Dołącz kiedy potrzebujesz
Poco a Poco oznacza krok po kroku, powoli, powoli; to łagodny, delikatny i życzliwy rytm praktyki oddechu. Intencją spotkania jest połączenie: ze sobą, ze swoim oddechem, ciałem, emocjami, myślami, intuicją, z tym co przychodzi do Ciebie w tym momencie, a także połączenia z tym co Cię otacza: z ludźmi, naturą, Ziemią.
Poco a Poco to także zestaw łatwych i skutecznych krótkich praktyk oddechowych dostępnych dla Ciebie w każdym momencie, aby się zrelaksować, poczuć swoje ciało, poczuć wszystkie swoje uczucia, zmienić strumień myśli i otworzyć się na swój wewnętrzny głos.
Prowadzone sesje inspirowane są między innymi 800 godzinami treningu praktyk oddechowych (jako student a potem jako mentor) z Alchemy of Breath oraz doświadczeniami na odosobnieniach prowadzonych przez mistrza Zen Doshina Roshi.
Czas trwania jednej sesji to około 60 minut. Spotykamy się we wtorki raz na dwa tygodnie online na komunikatorze zoom. Zapisane osoby otrzymują link do spotkań na email.
Spotkania mają charakter otwarty, można dołączyć do grupy dowolnym momencie.
Zapisy (dla nowych osób) kontakt@fundacjabadz.pl
PŁATNOŚĆ ZA SESJĘ, aby podziękować za możliwość korzystania z zajęć, możesz przesłać dowolną kwotę jako darowiznę na konto Fundacji Bądź. Ważne by w tytule przelewu pojawił się tekst: “darowizna sesje oddechowe”.
Numer konta Fundacji Bądź:
69 1090 1870 0000 0001 5032 4816
Dane do przelewów zagranicznych:
IBAN: PL69109018700000000150324816
BIC/SWIFT: WBKPPLPP
Zindywidualizowana praktyka oddechu i medytacji dostosowana do Twoich potrzeb w danym momencie
Sesja 1:1 Poco Sessions to zindywidualizowana praktyka oddechu i medytacji dostosowana do Twoich potrzeb w tym momencie. Czas trwania wynosi około 60 minut. Praktyka odbywa się online.
Sesja rozpoczyna się krótkim ćwiczeniem ugruntowania, relaksacji i zwolnienia tempa. Następnie jest miejsce na to byś podzieliła / podzielił się wszelkimi uczuciami, wrażeniami cielesnymi, intencją na praktykę lub sytuacją z teraźniejszości lub przeszłości nad którą chcesz pracować.
Zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl
Forma praktyki, która może być dla Ciebie najbardziej właściwa w tym momencie, pochodzi z tego czym się podzieliłeś / podzieliłaś. Może to być medytacja, praktyka świadomego połączonego oddechu, praktyki oddechowe prowadzące do relaksacji lub aktywacji.
Moją rolą w sesji 1:1 jest przedstawienie i wprowadzenie do wybranej praktyki (stworzenie ram) (frame) a następnie umożliwienie Twojej podróży (breathwork facilitator); bycie obecnym, słuchanie i bycie tuż obok Ciebie; trzymanie bezpiecznej przestrzeni i stworzenie dla Ciebie okazji do zajrzenia do środka, do relaksacji i dania sobie tego czego dziś potrzebujesz.
W sesji 1:1 będziemy też wspólnie szukać formy praktyki oddechowej, która jest dostosowana do Twojego rytmu i którą możesz stosować samodzielnie każdego dnia.
Pod koniec sesji jest miejsce na dzielenie się Twoimi wrażeniami, wszelkie pytanie a także ćwiczenie ugruntowujące.
Zapisane osoby otrzymają informacje o możliwych terminach swoich sesji do wyboru. Pierwsze spotkanie 1 x 1 jest bezpłatne (w ramach współpracy z Fundacją Bądź). Jest to spotkanie wprowadzające którego celem jest poznanie się i wspólne poszukiwanie praktyk oddechu i medytacji dostosowanych indywidualnie do Twoich potrzeb. Dlatego przed spotkaniem zapraszam do wypełnienia formularza informacyjnego.
Kolejne spotkania możliwe są w pakietach 3 lub 5 spotkań odbywających się co tydzień lub co dwa tygodnie. Pakiet (rozliczenie bezpośrednio z Prowadzącym) trzech spotkać kosztuje 570 złotych (190 złotych za jedną sesję) a pięciu 850 złotych (170 złotych za jedną sesję). Pakiety sesji opłacane są z góry a po opłacie udostępniony jest link do zapisów na platformie “Calendarly”. Istnieje możliwość przesunięcia terminu sesji z informacją na 48 godzin przed rozpoczęciem spotkania.
10% przychodu z każdej sesji kieruję na mikrokredyt poprzez platformę Kiva.org umożliwiającą udzielanie nieoprocentowanych pożyczek lokalnym oddolnym inicjatywom w 77 krajach świata, głównie na globalnym południu.
Przy zapisach obowiązuje kolejka, zapisujemy na spotkanie oraz na listę rezerwową. Osoby który zakończą praktykę, zwalniają miejsce i do pracy zapraszamy zapisanych na liście rezerwowej. Prowadzący będzie odbywał w tygodniu praktykę 1:1 z czterema osobami.
Prowadzenie
Michał Piasecki / @pocosessions
Na początku mojej drogi zajmowałem się projektowaniem inspirowanym naturą; byłem też nauczycielem akademickim. Żyłem życiem ciekawym, ale zbyt szybkim, bez połączenia z moim ciałem i z niektórymi moimi emocjami.
Choroba nowotworowa była trudnym i traumatycznym czasem ale teraz, po kilku latach, widzę ją jako dar. Otworzyła mnie na bardziej świadomy tryb życia, intuicję, nowe relacje i inspiracje.
Usłyszałem kiedyś, że najważniejsza podróż jaką możemy odbyć tę podróż “12 cali w dół, od bieżących myśli do serca”. Od mojej pierwszej medytacji codziennie staram się wybierać w taką podróż.
Dziś moja codzienna praktyka jest taka sama jak sesje które prowadzę; jest to zaproszenie by być w teraz; w tym momencie; odczuwać to co jest obecne w ciele a także wszystkie uczucia; nie chowając gniewu, smutku, strachu a także radości i miłości. Jest to też zaproszenie by zaakceptować wszystko to co jest obecne, a także przeszłość.
Przyjaciel zapytał mnie kiedyś czy ta akceptacja jest aktywna, czy pasywna? Jasne stało się wówczas dla mnie to, że jest to aktywna akceptacja. To akceptacja, która oferuje energię do życia, do zmiany, do eksploracji nowych dróg oraz do czułości i delikatności wobec siebie. Tym właśnie chciałbym się z Wami dzielić.
Dołącz do zajęć w grupie lub indywidualnie:
Poco Sessions prowadzone są w myśl „aktywnej akceptacji”. Sesje są zaproszeniem do tego, by poprzez pracę z oddechem zaakceptować dany moment, a także – ten miniony. To aktywna akceptacja, ponieważ wymaga postawienia świadomego kroku w kierunku praktyki bycia i uzdrawiania. Praktyka oddechowa może przynieść życiową siłę – w teraźniejszości i przyszłości.
Poco Sessions to także zestaw łatwych, krótkich i skutecznych praktyk oddechowych, po które będziesz mógł_a sięgnąć w każdym momencie, by łatwiej się zrelaksować, poczuć własne ciało i uczucia, przekierować strumień myśli i otworzyć się na własny wewnętrzny głos mądrości.
Czasem Poco Sessions zwalniają do zera. Idealny bezruch jest konieczny, by w pełni poczuć to, co jest w danym momencie – w tej chwili – obecne. Co mówi oddech? Ciało? A co umysł? Jakie emocje są obecne? Co mówią wzrok, słuch, węch? Jak to jest być obserwatorem własnego doświadczenia, swojego bycia tu i teraz? Medytacja i praktyka oddechowa Poco Sessions to praktyka spowolnienia, dzięki któremu możemy wsłuchać się w swój wewnętrzny głos.
W innych momentach Poco Sessions przyspieszają, by tworzyć i spełniać marzenia – śnić na jawie i tańczyć. Bycie obecnym tu i teraz pozostaje ważne zarówno podczas praktyk medytacji i oddechu, jak i w momentach podejmowania działania.
Więcej o Michale
Michał Piasecki (na Facebooku Poco Sessions)
Na początku mojej drogi zajmowałem się projektowaniem inspirowanym naturą. Byłem też nauczycielem akademickim. Żyłem życiem ciekawym, ale zbyt szybkim, bez połączenia z moim ciałem i z niektórymi emocjami.
Choroba nowotworowa była trudnym i traumatycznym doświadczeniem, ale teraz, po kilku latach, widzę ją jako dar. Otworzyła mnie na wolniejszy i bardziej świadomy tryb życia, nowe relacje, a także przynależność i inspirację. Pierwsza część mojej podróży ku zdrowiu koncentrowała się na zachodniej medycynie i otwarciu na jogę, psychoterapię i nową dietę.
Następnym etapem mojej podróży ku zdrowiu było dwukrotne uczestnictwo w 400-godzinnym treningu prowadzenia praktyk oddechowych ze szkoły Alchemy of Breath (jako student, potem jako mentor).
Usłyszałem kiedyś, że najważniejsza podróż, jaką możemy odbyć, to podróż „12 cali w dół, od bieżących myśli do serca”. Począwszy od pierwszej medytacji, wybieram się w taką podróż codziennie, ale podejmuję się również wypraw fizycznie, eksplorując społeczności i praktyki w Europie i w Indiach.
Dziś moja codzienna praktyka jest taka sama, jak sesje, które prowadzę: to zaproszenie, by być w teraz – odczuwać to, co jest obecne w ciele, także uczucia; nie chować gniewu, smutku, strachu, ale też radości i miłości. To zaproszenie do akceptacji – tego, co jest obecne i tego, co było.
Przyjaciel zapytał mnie kiedyś, czy akceptacja, o której mówię, jest aktywna, czy pasywna. Bardzo jasne stało się dla mnie wówczas, że chodzi o aktywną akceptację. Po pewnym czasie przynosi mi relaks, a ten daje delikatną, a jednocześnie pełną mocy energię. Tym właśnie chciałbym się z Wami dzielić.