Początek roku to czas postanowień noworocznych, planów i marzeń o lepszym życiu. Zachowanie dobrego ZDROWIA oraz kompleksowa REGENERACJA, dzięki wdrożeniu wartościowej diety, zrównoważonej aktywności fizycznej i odpoczynkowi, to dobra droga do ich osiągnięcia. Dlatego zapraszamy Was do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, do pięknego pensjonatu położonego w otulinie Parku Krajobrazowego, aby ucząc się sprawdzonych prozdrowotnych praktyk, najlepiej zacząć ten Nowy Rok!

Warsztaty zostały tak zaplanowane, żebyśmy mogli zsynchronizować się z naturalnym rytmem, któremu podlegają nasze ciała, znaleźć balans między aktywnością, a odpoczynkiem, zasilić się wiedzą i co najważniejsze – zintegrować w sobie wszystkie te procesy.

Część teoretyczną warsztatu poprowadzi psychodietetyczka Teresa Majewska, autorka “Modelu optymalizacji stylu życia”, kompletnej, teoretycznej koncepcji wskazującej na potencjalne aspekty wspierające ludzi w utrzymaniu oraz odzyskiwaniu zdrowia:
1. Wartościowe odżywianie
2. Aktywność fizyczną
3. Świadomość

Projekt posiada rekomendację dr Magdaleny Makarewicz-Wujec (z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) do publikacji, do udostępnienia instytucjom, jako materiał źródłowy mogący stanowić podstawę dla działań edukacyjnych dla różnych grup ludności.

W czasie warsztatów serwowane będą wegetariańskie posiłki, bazujące na sezonowych i lokalnych produktach. Przygotuje je Karolina Tamioła, która poprowadzi też warsztaty kulinarne. Każdy uczestnik/uczestniczka będzie miał/miała możliwość skomponowania dania dostosowanego do indywidualnego gustu, potrzeb i kondycji organizmu. Dzięki wspólnym warsztatom kulinarnym, odkryjemy prostotę sezonowego gotowania (tym razem skupimy się na zimie) oraz znaczenie jakości i termiki produktów, których używamy. Poznamy wskazówki, jak szybko wykreować proste i jednocześnie zasilające danie dla siebie i swoich bliskich. Uczestnicy/uczestniczki otrzymają też praktyczne przepisy do wykorzystania w domu.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WARSZTATÓW:
Został dostrojony do zegara biologicznego, który steruje pracą całego organizmu.

Uwzględniliśmy maksimum energetyczne Żołądka (7.00-9.00) – wybierając najlepszy czas na śniadanie.

Zadbaliśmy by w min. energetyczne Wątroby (13.00-15.00) każdy mógł zrobić sobie sjesta w pozycji horyzontalnej – ”Kwadrans dla Wątroby”.

A w czasie najważniejszym dla regeneracji (21.00-23.00) stworzymy najlepsze warunki dla wyciszenia, medytacji i odpoczynku.

CZWARTEK
17.30 rejestracja uczestników
18.00 kolacja
19.45 integracja, wprowadzenie do warsztatów.

PIĄTEK
6.45 “Po pierwsze ruch” – indywidualny automasaż limfatyczny
7.05 – 7.15 ”Poranny szot” – wywar owsiany
7.20 “Słoneczna dopamina” – spacer o wschodzie słońca
8.30 śniadanie
10.00 – 13.00 “Potencjalne aspekty wspierające ludzi w utrzymaniu oraz odzyskiwaniu zdrowia, ze szczególnym omówieniem roli aktywności fizycznej” – wykład i dyskusja – Teresa Majewska
13.30 lunch
14.15- 16.45 Czas wolny z “Kwadransem dla Wątroby”
17.00-18.30 Warsztaty kulinarne – wspólne przygotowywanie kolacji – sposoby harmonizowania i termicznego równoważenia posiłków – Karolina Tamioła (zmienkarme.pl)
18.30 Wspólna kolacja.
19.45 Wieczorne wyciszenie – medytacja prowadzona przez Joannę Jakubowicz (Fundacja “Bądź”).

SOBOTA
6.45 – “Po pierwsze ruch” – indywidualny automasaż limfatyczny
7.05 – 7.15 “Poranny szot”- wywar owsiany
7.20 “Słoneczna dopamina” – spacer o wschodzie słońca
8.30 śniadanie
10.00 -13.00 – “Zdrowie na talerzu” – wykład i dyskusja – Teresa Majewska
13.30 lunch
14.15- 16.45 Czas wolny z “Kwadransem dla Wątroby”
17.00-18.30 Warsztaty kulinarne wspólne przygotowywanie kolacji – sezonowość na talerzu (zima) – Karolina Tamioła (zmienkarme.pl)
18.30 Wspólna kolacja
19.45 Wieczorne wyciszenie – medytacja prowadzona przez Joannę Jakubowicz (Fundacja “Bądź”).

NIEDZIELA
6.45 “Po pierwsze ruch” – indywidualny automasaż limfatyczny
7.05 – 7.15 “Poranny szot” – wywar owsiany
7.20 “ Słoneczna dopamina” – spacer o wschodzie słońca
8.30 śniadanie
10.00 -13.00 “Od czego zacząć zmianę na lepsze?” i “Rola świadomości w wyborach żywieniowych” – wykład i dyskusja – Teresa Majewska
13.30 lunch i zakończenie warsztatów.

PLAN MERYTORYCZNY WARSZTATÓW:
Blok AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
Teoria:
– Bez ruchu nie ma życia i prawidłowego trawienia.
– Rola rekreacji/aktywności fizycznej w procesie ekspresji genów.
– Rola rekreacji/aktywności fizycznej w podejmowaniu wyborów żywieniowych
i praktykę – ćwiczenia indywidualne:
– “Po pierwsze ruch” – indywidualny masaż limfatyczny i relaks – “Kwadrans dla
wątroby”, a w grupie – “Słoneczna dopamina”- wspólny spacer w ciszy o wschodzie słońca (kijki, marszobieg wg. możliwości) oraz spontaniczny ruch – “Karnawałowe szaleństwo”.

Blok WARTOŚCIOWE ODŻYWIANIE
Teoria:
– Talerz żywieniowy.
– Jakość, cechy wartościowej żywności.
– Kalendarz sezonowości.
– Właściwości termiczne, sposoby równoważenia posiłków i dostosowywania do
kondycji i konstytucji.
– Proste przepisy na smaczne dania wegetariańskie stanowiące bazę w codziennym
przygotowywaniu posiłków zimą.
Praktyka – ćwiczenia w grupie:
– Warsztaty kulinarne.
– Uważne jedzenie- ćwiczenia

Blok ŚWIADOMOŚĆ
Teoria:
– Co jest potrzebne, abyśmy z chęcią, a jeszcze lepiej z radością, wybierali to co służy
naszemu zdrowiu?
– “Kwestionariusz orientacji życiowej”.
Praktyka – ćwiczenia indywidualne i w grupie:
– Wieczorna medytacja.
– Dotyk.
– Zapach.
– Smak.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 1850 zł
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym: 1800 zł
Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym: 1750 zł
Cena całego warsztatu bez noclegu: 1400 zł
Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 1100 zł
———————————————————————————————
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie wersji noclegowej w tytule maila. Zgłoszenia i pytania pod adresem: kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720.

Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 350 zł zaraz po dokonaniu zapisu na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816.
Terminy wpłat:

Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej potwierdzenia. Zaliczka jest zwrotna do 5 stycznia włącznie. Istnieje również możliwość przeniesienia rezerwacji na inny warsztat. Pełna kwota płatna do 5 stycznia 2022.

Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Maty do jogi, poduszki i koce do medytacji są dostępne na miejscu.

Weźcie ze sobą wygodne, najlepiej wodoodporne buty do chodzenia po okolicznych wąwozach i lasach. Osoby cierpiące na alergie pokarmową proszone są o wcześniejszą informację, pomoże nam to właściwie przygotować menu warsztatów.

BIO PROWADZĄCYCH
Teresa Majewska – psychodietetyczka (SWPS) i dietetyczka TCM (Avicenna Institute), członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od lat współpracuje z Ośrodkiem Psychoterapii Strefa Zasilania, Fundacją Bądź oraz Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym Koła PSONI. Blisko 20 lat związana zawodowo z promocją zdrowia, w szczególności z wpływem diety na profilaktykę oraz leczenie chorób cywilizacyjnych: chorób sercowo-naczyniowych, chorób układu oddechowego, otyłości, cukrzycy, chorób onkologicznych, chorób układu pokarmowego, problemów psychologicznych-zaburzeń odżywiania, uzależnień, zaburzeń nastroju, chorób alergicznych. W swojej pracy zajmuje się wpływem sposobu odżywiania i stylu życia na zdrowie fizyczne, psychiczne oraz sprawność intelektualną i ogólny dobrostan człowieka. Stawia na profilaktykę rozumianą jako działania sprzyjające zachowaniu zdrowia (a nie wczesną diagnostykę chorób). Fascynuje się łączeniem w pracy mądrości tradycyjnych systemów medycznych z wiedzą akademicką i najnowszymi doniesieniami świata nauki. Stworzyła autorski projekt – kompletną teoretyczną koncepcję wskazującą na potencjalne aspekty wspierania ludzi w utrzymaniu oraz odzyskaniu zdrowia oraz dążeniu do zmian i wzbogacania życia na wielu poziomach.

Karolina Tamioła – doradczyni żywieniowa, która swoją pasję, czyli gotowanie, uczyniła swoja pracą. Kiedy skierowała kilka lat temu swoje życie na tory zdrowego jedzenia, na własnej skórze zobaczyła, jakie cuda może to zdziałać! W tym momencie zafascynowana jest tym, jak dieta i zdrowy tryb życia wpływają na stan naszego samopoczucia, jak jedzeniem można leczyć siebie i innych. Stąd działania w nurcie TMC, której zasady to nic innego jak skierowanie swojej uwagi na swój dobrostan poprzez całościowe podejście do naszych organizmów, do życia zgodnego z rytmem pór roku i odżywiania tym, czym akurat w danym momencie natura nas obdarza.Gotuje wg 5 przemian, sezonowo, z poszanowaniem dla środowiska. Pragnie szerzyć wiedzę o tym, że wspieranie swojego zdrowia poprzez dietę jest prostsze niż nam się wydaje, że liczenie kalorii i kolejne diety cud nie mają racji bytu, a powrót do prostego życia z cyklami natury jest kluczem do witalności i długowieczności. Prowadzi autorski projekt żywieniowy zmienkarme.pl

Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha. Nadal w intensywnym treningu zen z nauczycielami we Francji (Dana Sangha) i USA (Kanzeon – Big Mind Zen, Zen Peacemakers International). Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii., gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować 5 energii mądrości. Jest współzałożycielką Koła Energii i jedyną prowadzącą warsztaty 5 energii mądrości w Polsce. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą. Uczy świeckiej (domowej) medytacji, wspierającej codzienne funkcjonowanie w świecie pełnym stresu, napięcia i braku czasu.

———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek “Bądź” z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Data

sty 19 - 22 2023
Zakończone!

Czas

17:30 - 13:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR