Bądź w Kazimierzu! Moja relacja z ciałem i jedzeniem. Katarzyna Kucewicz x Fundacja Bądź medytacja – wykłady i warsztaty – joga (17-20 października)

W świecie pełnym coraz to nowych pomysłów na „dietę cud” i kolejnych „szybkich sposobów na schudnięcie”, zapraszamy na warsztat, podczas którego z czułością i pod okiem doświadczonej psycholożki, pracować będziemy nad głęboką przemianą własnej relacji z jedzeniem, emocjami i przekonaniami o ciele.

Katarzyna Kucewicz przeszła przez wszystkie etapy leczenia otyłości. Wie, czym jest wilczy głód, podjadanie, wahania wagi. Dziś sama uczy, jak rozważnie chudnąć, bez wracania do starej wagi i wpędzania się w ortoreksję, poczucie winy, z dala od opresyjnych narracji „musisz schudnąć”.

✅ Jak w redukcji wagi odnaleźć drogę do osobistej wolności emocjonalnej, nauczyć się stawiania granic, samoakceptacji, stawania w obronie swojej godności?
✅ W jaki sposób trzy stany – otyłość, proces redukcji i powrót do zdrowia – wpływają na naszą tożsamość. Kogo z nas czynią?
✅ Co zyskujemy, chudnąc i czy nowe ciało to na pewno gwarancja szczęścia?

To wątki, które poruszać będziemy podczas warsztatu. Wsparciem dla integracji wszystkich procesów będą poranne medytacje, delikatna joga i spacery po kazimierzowskich lasach i wąwozach.

Będziemy pracować według stałego dziennego rytmu: PORANNA MEDYTACJA z JOANNĄ JAKUBOWICZ z Fundacji Bądź – PORANNY I WIECZORNY WARSZTAT Z KATARZYNĄ KUCEWICZ – POPOŁUDNIOWA JOGA Z KAROLINĄ WASCHTO).

Dla KOGO? Warsztat skierowany jest do kobiet, które potrzebują poukładać, uzdrowić i zaopiekować się relację z ciałem i jedzeniem. Także tych, które są w procesie redukcji masy ciała lub leczenia choroby otyłościowej.

Jak będziemy pracować?
Będziemy pracować warsztatowo skupiając się na uruchamianiu uważności na to w jaki sposób zarządzamy swoją relacją z jedzeniem. Poruszymy wątki czułej dyscypliny, radzenia sobie z zachciankami i wilczym apetytem. Warsztat będzie okazją do tego aby odbudować swoją relację z ciałem/ jedzeniem, i poczuć się pewnie, niezależnie od rozmiaru.
Korzyści z warsztatów:
✅ podwyższone poczucie własnej mocy i wartości,
✅ solidna dawka technik psychologicznych wspierających proces redukcji masy ciała,
✅ odbudowanie kontaktu z własną cielesnością,
✅ odkrycie i przyjrzenie się hamulcom, które nie pozwalają nam cieszyć się własnym ciałem.

Miejsce Dom na skarpie, Dębowe Góry 5, 24-120 Kazimierz Dolny www.domnaskarpie.com.pl

Katarzyna Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka, trenerka. Z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy grupowej oraz indywidualnej z pacjentami w kryzysach psychicznych. Stała ekspertka programu „Dzień Dobry TVN”, felietonistka „Wysokich Obcasów Extra”, podcasterka magazynu psychologicznego „Charaktery”. Autorka platformy Waga z Głowy oraz bestsellerowej książki „Waga z głowy”, w którym opisuje psychologię redukcji masy ciała. Sama ma za sobą wyjście z otyłości olbrzymiej (3go stopnia).

Na co dzień pracuje grupowo oraz indywidualnie wspierając mentoringowo pacjentów w trakcie leczenia choroby otyłościowej. Do relacji z ciałem i z jedzeniem, do redukcji masy ciała podchodzi z uważnością i wrażliwością. Uważa, że tylko będąc dla siebie samych przyjacielskimi jesteśmy w stanie nawiązać kontakt z ciałem i realizować swoje cele.Poznacie ją lepiej poprzez instagram: @psycholog_na_insta

Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha. Nadal w intensywnym treningu zen z nauczycielami we Francji i USA.

Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii., gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować Pięć Energii Mądrości, narzędzia łączącego podejście psychologiczne z duchowym. Jest założycielką Koła Energii, gdzie prowadzi swoje warsztaty. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą.
Uczy medytacji, wspierającej codzienne funkcjonowanie w świecie pełnym stresu, napięcia i braku czasu. Na co dzień jako członkini zarządu związana jest z Fundacją Małgosi Braunek Bądź, promującą integralne i komplementarne podejście do zdrowia.

Karolina Waschto – Jogę praktykuję od dawna, choć – wbrew pozorom – nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak COŚ spowodowało, że praktyka została ze mną na całe życie. Na dobre i na złe, na trudne i prostsze – o czym wielokrotnie mogłam się już przekonać. Po ukończeniu studiów na Akademii Praktyki Jogi, w lipcu 2021 roku zostałam dyplomowaną nauczycielką w tradycji Hatha Yoga. Na codzień praktykuję Ashtanga Jogę oraz Vinyasa Krama Jogę i to z połączenia tych dwóch technik czerpię inspirację do moich zajęć.

Od nieco ponad roku jestem Mamą, co przełożyło się na rozwój mojej praktyki i zdobycie doświadczenia w pracy z kobietami w ciąży oraz z mamami bobasów do lat 2. Wiem, że Joga pojawiła się w moim życiu nie na rok, pięć czy dziesięć lat ale na całe życie. Wiem, że sama w sobie nie jest celem, a procesem – drogą (często krętą i wyboistą), którą przemierzam każdego dnia, kawałek po kawałku. Dlatego ufam temu procesowi jako całości, również teraz gdy jako młoda mama znacznie zmodyfikowałam swoją praktykę i dostosowałam ją do nowych okoliczności, a także – co wcale nie jest takie proste – do „nowego ciała” i jego innych niż kiedyś możliwości.

Podczas warsztatów w Kazimierzu, będę zachęcała Cię do otwartości na praktykę oraz do próby zaufania ciału i wsłuchania się w jego potrzeby. Praktyka oparta będzie na płynnych ruchach zsynchronizowanych z oddechem. Nie zabraknie też elementów bardziej dynamicznych – wprowadzimy do naszych ciał energie Yin i Yang – czyli postaramy się zadbać o BALANS 🙂

Plan warsztatów 
CZWARTEK
18:00 – 18:30 Rejestracja uczestniczek
18:30 Kolacja
19:00 Integracja i krąg zapoznawczy

PIĄTEK
8:00 – 9:00 Dzień rozpoczniemy medytacją w ciszy, koncentrującą się na oddechu i obserwacji naszych wewnętrznych procesów (fizycznych, myślowych, energetycznych). Pierwsza sesja zostanie poprzedzona krótkim wprowadzeniem Joanny Jakubowicz, które pozwoli zapoznać się z techniką świeckiej medytacji, opartej na tradycji ZEN.
Poranna medytacja ma na celu wprowadzenie nas w stan relaksu, kontaktu ze sobą, a co za tym idzie osadzenia i otwarcia na to co przyniesie dzień. Praktyka pomoże otworzyć się na przyjęcie nowych informacji, łagodnie otworzy nas zarówno na wiedzę jak i nowe doświadczenia.

W ten sposób będziemy mogli nauczyć się jak zrelaksować umysł i ciało stosując proste techniki medytacyjne. Dla osób które mają już jakieś doświadczenie będzie to dobra okazja do wspólnej praktyki. Dla tych, którzy będą medytować pierwszy raz mamy nadzieję, że będzie to ciekawe doświadczenie, a poznana technika stanie się nowym narzędziem codziennego użytku.

9:15: 9:45 Śniadanie

10:15 – 13:15 Autorski warsztat z Katarzyną Kucewicz w tej części będziemy:
✅ poznawać swoją relację z ciałem i jedzeniem, ✅ przyglądać się temu dlaczego ta relacja nie jest dobra, ✅ przyjrzymy się temu co nas karmi, a co nas zatruwa w codziennym życiu,
✅ zobaczymy jak własnymi zachowaniami zakłócamy swoją relację z jedzeniem, ✅ zainspirujemy się do wprowadzenia zmian mentalnych, które będą mogły nas wspierać w procesie pracy nad witalnością ciała.

13:30 Lunch
14.00 – 16.30 Czas wolny
17.00 – 18.30 Joga
19:00 Kolacja

19:30 – 21.00 Autorski warsztat Katarzyny Kucewicz w tej części: ✅ odbędziemy podróż do wnętrza swojej kobiecości, ✅ odkryjemy w jaki sposób wspierać i budować siebie, tak aby nie sabotować swoich działań. To wyjątkowe chwile, które każda z nas spędzi przyglądając się swojej kobiecości, ucząc się jej na nowo, oraz pogłębiając swoje umocowanie w kobiecości.

SOBOTA
8:00 – 9:00 – Medytacja
9:15: 9:45 Śniadanie

10:15 – 13:15 Autorski warsztat z Katarzyną Kucewicz w tej części będziemy: ✅ uczyć się czym jest czuła dyscyplina w redukcji masy ciała, ✅ poznawać sposoby radzenia sobie z napadami głodu, z kaskadą zachcianek, z brakiem konsekwencji, ✅ przyglądać się temu co mówi nasze ciało, dlaczego się opancerza, dlaczego przestaje być naszym sprzymierzeńcem, ✅ pracować nad „wygnańcami”, czyli częściami ciała, których nie akceptujemy i nie lubimy, ✅ trenować samowspółczucie, tak potrzebne do tego by relacja z ciałem była zdrowa i życzliwa.

13:30 Lunch
14.00 – 16.30 Czas wolny
17.00 – 18.30 Joga
19:00 Kolacja

19:30 – 21.00 Autorski warsztat z Katarzyną Kucewicz w tej części ✅ będziemy skupiać się na ćwiczeniu profesjonalnych technik uważności w jedzeniu, ruchu i opiekowaniu się ciałem.

NIEDZIELA
8:00 Medytacja
9:15 Śniadanie

10:00 – 12.30 Autorski warsztat z Katarzyną Kucewicz w tej części ✅ będziemy rozmawiać o wątpliwościach, ✅ wymieniać się doraźnymi technikami okiełznania apetytu, ✅ konstruować plan awaryjny, ✅ poznamy sposoby powrotu do równowagi. ✅ Będziemy ćwiczyć techniki radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych, gdy nasze plany żywieniowe legną w gruzach, a my lądujemy w fastfoodzie.

13.00 Lunch i zakończenie warsztatów.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 2200 zł
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym (pokój z łóżkiem 2-osobowym, idealny dla pary): 2200 zł
👉 Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym (pokój w części apartamentowej: dwa łóżka w oddzielnej części, obok przestrzeń z aneksem kuchennym i jednym łóżkiem, wspólna łazienka): 1900 zł
👉 Cena całego warsztatu bez noclegu: 1650 zł
👉 Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 1450 zł
———————————————————————————————
✅ Zapisy u Oli Nowińskiej kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720.
✅ Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie WERSJI NOCLEGOWEJ w tytule maila.
✅ Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości POŁOWY ceny warsztatu ZARAZ PO DOKONANIU ZAPISU na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
✅ Terminy wpłat: Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej POTWIERDZENIA. Do 17 września włącznie, zaliczka jest zwrotna, po tym terminie już nie. Prosimy o przemyślane zapisy.
✅ Pełna kwota płatna do 2 października 2024.
✅ Osoby zapisane na warsztat będą przed warsztatem proszone o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia, zażywanych leków, ew. prowadzonej terapii. Formularz będzie poufny i do wyłącznego wglądu Prowadzącej, tak by jak najpełniej przygotować się do poprowadzenia warsztatu.
✅ Informacje o dojeździe i zakwaterowaniu: Asia Jakubowicz tel. +48 502 134 962.
✅ Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Maty, poduszki, koce do jogi i medytacji są dostępne na miejscu.
✅ Jeśli planujesz spacery w lesie weź ze sobą wygodne buty odporne na wodę i błoto.
✅ Jeśli masz jakieś alergie pokarmowe, daj nam znać wcześniej, pomoże nam to właściwie przygotować posiłki.
———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek Bądź z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

paź 17 - 20 2024

Czas

18:00 - 13:00
Kod QR