Dieta planetarna. Co jeść zimą? I LIVE Fundacji Bądź x Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Orina Krajewska – aktorka, autorka książek, twórczyni podcastów o zdrowiu na Vogue Polska oraz Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka, zapraszają 21 grudnia (czwartek) o godz. 19:00 na rozmowę w formie LIVE’a na Instagramie (IG: @fundacja_badz). Posłuchamy, jak zimą stosować zasady diety planetarnej i zapewnić sobie zdrowie?

W styczniu 2019 roku, składająca się 37 ekspertów z 16 krajów, komisja The EAT -Lancet (Commission on Food, Planet, Health), opublikowała jeden z najważniejszych dokumentów na temat zdrowej diety oraz tworzenia zrównoważonych systemów gospodarki żywnościowej.

Wytyczne dotyczące zasad komponowania pełnowartościowej diety dla rozrastającej się globalnej populacji ludzi dały początek tzw. diecie planetarnej. Celem raportu było wypracowanie założeń żywieniowych służących zarówno dobrostanowi człowieka, jak i chroniących środowisko naturalne.

Komisja szacuje, że wdrożenie założeń diety planetarnej może uchronić 11 milionów osób przed przedwczesną śmiercią spowodowaną nieprawidłowym żywieniem, a także skutecznie zatrzymać niszczące zmiany klimatyczne.

Wątki, które będą poruszane podczas spotkania:
Dieta planetarna – jakie są jej założenia i jak wprowadzać je w życie?
Zimowe śniadania – jak w zgodzie z założeniami diety planetarnej komponować posiłki by wzmacniały naszą odporność?
Czym zastąpić sezonowe warzywa i owoce?
Zdrowe przekąski na długie, zimowe wieczory i dobry nastrój. Po co warto sięgać?
Jak zadbać o wysoki poziom energii? Czy zimą powinno się/można jeść bardziej tłusto?

Katarzyna Błażejewska-Stuhr – mama, dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka. Wyznaję zasadę, że jedzenie powinno być źródłem zdrowia i przyjemności. Chętnie gotuję i z radością eksperymentuję, najczęściej korzystając z lokalnych i sezonowych produktów. Uwielbiam dietetyczne rozmowy, spotkania o tematyce zdrowotnej i z zainteresowaniem śledzę najnowsze doniesienia naukowe, którymi również chce się dzielić z Wami! Więcej: www.kachblazejewska.pl

Orina Krajewska – aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Bądź. Propagatorka integralnego podejścia do zdrowia. Na co dzień znana widzom m.in. z serialu „Barwy szczęścia”. Autorka książek „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” i „Siła umysłu. Siła emocji Duchowe ścieżki zdrowia”. Felietonistka i autorka podcastów o zdrowiu na Vogue Polska „Jestem i Będę” oraz „Holistyczne ścieżki zdrowia”.

Więcej o diecie planetarnej czytaj TU.

By wesprzeć projekt otwartych, edukacyjnych LIVE’ów Fundacji Bądź dołącz do nas na www.patronite.pl/Badz

Dzięki Tobie będziemy działać dalej!

Data

gru 21 2023
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR