Lasoterapia łabędzim szlakiem (8 października)

Zapraszamy na kolejną wyprawę w ramach naszego cyklu naturaterapii, realizowanego z Anią Nalazek z Magia Celestynowskich Lasów i Bagien i Fundacja Świadomi Życia.

Zgłoszenia: agnieszka.zakrzewska@fundacjabadz.pl. Udział bezpłatny. Liczba uczestników i uczestniczek jest ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń).

Tym wybierzemy się razem do Rezerwatu Przyrody Na Torfach w okolicach Otwocka, w Gminie Karczew. Rezerwat ten położony jest w północnej części wielkiego Bagna Całowanie. W centrum rezerwatu znajduje się niezwykle malownicze jezioro z wysepkami, półwyspami i licznymi źródłami, które zasilają je w wodę, otoczone lasem i bagnami.

Spacer rozpoczniemy na parkingu przy Bazie Edukacji Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Przewidywany dystans – 6 km
Czas spaceru – ok. 4 godzin

Do jeziorka prowadzi ścieżka zwana Łabędzim Szlakiem, którą przespacerujemy się powoli, trenując uważność, świadomość oddechu, otwierając wszystkie zmysły na bogactwo przyrody, czerpiąc z jesiennej natury, co się tylko da, wzmacniając odporność przed zimnymi dniami. Zatrzymamy się też na chwilę medytacji leśnej.

Prosimy przygotować strój odpowiedni do pogody, (najlepiej na cebulkę), wygodne, sportowe buty, warto też zabrać ze sobą ciepłe napoje i przekąski.

Spacer poprowadzi Anna Nalazek – przewodniczka po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, miłośniczka i promotorka lokalnej przyrody.

Data

paź 08 2023
Zakończone!

Czas

10:30 - 14:30

Więcej informacji

Czytaj więcej
Kod QR