O zaletach kąpieli leśnych – jak na co dzień ładować swoje baterie na zielono? WEBINAR (3 października)

Szybkie tempo życia, rosnący poziom stresu i ogromna ilość bodźców, które mamy na co dzień sprawiają, że znalezienie naturalnych sposobów na wyciszenie i relaks jest kluczowe dla zachowania naszego zdrowia – psychicznego i fizycznego.

Japończycy już w latach 80. XX wieku zaczęli popularyzować shinrin-yoku, czyli leśne kąpiele. To forma „zanurzenia się” w leśnej przestrzeni wszystkimi zmysłami, po to by zredukować napięcie, poprawić oddech i ogólne samopoczucie. W trakcie niespiesznego spaceru skupiamy się przede wszystkim obserwacji przyrody wokół, zwalniamy tempo i osadzamy się w tu i teraz.

Jak dokładnie wygląda taka praktyka i co na temat jej skuteczności mówią badania? Katarzyna Grabka – certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych, podczas drugiego webinaru realizowanego w ramach kampanii „Naładuj swoje baterie”, opowie o prozdrowotnych właściwościach uważnego kontaktu z naturą oraz podpowie, jak zacząć swoją przygodę z leśnymi kąpielami.

Widzimy się 3 października o godz. 20:00 na kanale YouTubie Fundacji Bądź 👉 https://www.youtube.com/@fundacjabadz

🔋🍃 Webinar odbędzie się w ramach kampanii społecznej „Naładuj swoje baterie” realizowanej przez Interzero, firmę która od ponad 20 lat oferuje w Polsce zintegrowane usługi środowiskowe. Więcej o kampanii na stronie 👉 https://ekobezkantow.pl/naladuj-swoje-baterie

🔋🍃 Prowadząca podczas rozmowy opowie:
👉 Czym są kąpiele leśne i gdzie na świecie stały się oficjalnym wsparciem systemu ochrony zdrowia? Co sprawiło, że tego typu forma leśnej terapii zdobyła tak duże uznanie i cieszy się popularnością w wielu miejscach?
👉 Przybliży korzyści zdrowotne płynące kąpieli leśnych. Opowie również o tym, jak kontakt z naturą wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne – wszystko w oparciu o badania naukowe.
👉 Da praktyczne porady dotyczące codziennej dawki witaminy N. Podpowie też, jak w prosty sposób wprowadzić elementy kontaktu z naturą do codziennej rutyny.
👉 Da praktyczne wskazówki, jak samodzielne praktykować kąpiele leśne.

O prowadzącej:
Katarzyna Grabka – certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych, leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna. Miłośniczka lasów i spędzania czasu na łonie natury. Fundatorka i Prezeska Zarządu Fundacji Leśne Projekty, której celem jest popularyzacja kąpieli leśnych, promowanie świadomej obecności w naturze i szerzenie wiedzy na temat jej dobroczynnego wpływu zdrowie i samopoczucie. Członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych.

Od kilku lat zgłębia temat terapeutycznej mocy lasu oraz wpływu przyrody na zdrowie i samopoczucie. Po wizycie w japońskiej Akasawie, gdzie doświadczała praktyki shinrin-yoku u źródła, ukończonym kursie certyfikowanego przewodnika kąpieli leśnych w Forest Therapy Institute i certyfikacji w Forest Therapy Hub, dzieli się swoją pasją prowadząc kąpiele leśne dla dzieci i dorosłych, wyprawy rodzinne oraz leśne warsztaty dla szkół i przedszkoli. Więcej: www.lesneprojekty.pl

#naladujswojebaterie #kampaniaspoleczna #interzero #ekobezkantów #edukacja #recykling #dobrostan

🌿🌳🌲Do zobaczenia! 🌿🌳🌲

paź 03 2024