Nowoczesna wiedza a profilaktyka. Cykl bezpłatnych webinarów cz 1. I 29 września
Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” oraz Teresa Majewska – psychodietetyczka i dietetyczka TCM, zapraszają na zaplanowany na cały rok cykl webinarów pt. Nowoczesna wiedza, a profilaktyka. Jak dzięki zdobyczom nauki i świadomym wyborom budować zdrowie i odporność na lata?
4 SPOTKANIA – co kwartał 🍅 29 września ANTYOKSYDANTY, 🥑 6 grudnia ADAPTOGENY, 🍋 7 marca RYTM ŻYCIA – ZDROWIA, 🫒 6 czerwca ŚWIADOMOŚĆ.
Zapisy do zamkniętej grupy: kontakt@fundacjabadz.pl
Przyjmujemy zapisy od razu na wszystkie spotkania w cyklu. Nie zapisujemy na pojedyncze webinary.
Cykl traktujemy jako całość, wiedzę podzieloną na odcinki by zapewnić odbiorcom przystępną formę, z czasem na wdrożenie zmian w życiu codziennym i obserwację.
Zapisane osoby będę otrzymywały link do spotkania online, korzystamy z prostego komunikatora internetowego.
Pełen opis: Dlaczego żyjąc w XXI wieku jesteśmy narażeni na tak wielką liczbę chorób? Rozwój współczesnej medycyny jest dziś imponujący i zdaje się przekraczać kolejne, nieprzekraczalne bariery. Jednak statystyki i przewidywania wielu ekspertów, co do naszej zdrowotności dalekie są od optymizmu.
Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy unikać zagrożeń? Jak nie starzeć się przedwcześnie i uciec przed widmem poważnej choroby czy przedwczesnej śmierci?
Najnowsza wiedza daje odpowiedzi na te zasadnicze dla naszej egzystencji pytania.
Badania naukowe niezbicie dowodzą, że przedwczesne starzenie i choroby cywilizacyjne z zabójcą nr 1 – schorzeniami układu krążenia (zawał, udar, nadciśnienie…oraz kolejno chorobami nowotworowymi, cukrzycą, schorzeniami neurodegeneracyjnymi itd. są związane z patologicznym działaniem RFT – reaktywnych form tlenu.
Najnowsza wiedza naukowa pomaga nam zrozumieć procesy którym podlegają nasze ciała, i otwiera przed nami nową perspektywę – w miejsce chorób daje nam szansę na zdrowie cywilizacyjne.
Gdy rozumiemy kiedy i gdzie zapada decyzja o zdrowiu czy chorobie i jak to się dzieje, że szala przechyla się na rzecz zdrowia, zyskujemy przewagę.
29 września – temat: ANTYOKSYDANTY – o fizjologii i patofizjologii w organizmie, czyli kiedy i gdzie waży się “decyzja” o zdrowiu czy chorobie. Do zobrazowania sposobu działania antyoksydantów posłuży nam za przykład – LIKOPEN – antyutleniacz obszernie opisany w literaturze naukowej, będący przedmiotem licznych badań.
6 grudnia – temat: ADAPTOGENY – czyli o naszych sojusznikach w niwelowaniu skutków szkodliwych czynników oraz przywracaniu homeostazy w organizmie (kondycja fizyczna, psychiczna, mentalna). W roli głównej wystąpią grzyby lecznicze – adaptogenne jako przedmiot wielu badań i opracowań naukowych.
7 marca – temat: RYTM ŻYCIA – ZDROWIA – czyli o naturalnym rytm okołodobowym jakiemu podlegają nasze organizmy, procesy wewnętrzne i narządy – w oparciu o odkrycie molekularnych mechanizmów kontrolujących rytm okołodobowy u organizmów żywych (Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2017 r.)
6 czerwca – temat: ŚWIADOMOŚĆ – czyli zintegrowana wiedza jako podstawa dla zdrowego – stylu życia ku życiu. Jakie są warunki niezbędne by móc skorzystać z posiadanej wiedzy i dlaczego tak często nie potrafimy robić tego co powinniśmy: zdrowo jeść, regularnie ćwiczyć, redukować stres… cieszyć się życiem? Odpowiedzi będziemy szukać w szerokim, interdyscyplinarnym obszarze: psychologii, filozofii, etyce i duchowości.
Teresa Majewska – psychodietetyczka (SWPS) i dietetyczka TCM (Avicenna Institute), członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współpracuję z Ośrodkiem Psychoterapii Strefa Zasilania oraz Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym Koła PSONI. Blisko 20 lat związana zawodowo z promocją zdrowia, w szczególności z wpływem diety na profilaktykę oraz leczenie chorób cywilizacyjnych: chorób sercowo-naczyniowych, chorób układu oddechowego, otyłości, cukrzycy, chorób onkologicznych, chorób układu pokarmowego, problemów psychologicznych-zaburzeń odżywiania, uzależnień, zaburzeń nastroju, chorób alergicznych.
Stworzyła autorski projekt – kompletną teoretyczną koncepcję wskazującą na potencjalne aspekty wspierania ludzi w utrzymaniu oraz odzyskaniu zdrowia oraz dążeniu do zmian i wzbogacania życia na wielu poziomach.