Grupa wsparcia Fundacji Bądź (marzec – maj)

Fundacja Małgosi Braunek Bądź zaprasza wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej, choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin, przyjaciół do dołączenia do fundacyjnej grupy wsparcia – BądźMy.

Nasze spotkania kierujemy do każdej osoby, która znajduje się w kryzysie choroby nowotworowej i/lub przewlekłej oraz dla bliskich, którzy wspierają swoich bliskich w chorobie.

Harmonogram: raz w tygodniu w czwartki, w godzinach 19:00 – 21:00

Start: 28 marca 2024 r. Kolejne terminy: 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, (02.05 – NIE ze względu na długi weekend), 09.05.

Praca w cyklu: 6 spotkań online

Cena: Udział w grupie jest bezpłatny.

Zachęcamy do wspierania Fundacji, np. poprzez Patronite, link do strony Fundacji: www.patronite.pl/Badz

Prowadzące: Magdalena Powalska-Bąk i Klaudia Klimala

Zgłoszenia do grupy: prosimy o zgłoszenia do grupy pod adresem mailowym: kontakt@fundacjabadz.pl

Przed pierwszym spotkaniem skontaktujemy się z nowymi zainteresowanymi osobami, aby prowadzące indywidualnie porozmawiały o potrzebach uczestników/-czek.

Zasady grupy:
Grupa ma formę zamkniętą – oznacza to że, formułujemy ją od pierwszego spotkania i nie będzie można dołączyć w trakcie kolejnych spotkań.

O czym będziemy rozmawiać:
Na spotkaniach poruszymy aktualne tematy wynikające z potrzeb uczestników. Porozmawiamy o emocjach i trudnościach z jakimi mierzą się osoby w kryzysie choroby oraz osoby je wspierające. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć perspektywę, skontaktować się z sobą oraz doświadczyć, że nie są sami ze swoimi trudnościami – otrzymają wsparcie.
Grupa wsparcia nie jest psychoterapią. Spotkania mają charakter psychoedukacyjny i wsparciowy. Podczas naszych spotkań będziemy zajmowali się holistycznie tym, co żywe w myślach, emocjach i ciele.

Prowadzące:
Magdalena Powalska-Bąk – od 9 lat pasjonatka Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, od 2020 roku współprowadząca Poznańską Grupę Empatyczną, certyfikowana mediatorka w nurcie Porozumienia Bez Przemocy, ukończyła kursy dla profesjonalistów w zakresie pomocy terapeutycznej w nurcie Systemu Wewnętrznej Rodziny Richarda Schwartza. Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Ukończyła dwuletnie szkolenie – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Pracuje w NGO, pomagając organizować pomoc humanitarną. Pasjonatka podróżowania i spotkań i spotkań z ludźmi, uwielbia się wspinać. Mama 3 prawie już dorosłych dzieci.

Klaudia Klimala – specjalistka w zarządzaniu i komunikacji zarówno interpersonalnej jak i w organizacjach. Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Ukończyła dwuletnie szkolenie – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Absolwentka Uniwersytetu im. Ludwika Maksymiliana w Monachium na kierunkach: Germanistyka Transnacjonalna /Komunikacja międzykulturowa, Filologia Portugalska, Filozofia. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Psychologii Przywództwa / studium post MBA.

Klaudia korzysta ze wszelkich doświadczeń osobistych i zawodowych. Najważniejszymi są dla niej doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej oraz liczne warsztaty rozwojowe. W pomocy psychologicznej czerpie ze współpracy z fundacjami i organizacjami NGO w Polsce i za granicą współtworząc programy i kampanie CSR oraz udzielając wsparcia osobom w kryzysie.

Do zobaczenia!
Magda & Klaudia