Sobotnie sesje relaksu w rytmie Poco a Poco

Od września br. do maja ’23 roku, zapraszamy Was na cykliczne, sobotnie spotkania online, podczas których dzięki wspólnej praktyce oddechowej w rytmie Poco a Poco, poszukamy razem spokoju i ukojenia.

Zaczynamy już w pierwszą sobotę września, godz. 11:00 – 11:30.

Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga zapisów, wystarczy wejść na profil Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” na Instagramie o wskazanej godzinie LIVE’a, sesje będą zapisywane jako post. Instagram Fundacji, link TU.

Terminy spotkań LIVE:
1. Sobota WRZESIEŃ – 3.09.2022. TEMAT: Sesja antystres
2. Sobota LISTOPAD – 5.11.2022. TEMAT: Powrót do równowagi
3. Sobota LUTY – 4.02.2023. TEMAT: Wewnętrzny spokój
4. Sobota MAJ – 6.05.2023. TEMAT: Otwarcie na intuicje

Praktyki z naszych spotkań mogą pozostać z Wami na dłużej. Będziecie mogli używać ich w dowolnym momencie w ciągu dnia gdy poczujecie potrzebę powrotu do tego momentu, relaksu, spokoju, połączenia ze swoim ciałem, emocjami i wewnętrznym intuicyjnym głosem.

Opisy sesji:
„Sesja antystres” to zaproszenie do spotkania ze swoim stresem. Będziemy pracować łącząc nasze myśli oraz praktykę obecności i odczuwania ciala rozpoznajac czy wybiegamy myślami w przyszłość lub pozostajemy w momentach z przeszłości generując napięcie w ciele. Będziemy używać krótkich praktyk oddechowych prowadzących do głębokiej relaksacji.

W sesji „Powrót do równowagi” będziemy łączyć medytacje i praktyki oddechowe by wprowadzić balans pomiędzy współczulnym i przywspółczulnym układem nerwowym, innymi słowy balans pomiędzy aktywacja pozwalającą nam działać a relaksacja otwierającą nas na możliwość bycia w tym momencie.

W sesji „Wewnętrzny spokój” zapraszam was do odkrywania form głęboko relaksującego oddechu które pozwolą Wam powitać różne momenty w Waszym życiu a także różne emocje, poczuć je, zaakceptować i poprzez akceptację uzyskać spokój którego źródło leży w połączeniu się z ciałem i z ta chwila.

W zamykającej nasz cykl sesji „Otwarcie na intuicje” pogłębimy praktyki bycia w tym momencie, wsłuchiwania się w nasze ciała i nasze emocje otwierając się dzięki temu na nasz wewnętrzny głos, intuicje. Będziemy praktykować otwarcie się na intuicję tak by mogla stac sie jednym z naszych przewodników w życiu.

Prowadzenie: Michał Piasecki / @pocoapocobreath

Na początku mojej drogi zajmowałem się projektowaniem inspirowanym naturą; byłem też nauczycielem akademickim. Żyłem życiem ciekawym, ale zbyt szybkim, bez połączenia z moim ciałem i z niektórymi moimi emocjami.

Choroba nowotworowa była trudnym i traumatycznym czasem ale teraz, po kilku latach, widzę ją jako dar. Otworzyła mnie na wolniejszy i bardziej świadomy tryb życia, nowe relacje a także przynależność i inspiracje. Pierwsza część mojej podróży ku zdrowiu koncentrowała się na zachodniej medycynie i otwarciu na jogę, psychoterapię i nową dietę.

Usłyszałem kiedyś że najważniejsza podróż jaką możemy odbyć to podróż „12 cali w dół, od bieżących myśli do serca”. Od mojej pierwszej medytacji codziennie wybieram się w taką podróż ale podejmuje też podróże fizycznie, eksplorując społeczności i praktyki w Europie i w Indiach.

Następnym elementem tej podróży było dwukrotne uczestnictwo w 400-godzinnego treningu prowadzenia praktyk oddechowych z Alchemy of Breath (jako student a potem jako mentor).
Dziś moja codzienna praktyka jest taka sama jak sesje które prowadzę; jest to zaproszenie by być w teraz; w tym momencie; odczuwać to co jest obecne w ciele a także wszystkie uczucia; nie chowając gniewu, smutku, strachu a także radości i miłości. Jest to też zaproszenie by zaakceptować wszystko to co jest obecne, a także przeszłość.

Przyjaciel zapytał mnie kiedyś czy ta akceptacja jest aktywna, czy pasywna? Bardzo jasne stało się wówczas dla mnie to, że jest to aktywna akceptacja. To akceptacja, która po pewnym czasie przynosi dla mnie relaks przeradzający się w delikatną a jednocześnie pełną mocy energię życiową ma ten moment i na przyszłość. Tym właśnie chciałbym się z Wami dzielić.

wrz 03 2022
Zakończone!