To nie jest masaż, to wiadomość. Na czym polega i dla kogo jest pomocna technika Bowena?

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Eliasz Matuła – terapeuta metody Bowena, zapraszają 9 stycznia (poniedziałek) o godz. 19:00 na pierwszy w 2023 roku LIVE na Facebooku. Tematem spotkania będzie metoda Bowena. Jakie są jej korzyści i kto może skorzystać z dobrodziejstw tej coraz popularniejszej na świecie terapii?

Terapia Bowena to manualna, holistyczna terapia oparta na pracy z systemem mięśniowo powięziowym. Celem terapii jest przeprogramowanie organizmu na poziomie komórkowym oraz stymulowanie go do procesów samonaprawczych. W efekcie ciało odzyskuje wewnętrzną równowagę, a organizm regeneruje się i lepiej funkcjonuje. Metoda działa głównie na układzie mięśniowo-powięziowym, jednak oddziałuje również na układ nerwowy i limfatyczny.

Czego będzie można dowiedzieć się z LIVE’a?:
Jaka jest historia powstania metody?
Jakie są korzyści dla zdrowia z tej praktyki?
Jak wygląda zabieg metodą Bowena?
Poznamy też wyniki badań dotyczących skuteczności terapii Bowena.

Dla kogo skierowane jest wydarzenie ?
Osób zmagających się z doraźnymi dolegliwościami bólowymi, napięciem ciała i stresem,
Osób w procesie rehabilitacji oraz w obszarach medycznych tj. ortopedia, neurologia, gastrologia, endokrynologia, ginekologia, laryngologia, pulmonologia, a nawet chirurgia,
Osób dbający o profilaktykę zdrowia.

Prowadzenie Eliasz Matuła – terapeuta techniki Bowena w stopniu mistrzowskim. Członek Zarządu Stowarzyszenia Bowtech Polska / BOWEN Warszawa Eliasz Matuła.

Jedno wejście do lasu na południu skandynawii na wiele lat pozbawiło Eliasza, wówczas studenta drugiego roku architektury, wszystkiego czym żył. Po latach poszukiwań i chybionych terapii w końcu zdiagnozowany został z neuroboreliozą. Rozpoczynając długie poszukiwania skutecznej terapii, która ulżyłaby mu w cierpieniu, Eliasz w końcu trafił na zabieg techniką Bowena. Dzięki niej pierwszy raz od lat uwolnił się od bólu, stanął na nogi, wrócił do zdrowia i zyskał nowe życie. Jak sam mówi choroba stała się okazją do poznania siebie i zmieniła w jego życiu wszystko. Dzisiaj jako terapeuta techniki Bowena pomaga osobom przewlekle chorym oraz z chorobami nieuleczalnymi.

Więcej do przeczytania w felietonie z cyklu Jestem i Będę, który Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” realizuje z Vogue Polska. Bohaterem jednego z odcinków był właśnie Eliasz Matuła: www.vogue.pl.

Zdjęcie użyte na grafice autorstwa Magdy Wunsche i Agi Samsel.

Spotkanie LIVE nie wymaga zapisów zapraszamy na nasz profil Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” na Facebooku, 9 stycznia o godz. 19:00. LIVE pojawi się jako post.

sty 09 2023
Zakończone!