Psychologiczna rola jedzenia? Jak relacja z jedzeniem wpływa na nasze zdrowie. LIVE na Instagramie

Orina Krajewska – aktorka, autorka książek, twórczyni podcastów o zdrowiu na Vogue Polska oraz Elżbieta Lange – psychoterapeutka, psychodietetyczka, współtwórczyni Fundacji „kobietybezdiety”, zapraszają 6 marca (poniedziałek) o godz. 20:00 na rozmowę LIVE na Instagramie (IG: @orina.krajewska) i Elżbieta Lange (IG: @kobiety_bez_diety), której tematem będzie: Psychologiczna rola jedzenia? Jak relacja z jedzeniem wpływa na nasze zdrowie psychiczne?

Odżywianie pozwala nam utrzymywać procesy biologiczne organizmu i umożliwia nam życie. Jak się okazuje, zachowania związane z jedzeniem jednak wychodzą daleko poza samą kwestię przyjmowania pokarmu. Nic dziwnego, ponieważ wzrastamy w kulturze jedzenia. Związane jest to z naszą tożsamością narodową, miejscem na Ziemi, historią, religią, światopoglądem, porą roku, nawykami rodzinnymi, przyzwyczajeniami, zachciankami oraz wspomnieniami.

Jedzenie pełni funkcję kulturową, społeczną i psychologiczną. Dlatego kiedy jesteśmy najedzeni, czujemy się zaspokojeni nie tylko fizjologicznie, ale również emocjonalnie.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą się bliżej przyjrzeć swojej relacji z jedzeniem. Porozmawiamy o:
znaczeniu głodu,
roli jedzenie w kontekście społecznym, psychologicznym i indywidualnym,
dlaczego mamy emocjonalny stosunek do jedzenia?
i jak relacja z nim wpływa na nasze zdrowie psychiczne?

Elżbieta Lange – psychoterapeutka specjalizująca się w nurcie Gestalt. Psychodietetyczka, Dyplomowany Diet Coach. Od lat prowadzi prywatną praktykę w gabinecie, warsztaty oraz grupy terapeutyczne. Autorka książek „Emocje na talerzu”, „Nie t(ł)ucz się dietami”, „Gdybym tylko schudła…” Jako ekspertka występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych. Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia współtworzy Fundację „kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania. Na co dzień wspiera kobiety, które doświadczają różnych problemów z ciałem.

Podczas 4. Kongresu Medycyny Integralnej Fundacji „Bądź”. Równowaga wewnętrzna i zdrowie psychiczne, Elżbieta Lange wraz z Agatą Ziemnicką poprowadzi warsztat pt. „NAJEDZENI….ale wciąż GŁODNI? Warsztat o relacji z jedzeniem”. Elżbieta Lange weźmie także udział w panelu specjalnym. Szczegóły TU.

Orina Krajewska – aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”. Propagatorka holistycznego stylu życia i integralnego podejścia do zdrowia. Na co dzień znana widzom m.in. z serialu „Barwy szczęścia”.

Autorka książek „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź” i „Siła umysłu. Siła emocji Duchowe ścieżki zdrowia”. Felietonistka i autorka podcastów o zdrowiu na Vogue Polska.

mar 06 2023
Zakończone!