Lasoterapia w celestynowskich borach sosnowych. Start zapisów (26 maja)

Wraz z majem wracamy do lasu! A dokładnie do borów sosnowych w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, by złapać oddech, odpocząć i pobyć w naturze. Lasoterapia w celestynowskich borach sosnowych jak zawsze poprowadzi dla nas przewodniczka PTTK – Anna Nalazek (Magia Celestynowskich Lasów i Bagien), a jogę Grażyna Smith (www.jogakundalini.pl).

Spacer przeznaczony jest przede wszystkim dla osób dorosłych ze szczególnymi potrzebami wzmocnienia stanu zdrowia.

Zapisy: agnieszka.zakrzewska@fundacjabadz.pl
(prosimy o przemyślane zgłoszenia, lista osób jest ograniczona. Zapisując się i nie stawiając na miejsce lub rezygnując w ostatniej chwili odbieramy innej osobie szansę na uczestnictwo i wsparcie swojego zdrowia 😐).

Las wpływa bowiem pozytywnie na nasz organizm oraz samopoczucie pod wieloma względami, działając na wszystkie zmysły – i na wielu poziomach. Pomaga uspokoić myśli, wyrównać oddech i odzyskać równowagę, poprawia odporność. W lesie nie odczuwamy intensywnych bodźców. Wchodząc do lasu od razu się wyciszamy.

Ze swoich korzystnych dla zdrowia właściwości szczególnie słynie las iglasty, bowiem dodatkowo olejki eteryczne wydzielane przez drzewa iglaste przenikają do układu oddechowego.
W lesie zmienia się nasza percepcja, w czasie nieśpiesznego, uważnego spaceru zaczynamy odkrywać to co ukryte, nie tylko w lesie, ale i w nas samych. Doświadczamy prawdziwej bliskości z naturą i ze sobą.

W czasie spaceru będziemy mieć kilka przystanków na ćwiczenia inspirowane jogą Kundalini z elementami pracy z ciałem, oddechem, na medytację i karty Mocy Lasu. Zakończymy piknikiem przy Żółwim Stawie.

Zbiórka – godz.10:00 przy Żółwim Stawie, ul. Turystyczna we wsi Regut, Gmina Celestynów.
Dystans – ok. 5 km.
Czas – ok. 3,5 godz. plus piknik.

Wskazane jest odpowiednie do pogody ubranie, wygodne, kryte sportowe buty, zabezpieczenie się repelentami i zabranie ze sobą napoju oraz jakichś produktów na piknik, wg upodobań. Będzie możliwość grillowania. A także, prosimy o zabranie ze sobą lekkiego kocyka lub maty do siedzenia lub położenia się.

Prowadzenie: Anna Nalazek – przewodniczka PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, od wielu lat praktykująca jogę i medytację zen, zaś ćwiczenia – Grażyna Smith, instruktorka jogi Kundalini (www.jogakundalini.pl).

Udział w spacerze jest bezpłatny.
Spacer nie jest objęty ubezpieczeniem grupowym.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

maj 26 2024

Czas

10:00 - 14:00
Kod QR