Od Sasa do Lasa – Ekologiczny piknik rodzinny (8 września)

W niedzielę 8 września zapraszamy Wszystkich (zwłaszcza rodziców z dziećmi) do tzw. dzikiej części Ogrodu Saskiego w Warszawie na wspólny dzień dobrej zabawy w duchu mindfulness i zero waste.

Początek roku szkolnego to świetny moment do zastanowienia się nad czynnikami mającymi wpływ na kondycję – zarówno fizyczną, jak i psychiczną – naszych dzieci. Temu właśnie służyć ma piknik ,,Od Sasa do LASa”, podczas którego poprzez ruch, uważność, kreatywność, dialog, edukację, zabawę i relaks na łonie natury poszukamy recept na poprawę zdrowia i dobrostanu naszych rodzin.

CO W PROGRAMIE?
🍃 WARSZTATY:
🧘 Warsztaty jogi rodzinnej (dzieci 5-11 lat z opiekunami)
🙆 Warsztaty relaksacyjne dla dzieci „Moje podróże do spokojnej głowy” (7-11 lat)
🏞️ Warsztaty ,,Mozaika Klimatyczna” o zmianach klimatu i przeciwdziałaniu im na skalę lokalną
♻️ Warsztat zrównoważonej mody
🚴 Warsztaty rowerowe
🦮 Warsztaty z podróżnikami i… pieskami
👖 Wymianka ubrań
🌿 Spacery przyrodnicze z przewodnikiem – odkrywanie sekretów natury i jeszcze kilka niespodzianek…

🍃 DEBATA ,,Klimat dla Zdrowia. Diagnoza kondycji młodego pokolenia i recepty na zdrowie”
Aby zdiagnozować wyzwania i opracować plan na nowy-zdrowy rok szkolny, zapraszamy na debatę z udziałem przedstawicieli i przedstawicielek młodzieży, rodziców, Rady m.st. Warszawy, Parlamentu, osoby eksperckiej zajmującej się zdrowiem młodzieży, a także publiczności.

🎶 KONCERT
Zwieńczeniem pikniku będzie klimatyczny koncert utalentowanego 15-latka, Tonyego Koniaka, który jest kompozytorem, instrumentalistą, a podczas naszego wydarzenia zagra na handpanie.

🖼️ WYSTAWA
W tle wydarzenia będzie można podziwiać ilustracje stworzone przez artystów z całego świata w ramach projektu ,,Our Other Mother” – największej na świecie wirtualnej inicjatywy artystycznej inspirującej do refleksji na temat więzi Człowiek – Matka Natura.

🍃Na warsztaty i rozmowy zapraszają m.in.:
🏙️ Kampania na rzecz Czystych Miast – Clean Cities Campaign, której reprezentantki podpowiedzą jak poprawić jakość powietrza wokół szkół i przedszkoli.

🚴 VeloRodzina, która opowie o zrównoważonych środkach transportu miejskiego, zaprezentuje rowery cargo jako alternatywę dla samochodu oraz doradzi w wyborze roweru dla rodziny.

🗺️🐾 Podróże z pazurem, czyli Iza i Piotr Miklaszewscy, którzy wspólnie ze swoimi psimi podopiecznymi od lat edukują dzieci i dorosłych na temat zrównoważonych form podróżowania po świecie.

👗 Przez cały czas trwania pikniku możliwa będzie także tzw. wymianka oraz możliwość własnoręcznego ozdabiania (naprawiania) ubrań i książek zorganizowana przez Rodziców dla Klimatu.

🥗 A CZY BĘDZIE COŚ DO JEDZENIA?
Oczywiście 🙂 Na miejscu będzie czekało na Was pyszne i zdrowe JEDZENIE od @Słuszna Strawa, lody rzemieślnicze, leminiada i kawa.

💚 DLACZEGO WARTO z nami być 8. września? 💚
Dobra zabawa, ruch, relaks, natura, bliskość, muzyka, ciekawe warsztaty, rzetelna wiedza ekologiczna, debata o kondycji zdrowotnej i naturalnych receptach dla młodego pokolenia; do tego pyszne i zdrowe jedzenie 🙂
Zapraszamy!

🍃 KLUCZOWE INFORMACJE 🍃:
🗓️ DATA: 08 WRZEŚNIA 2024, 10:00 – 18:00
🌳 MIEJSCE: Warszawa, Ogród Błękitny (dzika i bardzo piękna część Parku Saskiego) przy Pałacu Błękitnym Wejście m.in. od ul. Senatorskiej (przy Teatrze Żydowskim)

🛴🚲🚋 DOJAZD:
9 min spacerem ze stacji METRO RATUSZ ARSENAŁ
6 min spacerem od przystanka tramwajowego Pl. Bankowy

👜 CO ZABRAĆ?
Bidon z wodą, wygodny strój, matę lub kocyk do ćwiczeń i siedzenia (w miarę możliwości), ubrania, które można będzie ozdobić lub naprawić zamalowując plamkę, ubrania na wymianę.

📨 ZAPISY NA WARSZTATY
Na warsztaty relaksacyjne dla dzieci, jogę rodzinną, Mozaikę Klimatyczną oraz spacery przyrodnicze obowiązują zapisy przez kontakt@fundacjabadz.pl.

W miarę wolnych miejsc będzie także możliwość zapisania się na warsztaty w dniu pikniku, na miejscu. Pozostałe wydarzenia odbywają się bez limitu osób.Wszystkie zajęcia są BEZPŁATNE. Dokładny HARMONOGRAM wydarzenia i dodatkowe informacje wkrótce!

💚 WOLONTARIAT
Jeśli chciał/a/byś nas wesprzeć w organizacji wydarzenia, napisz: rodzice@rodzicedlaklimatu.org

ORGANIZATORZY: Fundacja Małgosi Braunek ,,Bądź” oraz Fundacja Rodzice dla Klimatu Zadanie publiczne finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa. Piknik organizujemy dzięki wsparciu zasobów @akcjademokracja, @cleancities_pl oraz @cak.gniazdo 🤝

Grafika: @kasiapustola