Dobre życie. Lekcje z najdłuższego na świecie badania nad szczęściem

Co sprawia, że życie jest dobre?

Czy szczęście można zbadać naukowo?

I czy relacje warto odkładać na później?

Okazuje się, że więzi, jakie nawiązujemy z innymi ludźmi, są konieczne do zbudowania lepszego życia. Znacząco wpływają nie tylko na nasze zdrowie psychiczne, ale również fizyczne.

Skąd to wiemy? Naukowcy z Harvardu przeprowadzili unikalne badania.

Szczęście nie jest tym, czym nam się wydaje.

Badacze przez 80 lat towarzyszyli wytypowanej grupie osób o różnym statusie społecznym na różnych etapach życia, by dojść do wniosku, że to nie pochodzenie, przeżyte traumy i zdobyte osiągnięcia, ale relacje są kluczem do naszego szczęścia.

W tej książce Robert Waldinger i Marc Schulz pokazują, jak świadomie budować więzi, wzbogacać życie emocjonalne i najlepiej zadbać o siebie i bliskich.

Dobre życie wcale nie musi być poza naszym zasięgiem

„Sięgnijcie po książkę, która nie jest kolejnym poradnikiem, a naukową podróżą przez dekady danych, opowieści i wniosków. Okazuje się, że więzi są dla nas czymś niezbędnym, a ich pielęgnowanie to najważniejsza inwestycja w nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. To nie status, sukces czy geny decydują o naszym dobrostanie, ale relacje Niezależnie od tego, jak jesteśmy zajęci i zapracowani, to aby nasze ciała i umysły mogły dobrze funkcjonować, potrzebujemy dookoła siebie ludzi”.”

dr Asia Wojsiat – neurobiolożka, wykładowczyni akademicka, popularyzatorka nauki

Tekst na podstawie materiałów promocyjnych. Tytuł ukazał się nakładem wydawnictwa Znak Literanova. Książka do kupienia TU.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ