Bądź od Małego – Joga w ogrodzie! Letni wyjazdowy weekend rodzinny dla dzieci i opiekunów

Fundacja Małgosi Braunek Bądź wraz ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Ziarno serdecznie zapraszają na letni weekend rodzinny Bądź od Małego – Joga w Ogrodzie! w dniach 21-23.07.2023 w Grzybowie / 100 km od Warszawy 👉 mapa TU

Zapisy Agnieszka Lewalska-Graczyk: alewalskagraczyk@fundacjabadz.pl (prosimy o wpisanie Joga w Ogrodzie w tytule maila) oraz pod numerem telefonu +48 503 338 993.

Wyjazd będzie wspaniałą okazją do integracji w gronie rodzinnym (zapraszamy całe rodziny a także pary rodzic(opiekun)-dziecko/dzieci). Zajęcia jogi rodzinnej to przede wszystkim wspólnie spędzony czas w lekkości i dobrej zabawie. Pomogą Wam się rozruszać, poczuć, rozciągnąć i wzmocnić swoje ciało. Nie zabraknie na nich również elementów poprawiających koncentrację i uważność. To czas, w którym będziecie mogli być tu i teraz i budować Waszą relację. W programie przewidziano również odrębne zajęcia dla dzieci i rodziców. Dzieci dodatkowo będą mogły poćwiczyć swoją kreatywność podczas warsztatów plastycznych DIY a dorośli wziąć głęboki oddech i odpocząć podczas sesji relaksacyjnej.

Kolejnym ważnym punktem programu będą zajęcia z ogrodnikiem, podczas których dowiecie się jak zacząć pielęgnować swój własny ogród. Możecie go stworzyć również na balkonie. Podczas warsztatów dowiecie się kiedy najlepiej sadzić poszczególne rośliny/owoce/warzywa i jak o nie dbać. Dzieci też będą mogły „dotknąć gleby”, posadzić swoją pierwszą roślinę. To idealna opcja dla osób z miasta, którym do tej pory brakowało czasu na zgłębienie tajników tej wiedzy.

W wolnym czasie zachęcamy do spacerów po urokliwej okolicy, odpoczynku na łonie natury. Na miejscu jest możliwość skorzystania z rowerów.

Korzyści płynące z wyjazdu:
👉 poprawa kondycji i odporności poprzez ruch na świeżym powietrzu
👉 wyciszenie umysłu podczas sesji relaksacyjnych
👉 dobra zabawa w poczuciu lekkości dla dorosłych i dzieci
👉 wzmocnienie relacji rodzinnych
👉 nauka podstaw prowadzenia ekologicznego ogródka
👉 nauka podstawowych asan do powtarzania samodzielnie w domu

„Bądź od Małego- Joga w Ogrodzie”, jako wspólny projekt Fundacji Bądź i Stowarzyszenia Ziarno ma na celu promowanie holistycznego, tzn. wielopoziomowego podejścia do zdrowia od najmłodszych lat. Zależy nam, żeby pokazać, że dobrostan człowieka opiera się na zdrowym ciele, jasnym umyśle, bliskich relacjach a także harmonii z naturą w myśl zasad ekologii.

Spotkamy się w Grzybowie siedzibie Stowarzyszenia ZIARNO, położonej na Mazowszu, w pięknej przestrzeni, sprzyjającej odpoczynkowi z widokiem na odległy horyzont. Gospodarstwo zaprasza do odwiedzin, będzie można pokazać dzieciom jak żyją zwierzęta, poczuć jak to jest „na wsi” 👉http://www.ziarno.grzybow.pl

Zapraszamy Was od piątku 21.07 od godziny 17:00. Oferujemy nocleg w pokojach z łazienkami w ośrodku należącym do Stowarzyszenia Ziarno. Do naszej dyspozycji na warsztaty DIY oraz w razie deszczu będzie sala warsztatowa. W cenę wliczone są wegetariańskie posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja) przygotowywane na miejscu z ekologicznych i lokalnych produktów. Jest możliwość wyboru posiłków wegańskich (mailowo przy zapisach).

Poniżej przedstawiamy plan wyjazdu:

Piątek 21 lipca
17:00-18:00 przyjazd uczestników
18:30-19:00 kolacja
19:30 przywitanie, zapoznanie się i wieczorna relaksacja

Sobota 22 lipca
7:00- poranna joga dla dorosłych
8:30-9:30 śniadanie
10:00-11:30 joga rodzinna
13:00-13:30 obiad
14:30-16:30 zajęcia z ogrodnikiem
17:00-17:30 podwieczorek
19:00 ognisko

Niedziela 23 lipca
7:00- poranna joga dla dorosłych
8:30-9:30 śniadanie
10:00-12:00 zajęcia dla dzieci joga&handmade, równolegle zajęcia lub czas wolny dla rodziców
13:00-14:00 obiad
14:30-15:30 bajka terapeutyczna i pożegnanie uczestników.

O prowadzących:

Karolina Sienkiewicz – z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, oligofrenopedagogiem, z pasji muzykoterapeutą oraz nauczycielem jogi dla dzieci. Ukończyła warsztaty muzykoterapii oraz nauczania Jogi dla dzieci u cenionych polskich nauczycieli. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi w różnych placówkach edukacyjnych i to właśnie dzieci są jej siłą napędowo-rozwojową.

Prywatnie: Jest szczęśliwą i spełnioną kobietą, mamą, żoną, przyjaciółką. Uwielbia spędzać czas z rodziną. Pisze opowiadania i maluje. Wewnętrznie: Całą sobą czuje, że życie jest piękne.
Sama na co dzień praktykuje jogę, medytuje, uczy się siebie, pokonuje własne słabości i każdego dnia stara się być coraz lepszą wersją samej siebie. Z radością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi i ich opiekunami. Zależy jej na tym, aby podczas zajęć wszyscy mogli doświadczyć zabawy, spokoju oraz lekkości, co w rezultacie przekłada się na ich doświadczenie w dniu codziennym. Jej ulubione powiedzenie to: jak na macie, tak w życiu.
FB 👉 Czary mary Joga
IG 👉 __czarymary__

Agnieszka Lewalska-Graczyk jest w Fundacji Małgosi Braunek Bądź koordynatorką projektu Bądź od Małego”, którego celem jest zadbanie o dobrostan psychiczny i fizyczny dzieci poprzez organizację zajęć z jogi, uważności, pracy z emocjami, warsztatów żywieniowych. W ramach projektu Bądźmy Blisko od czerwca 2022 koordynuje i współprowadzi zajęcia dla dzieci z Polski, Ukrainy i reszty świata.

Ukończyła szkolenia Marty Miguły „Laboratorium Ruchu Kreatywnego” oraz „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi”. Interesuje ją holistyczne podejście do zdrowia, naturoterapia, zdrowe odżywianie i formy ruchu wspomagające zdrowie jak movement i joga. Jako Mama dwójki dzieci uważa, że dzieci to najlepsi nauczyciele życia, którzy pokazują jak po prostu BYĆ.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem dorosły+dziecko: 1100 zł
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem 2 dorosłych + 2 dzieci : 1950 zł
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem kolejne dziecko: 450 zł

👉 Program zajęć z jogi i zajęć z ogrodnictwa dopasowany jest dla dzieci od 4 do 10 roku życia. W przypadku innego wieku dziecka, prosimy o kontakt w celu ustalenia formy uczestnictwa i ceny za wyjazd.
👉 Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
👉 Zapisy Agnieszka Lewalska-Graczyk: alewalskagraczyk@fundacjabadz.pl (prosimy o wpisanie Joga w Ogrodzie w tytule maila) oraz pod numerem telefonu +48 503 338 993.
👉 Informacje o dojeździe i zakwaterowaniu: Agnieszka Lewalska-Graczyk tel. +48 503 338 993.
👉 Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 350 zł zaraz po dokonaniu zapisu na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816.
👉 Terminy wpłat: Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej potwierdzenia. Do 15 czerwca włącznie, zaliczka jest zwrotna, po tym terminie już nie (tuż przed startem trudno nam będzie znaleźć zastępstwo).
👉 Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój i koc na parę rodzic-dziecko. Maty do jogi dostępne będą dla uczestniczek i uczestników warsztatów.
👉 Osoby cierpiące na alergie pokarmową proszone są o wcześniejszą informację, pomoże nam to właściwie przygotować menu warsztatów.
👉 W przypadku wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości chorobowych przed terminem warsztatu (np. katar, kaszel, bóle głowy) prosimy o pozostanie w domu i kontakt z nami. Postaramy się zarezerwować miejsce na kolejny warsztat. Dbajmy o siebie i innych.
———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek “Bądź” z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Data

lip 21 - 23 2023
Zakończone!

Czas

17:00 - 15:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR