Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy dla mężczyzn. Grupa pracuje od kwietnia i zwolniły się dwa miejsca na najbliższe spotkanie 7 września (sobota) o godz. 15:00 w Equanimus – Joga Wilanów (ul. Sarmacka 4B/27). Spotkanie potrwa ok 3h.
Zapisy: kontakt@fundacjabadz.pl
Udział w sesji jest bezpłatny, aby opłacić wynajem sali zrzutka na miejscu 20 zł (prosimy o przygotowanie gotówki).
Jeśli chcesz wesprzeć działania i projekty Fundacji Bądź pamiętaj o nas także w swoim rozliczeniu podatkowym, KRS Fundacji 0000381339.
Można też jednorazowo wesprzeć nas darowizną na konto Fundacji Bądź. W tytule przelewu można wpisać: „darowizna grupa męska”. Konto Fundacji Bądź: 69 1090 1870 0000 0001 5032 4816.
Czym jest metoda pracy z ciałem Living Body?
Ludzie od tysięcy lat oddawali się praktykom; tym mniej lub bardziej mistycznym, aby zbliżać się do samopoznania, a dalej do prawdy, czymkolwiek może ona być. Każdy z nas nosi w sobie wielkie zasoby, do których szukamy dostępu.
Chcemy na nowo nawiązać z nimi kontakt:
VISCERAL – ćwiczenia wzmacniające, asany, praca powięziowa
SENSORY – głaskanie, oklepywanie, słuchanie dźwięków ciała i otoczenia
EMOTIONS – kriye (kundalini), dźwięk, shakes (TRE), cardio, zmienna dynamika
INTELLECT – karmienie treściami najwyższej jakości
AWARNESS – medytacja, centralizacja, integracja (w pauzach pomiędzy ćwiczeniami)
Jaki widzimy w tym cel?
Szukamy sensu tego, gdzie jesteśmy, kim jesteśmy i co robimy. Każde narzędzie, które przybliża nas do Esencji powoduje, że czujemy, słyszymy i widzimy więcej. Living Body to powrót do Życia, do pełni, gdzie nasze rozumienie wykracza daleko poza regularną percepcję. A może jest właśnie powrotem do prostoty, gdzie w pełni czujemy dotyk, upajamy się dźwiękami i zapachami i potrafimy z wielkim zaufaniem słuchać bicia własnego serca. Ruch to nasza witalność, realizacja Drogi życiowej. Jest niezbędny do przejścia z punktu A do B, do zmian, do powrotu do zdrowia. Dwadzieścia pięć lat eksploracji i pracy z ruchem zaowocowały podejściem, które nazwałam Living Body. Jest to metoda, która czerpie z licznych form ruchu (joga, taniec, Qi Gong) tak, aby w sposób optymalny i dopasowany do dnia dzisiejszego wspierać równowagę na wszystkich poziomach. Daje to w efekcie poczucie harmonii zarówno w ciele jak i w energetyce. Nasze ciało i jego sposób fukcjonowania są determinujące w realizowaniu naszego życia i wykorzystania potencjału, które w sobie nosimy.
Czym jest praktyka kręgu?
Różne formy szczerej rozmowy są znane w każdej kulturze. Nasz krąg wywodzi się od amerykańskiej organizacji Zenpeacemakers, którzy zaadoptowali na swoje potrzeby tą formę od rdzennych amerykanów. Krąg jest wprowadzony do amerykańskich szkół, uniwersytetów, więzień. Jest stałą praktyką w trakcie odosobnień i warsztatów organizowanych przez ZPO. Krąg skupia naszą intencję i energię na wspólnych historiach, wartościach, lękach i aspiracjach, które czynią nas ludźmi; przypomina nam, że jesteśmy bardziej podobni niż różni.
Praktykujemy krąg według następnych zasad:
1. Słuchając, słuchaj sercem, bez analizowania, zgadzania się lub nie zgadzania
2. Mówiąc, mów prosto z serca, nazywając to, co jest obecnie żywe; Cisza jest mile widziana
3. Bądź oszczędny w wyrażaniu się, skupiając się na sednie tego, co należy powiedzieć
4. Bądź spontaniczny, ufaj temu, co nadejdzie, a nie temu, co przećwiczyłeś lub co Twoim zdaniem powinno zostać powiedziane
5. Poufność, przy głębokim poszanowaniu prywatności ludzi i przemijania chwili, zachęca się uczestników, aby nie angażowali się w dyskusję z innymi uczestnikami na tematy, które wyszły podczas narady, ani nie dzielili się jej konkretnymi treściami z innymi.
Prowadzący:
Przemysław Bollin (38 lat) certyfikowany nauczyciel w akredytacji Yoga Alliance yogi vinyasy RYT-200 oraz nauczyciel living body. Z zawodu dziennikarz kulturalny, z wykształcenia politolog i aktor.
Krzysztof Nowiński (41 lat) hoshi zen w sandze Kanzeon (nauczyciel w treningu), od 3 lat prowadzi kręgi. Z zawodu adwokat.