Fundacja Małgosi Braunek Bądź oraz Ela Compton – dyplomowana nauczycielka Mindfulness i Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia), zapraszają 26 kwietnia (środa) o godz. 19:00 na LIVE’a na Facebooku. Tematem spotkania będzie: Uważne samowspółczucie, czym jest i jak je praktykować?

Samowspółczucie to nie tylko ciekawy koncept. To coś, co możemy zrobić. Nasze mózgi są plastyczne, możemy je ćwiczyć i budować nowe nawyki, aby reagować na nasz ból psychiczny i fizyczny ze współczuciem. Badania pokazują, że nie tylko możemy nauczyć się być bardziej empatyczni, ale że zmienia to nasze życie na lepsze.

Czego będzie można dowiedzieć się podczas LIVE’a?
Na czym polega uważne samowspółczucie?
Jak rozwinąć “mięśnie” samowspółczucia?
Po co nam samowspółczucie?
Co mówią badania dotyczące samowspółczucia?

Do kogo kierujemy wydarzenie?
Do wszystkich, którzy są zainteresowani dbaniem o siebie – o swój dobrostan psychiczny – również w praktyce.

Ela Compton – jestem mamą, dyplomowaną nauczycielką Mindfulness i Mindful Self-Compassion (Uważnego Samowspółczucia). Pracuję od lat z rodzicami małych dzieci i opiekunami dzieci ze specjalnymi potrzebami wspierając ich praktykami self-compassion i chroniąc przed wypaleniem (ParentsPause.com).

Stworzyłam również aplikację mobilną ParentsPause do minutowych medytacji dla zajętych rodziców – dostępną za darmo. Jako pierwsza zaczęłam uczyć Uważnego Samowspółczucia również po polsku.

Wierzę że mądra troska o siebie to najlepsze co możemy zrobić dla naszych dzieci, rodzin i otoczenia. Jesteśmy połączeni. Nasz spokój może uratować całą tratwę ludzi (parafrazując Thich Nhat Hanh’a). Małe dzieci synchronizują fale mózgowe, rytm serca, wydzielanie niektórych hormonów z ciałem opiekuna. Podobnie synchronizujemy się w dorosłym życiu.
Umiejętność radzenia sobie z nieuniknionym stresem i przytłoczeniem jest życiodajną siłą – dlatego uczę samowspółczucia. Więcej: www.samowspolczucie.pl

Wesprzyj nas na Patronie. Dzięki Wam będziemy działać dalej!

Data

kwi 26 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 19:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR