebie, mają zaciśnięte gardło, które choruje, opuszczają siebie w potrzebach lub reagują nadmiarowo gniewem.
Przeciwwskazania do udziału w warsztacie stany psychotyczne, nadwrażliwość na krzyk, infekcja, ostre stany pourazowe.
Na warsztat zabierz wygodny strój do swobodnego poruszania się oraz coś do picia.
Elżbieta Lange – psychoterapeutka specjalizująca się w nurcie Gestalt, Psychodietetyk, Dyplomowany Coach. Od lat prowadzi prywatną praktykę w gabinecie, warsztaty oraz grupy terapeutyczne. Autorka książek „Emocje na talerzu”,”Nie t(ł)ucz się dietami”,”Gdybym tylko schudła…” Jako ekspert występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych. Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia współtworzy Fundację „kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania.” Na co dzień wspiera kobiety, które doświadczają trudnej relacji z ciałem.