Dzika kuchnia i jej prozdrowotne właściwości. Zaproszenie na LIVE

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Justyna Pargieła – ziołoznawczyni, zielarka – fitoterapeutka, naturopatka. Wykładowczyni Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych; zapraszają 9 czerwca (czwartek) o godz. 20:00 na LIVE na Facebooku, poświęcony prozdrowotnym właściwościom Dzikiej Kuchni. 

Jesteśmy tym co jemy, a nasze ciało najlepiej reaguje na to, co lokalne i znane nam na poziomie genetycznym. Nasi przodkowie jeszcze 60 lat temu, w swojej codziennej diecie mieli dzikie rośliny jadalne. My, współcześnie z deficytami witamin, minerałów, mnóstwem chorób cywilizacyjnych potrzebujemy zmienić podejście do żywienia.

Starzy zielarze mówią także, że jeżeli jakieś rośliny rosną obok nas, nawet wg nas w nadmiarze, nie dzieje się to bez przyczyny. Przyroda daje nam to, co nam najbardziej potrzebne.

Czego będzie można dowiedzieć się podczas spotkania?

  • Jaki wpływ na nasze zdrowie i odporność mogą mieć dzikie rośliny i dlaczego?
  • Jakich składników mineralnych i witamin możemy szukać w tzw. “chwastach”, jakie są ich najważniejsze walory prozdrowotne?
  • Dlaczego wysoka zawartość fotonów w roślinach jest tak ważna i czego nie znajdziemy w warzywach uprawianych w szklarniach i sztucznym świetle?
  • Jak bezpiecznie korzystać z dzikich roślin jadalnych?
  • Co może nam dać świadomość, że z każdego spaceru możemy przynieść jedzenie, maksymalnie świeże i idealne dla nas, dające poczucie bezpieczeństwa i wyjątkową łączność z przyrodą.

Wydarzenie jest skierowane dla osób zainteresowanym zielarstwem i fitoterapią oraz wszystkich miłośników ziół, którzy szukają sprawdzonej wiedzy i wskazówek. 

Justyna Pargieła – ziołoznawczyni, zielarka – fitoterapeutka, naturopatka. Wykładowczyni Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Absolwentka studiów podyplomowych z Ziołoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim (2016) oraz Towaroznawstwa zielarskiego, kosmetyków i żywności funkcjonalnej na PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie (2018). Absolwentka kursu „Terapie Biologiczne” (2020) i kursu „Fitoterapia Szczegółowa” (2021) u dr Henryka Różańskiego (2020). Słuchaczka kursu „Terapie Biologiczne” w Instytucie Medycyny Klasztornej (2021 – 2022). Więcej: www.dziczejemy.pl

Spotkanie LIVE nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” na Facebooku, 9 czerwca o godz. 20:00. LIVE pojawi się jako post.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ