Dieta planetarna na wiosnę I LIVE Fundacji Bądź x Katarzyna Błażejewska-Stuhr (18 kwietnia)

Orina Krajewska – aktorka, autorka książek, twórczyni podcastów o zdrowiu na Vogue Polska oraz Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka, zapraszają w najbliższy czwartek 18 kwietnia o godz. 20:00, na rozmowę w formie LIVE’a na Instagramie (IG: @fundacja_badz). Posłuchamy – Jak korzystać z bogactwa wiosennych smaków, mając na uwadze zasady diety planetarnej.

W styczniu 2019 roku, składająca się 37 ekspertów z 16 krajów, komisja The EAT -Lancet (Commission on Food, Planet, Health), opublikowała jeden z najważniejszych dokumentów na temat zdrowej diety oraz tworzenia zrównoważonych systemów gospodarki żywnościowej.

Wytyczne dotyczące zasad komponowania pełnowartościowej diety dla rozrastającej się globalnej populacji ludzi dały początek tzw. diecie planetarnej. Celem raportu było wypracowanie założeń żywieniowych służących zarówno dobrostanowi człowieka, jak i chroniących środowisko naturalne.

Komisja szacuje, że wdrożenie założeń diety planetarnej może uchronić 11 milionów osób przed przedwczesną śmiercią spowodowaną nieprawidłowym żywieniem, a także skutecznie zatrzymać niszczące zmiany klimatyczne.

Wątki, które będą poruszane podczas spotkania:
Jak to co mamy na talerzu wpływa na klimat?
Dieta planetarna – jakie są jej założenia i jak skutecznie wprowadzać je w życie? Plan minimum i taki dla nieco bardziej zaawansowanych.
Co jest lepsze wiosną – odżywianie się, czy posty i detoks?
Czy wiosenna różnorodność na talerzu służy naszemu zdrowiu?
Wiosennie i lekko? Jak zadbać o wysoki poziom energii po zimie?

Katarzyna Błażejewska-Stuhr – mama, dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka. Wyznaję zasadę, że jedzenie powinno być źródłem zdrowia i przyjemności. Chętnie gotuję i z radością eksperymentuję, najczęściej korzystając z lokalnych i sezonowych produktów. Uwielbiam dietetyczne rozmowy, spotkania o tematyce zdrowotnej i z zainteresowaniem śledzę najnowsze doniesienia naukowe, którymi również chce się dzielić z Wami! Więcej: www.kachblazejewska.pl

Orina Krajewska – aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Bądź. Propagatorka integralnego podejścia do zdrowia. Na co dzień znana widzom m.in. z serialu „Barwy szczęścia”. Autorka książek „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” i „Siła umysłu. Siła emocji Duchowe ścieżki zdrowia”. Felietonistka i autorka podcastów o zdrowiu na Vogue Polska “Jestem i Będę” oraz “Holistyczne ścieżki zdrowia”.

Czytaj więcej o diecie planetarnej TU.

Przekaż 1,5 % podatku i wesprzyj wiarygodną wiedzę. KRS Fundacji Bądź: 0000381339.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ