Bądź w Kazimierzu! Regeneracja z medycyną chińską. Wiosenne warsztaty Fundacji Bądź w Kazimierzu Dolnym (21-24 marca 2024)

Bądź w Kazimierzu! Regeneracja z medycyną chińską. Wiosenne warsztaty Fundacji Bądź w Kazimierzu Dolnym 21-24 marca 2024!

Czy u progu kalendarzowej zimy warto zaplanować przywitanie wiosny? 🙂 Warto! Zwłaszcza, że nasz warsztatowy sezon (marzec-kwiecień-maj) rozpoczniemy prawdziwym klasykiem – medycyną chińską!

Będziemy regenerować się w małej grupie, poszczególne bloki tematyczne opracowane zostały z myślą o kompleksowym (całościowym) podejściu do zdrowia, czyli uwzględniającym ciało – umysł – ducha (emocje i relacje).

Zapisy u Oli Nowińskiej: kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720. Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie WERSJI NOCLEGOWEJ w tytule maila.

Pracujemy według stałego dziennego rytmu: MEDYTACJA (z Asią Jakubowicz z Fundacji Bądź)– WYKŁADY Z MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (z Piotrkiem Łysoniewskim z Taijitu terapie holistyczne) – QIGONG (z Pawłem Raszkiewiczem z Droga Dao) – WARSZTATY Z MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (z Piotrkiem Łysoniewskim z Taijitu terapie holistyczne).

Poznamy praktyczne narzędzia, które pozwolą nam powrócić do równowagi, zredukować uczucie stresu, zregenerować organizm i nauczyć się, jak kompleksowo dbać o siebie na co dzień. Chcemy by każdy uczestnik wyjechał z warsztatu zregenerowany, z wiedzą jak skutecznie dbać o siebie także po powrocie do domu.

Warsztaty odbywają się w Kazimierzu Dolnym, w usytuowanym w otoczeniu Parku Krajobrazowego “Domu na Skarpie” (domnaskarpie.com.pl). Dom znajduje się w bliskiej odległości od Rynku Kazimierza (10-15 minut spacerem). Oprócz wyprawy na Rynek, czas wolny będzie można spędzić na spacerach do pobliskiego Mięćmierza, kamieniołomów, nad Wisłę czy na Albrechtówkę. Domowa atmosfera, przytulne wnętrza i otoczenie wspaniałej przyrody doskonale dopełniają program naszego warsztatu.

Podawane posiłki są w 100% wegetariańskie, oparte na lokalnych i sezonowych produktach. Przygotowywane potrawy, które wspierają naszą aktywność w trakcie warsztatów są ważnym elementem doświadczenia. Dobrze odżywione ciało i umysł lepiej się relaksują, czując komfort stajemy się bardziej otwarci, pełni energii i pozytywnego nastawienia do świata.

Dla KOGO warsztat?
Dla wszystkich, którzy chcieliby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i ogólne samopoczucie, jak i osób po przebytej chorobie lub będących w trakcie leczenia. Warsztat nastawiony jest na poszerzanie wiedzy i doświadczenia wpływających na nasz dobrostan.
Warsztatowa regeneracja to okazja by przywrócić lub wprowadzić zdrowe nawyki, które będziemy mogli kontynuować po warsztacie.

KORZYŚCI płynące z warsztatu:
– regeneracja ciała
– oczyszczenie (ruch, zabiegi w trakcie zajęć warsztatowych, zdrowa lokalna kuchnia i czyste powietrze, piękna przyroda),
– praktyczna wiedza z zakresu medycyny chińskiej,
– pobudzenie ciała (qigong),
– redukcja stresu (medytacja),
– ogólne wzmocnienie i nabranie sił.

PROWADZENIE:
– Joanna Jakubowicz
– Piotr Łysoniewski
– Paweł Raszkiewicz

BLOK WYKŁADOWY MEDYCYNA CHIŃSKA – prowadzenie Piotr Łysoniewski
Mam przyjemność zaprosić Was na warsztaty w ramach, których poprowadzę wykłady z częścią praktyczną. Ponieważ warsztaty odbędą się na początku kalendarzowej wiosny oraz z punktu widzenia medycyny chińskiej będziemy już w jej środku (tak, tak, to nie pomyłka i z chęcią na miejscu wytłumaczę dlaczego tak jest ;-)), skupimy się na wiosennym wzmacnianiu!

W trakcie wykładów opowiem o:
– podstawach medycyny chińskiej,
– Przemianie Drzewa i jej powiązaniu z obecną porą roku,
– wiośnie w medycynie chińskiej – jej energii,
– wiosennym odżywianiu,
– monodiecie zbożowej i innych metodach wspierających naturalne procesy oczyszczania,
– Wątrobie i Pęcherzyku Żółciowym – jak o nie zadbać,
– odżywieniu Krwi, która jest jedną z najważniejszych substancji w naszym ciele (wpływa na stan odżywienia wszystkich narządów Zang Fu, reguluje cykl menstruacyjny i płodność, odzwierciedla się poprzez stan włosów, skóry i paznokci i ma wpływ na nasz wzrok i emocje),
– jeżeli pogoda nam na to pozwoli, połowę naszych zajęć spędzimy w terenie szukając wiosny i dziko rosnących roślin jadalnych, o których również chętnie opowiem – jak je rozpoznać i kiedy je stosować,
– dodatkowo w trakcie zajęć chętnie przećwiczę z Wami elementy akupresury i moksybucji.
*** W trakcie warsztatów, w czasie wolnym możliwa będzie indywidualna konsultacja z Piotrem. Zapisy i płatność do umówienia indywidualnie z prowadzącym na miejscu.

BLOK WARSZTATOWY – MOKSA I AKUPRESURA Z ELEMENTAMI AROMATERAPII – prowadzenie Piotr Łysoniewski
Warsztaty moksy i akupresury z elementami aromaterapii będą poświęcone przede wszystkim rozwinięciu teorii, którą zajmiemy się w trakcie wykładów.

Omówimy, zlokalizujemy i nauczymy się odpowiednio stymulować najważniejsze meridiany i zlokalizowane na nich punkty akupunkturowe odpowiedzialne za odbudowę i poruszenie energii Qi oraz Krwi. Czyli w sumie zajmiemy się tym z czym najczęściej spotykam się w swoim gabinecie prowadząc terapie – Zastoje oraz Niedobory Qi i Krwi, które są przyczyną właściwie wszystkich przewlekłych schorzeń. Zajęcia zostaną tak poprowadzone, że każdy wyniesie dla siebie praktyczne wskazówki, które będzie mógł wdrożyć od razu w praktykę.

Jeżeli czujesz się osłabiony, senny, zmęczony, wyczerpany fizycznie jak i psychicznie, masz mgłę mózgową i problemy z pamięcią, gorzej sypiasz, suchą skórę, wypadające włosy, łamliwe paznokcie, problemy menstruacyjne (szczególnie bolesne miesiączki) czy nawet z płodnością, to na tych warsztatach zdobędziesz narzędzia, które przynajmniej częściowo pomogą w regeneracji i zniwelują powyższe objawy!

A dodatkowo do powyższego dodamy elementy aromaterapii w medycynie chińskiej w której się specjalizuję i wykorzystuję w zabiegach i kompleksowych terapiach. Wskażę te olejki i mieszanki, które podnoszą energię, pozytywnie nastrajają i pokażę jak je skutecznie i bezpiecznie używać zgodnie z zaleceniami aromaterapii zachodniej i aromaterapii wg medycyny chińskiej.

Piotr Łysoniewski – naturoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej, pomysłodawca konceptu Taijitu – terapie holistyczne. Posiada zarówno szeroką wiedzę jak i doświadczenie na polu żywienia i gotowania – zarówno w kuchni polskiej jak i orientalnej. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian, tak aby jedzenie nie tylko dostarczało pełni swych walorów smakowych, ale stanowiło lekarstwo dla naszego Ciała i Duszy.

Swym nieprzeciętnym podejściem do jedzenia, pokazuje Światu, że pokarm może być jedną ze wspaniałych i skutecznych metod do samouzdrawiania na każdym poziomie, czego można doświadczyć na Jego warsztatach gotowania.

Prócz dietetyki w swej pracy z pacjentem wykorzystuje akupunkturę, zioła, aromaterapię (szczególnie w kontekście medycyny chińskiej!), muzykoterapię (kamertony), probiotykoterapię, terapię wisceralną, pracę z nerwem błędnym, emocjami i traumą. Zafascynowany taoistyczną praktyką QiGong w linii Evy Wong.

PORANNA MEDYTACJA – prowadzenie Joanna Jakubowicz
Dzień rozpoczniemy medytacją w ciszy, koncentrującą się na oddechu i obserwacji naszych wewnętrznych procesów (fizycznych, myślowych, energetycznych). Pierwsza sesja zostanie poprzedzona krótkim wprowadzeniem Joanny Jakubowicz, które pozwoli zapoznać się z techniką świeckiej medytacji, opartej na tradycji ZEN.

Poranna medytacja ma na celu wprowadzenie nas w stan relaksu, kontaktu ze sobą, a co za tym idzie osadzenia i otwarcia na to co przyniesie dzień. Praktyka pomoże otworzyć się na przyjęcie nowych informacji, łagodnie otworzy nas zarówno na wiedzę jak i nowe doświadczenia.
W ten sposób będziemy mogli nauczyć się jak zrelaksować umysł i ciało stosując proste techniki medytacyjne. Dla osób, które mają już doświadczenie medytacyjne, będzie to dobra okazja do wspólnej praktyki. Dla tych, którzy będą medytować pierwszy raz mamy nadzieję, że będzie to ciekawe doświadczenie, a poznana technika stanie się nowym narzędziem codziennego użytku.

Joanna Jakubowicz – nauczycielka medytacji, wieloletnia uczennica Mistrzyni zen Małgosi Braunek, związana z polską grupą medytacyjną Kanzeon i międzynarodową szkołą zen White Plum Sangha. Jest absolwentką Five Wisdom Institute w Kalifornii, gdzie nauczyła się jak korzystać i stosować Pięć Energii Mądrości. Założycielka Koła Energii gdzie prowadzi jedyne w Polsce warsztaty Pięć Energii Mądrości. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają jej dzielić się unikatowymi narzędziami do pracy ze sobą.

Uczy świeckiej (domowej) medytacji, wspierającej codzienne funkcjonowanie w świecie pełnym stresu, napięcia i braku czasu. Na co dzień jako członkini zarządu związana jest z Fundacją Małgosi Braunek Bądź, promującą integralne podejście do zdrowia.

ZAJĘCIA QIGONG – prowadzenie Paweł Raszkiewicz
Qigong to wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym aspektem taoistycznego pielęgnowania długowieczności. Nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania do rozpoczęcia praktyki Qigong, a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.

Wiosenny wzrost energetyczny w przyrodzie, to idealny moment na integrację ćwiczeń qigong z procesami natury w celu poprawy własnego zdrowia i witalności.

Paweł Raszkiewicz – dyplomowany instruktor Qigong i Tai Chi, który swoje uprawnienia zdobywał na emigracji pod okiem Mistrza Tsu. Od kilkunastu lat należy do wewnętrznego kręgu jego najbliższych uczniów, ale kształcił się również u innych chińskich nauczycieli, podróżując za wiedzą między innymi do gór Wudang. Stale współpracuje z międzynarodowymi instytucjami oraz wydawnictwami zajmującymi się promowaniem taoistycznych nauk. Więcej: Droga Dao www.drogadao.pl.

 

Plan warsztatów
CZWARTEK
18:00 -18:30 – Przyjazd i rejestracja Uczestników_czek
18:30 – Kolacja
19:30 – Spotkanie w kręgu, wprowadzenie do warsztatu i integracja
PIĄTEK i SOBOTA
8:00 – 9:00 – Medytacja
9:15: 9:45 – Śniadanie
10:00 – 12:30 – blok wykładowy z Piotrem Łysoniewskim
13:00 Lunch
14.00 -16.30 – Czas wolny
17.00 – 18.30 – Qi Gong- zajęcia z Pawłem Raszkiewiczem
19:00 Kolacja
19:30 – 21.00 – blok warsztatowy z Piotrem Łysoniewskim
NIEDZIELA
8:00 – 9:00 – Medytacja
9:15 – Śniadanie
10:00 – 12.30 Zamykająca warsztat, integrująca praktyka Qi Gong z Pawłem Raszkiewiczem
13.00 – Lunch i zakończenie warsztatów.

CENA WARSZTATU W WERSJI DO WYBORU
– Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 1 osobowym: 2150 zł
– Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 2 osobowym (pokój z łóżkiem 2-osobowym, idealny dla pary): 1950 zł
– Cena całego warsztatu z pełnym wyżywieniem i noclegiem w pokoju 3 osobowym (pokój w części apartamentowej: dwa łóżka w oddzielnej części, obok przestrzeń z aneksem kuchennym i jednym łóżkiem, wspólna łazienka): 1850 zł
– Cena całego warsztatu bez noclegu: 1600 zł
– Cena całego warsztatu bez noclegu i wyżywienia: 1400 zł
———————————————————————————————
Zapisy u Oli Nowińskiej: kontakt@fundacjabadz.pl oraz pod numerem telefonu +48 571 207 720. Zgłaszając udział w warsztacie, prosimy o zaznaczenie WERSJI NOCLEGOWEJ w tytule maila.

Potwierdzeniem i gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości POŁOWY ceny warsztatu ZARAZ PO DOKONANIU ZAPISU na konto: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy wpłat: Zaliczka płatna przy rezerwacji dla jej POTWIERDZENIA. Do 4 marca włącznie, zaliczka jest zwrotna, po tym terminie już nie (Prosimy o przemyślane zapisy). Pełna kwota płatna do 15 marca 2023.

Informacje o dojeździe i zakwaterowaniu: Asia Jakubowicz tel. +48 502 134 962.

Na warsztaty prosimy przygotować wygodny i niekrępujący ruchów strój. Maty, poduszki, koce do medytacji są dostępne na miejscu.

Spacer po lesie wymagał będzie ciepłego chroniącego przed wodą obuwia. Jeśli planujesz spacery weź ze sobą wygodne buty odporne na wodę i błoto.

Jeśli masz jakieś alergie pokarmowe, daj nam znać wcześniej, pomoże nam to właściwie przygotować posiłki.
———————————————————————————————
Zapisując się na warsztat i udostępniając swoje dane osobowe wyrażasz zgodą na ich wykorzystanie w celu obsługi przez Fundację Małgosi Braunek “Bądź” z siedzibą w Warszawie przy ul. Husarii 32. Ponadto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. 2019 poz. 1781) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Data

mar 21 - 24 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 13:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR