“VR, XR, Metaverse, czyli jak nowe technologie mogą nam pomóc w utrzymaniu równowagi wewnętrznej?”. Elżbieta Włodarska i Bernard Gołko
Warsztat będzie składał się z dwóch części:
Prelekcji na temat wirtualnej rzeczywistości, dostępnych narzędzi i zakresu zastosowania – zarówno rekreacyjnego jak i terapeutycznego. Zobaczymy dostępne aplikacje, które mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i dobrostan.
Części warsztatowej – doświadczenia VR
Będziemy mieć możliwość porównania różnych aplikacji i omówienia własnych odczuć związanych ze światem wirtualnym. W tej części odbędzie się również dyskusja dotycząca możliwych zagrożeń i ich przeciwdziałaniu.
Elżbieta Włodarska – współzałożycielka i Dyrektor Medyczny BioMinds Healthcare, terapeutka vr, psycholożka, neuropsycholożka z 18-letnim doświadczeniem klinicznym w pracy z osobami chorującymi neurologicznie i ich rodzinami. Doświadczony diagnosta chorób otępiennych. Autorka programów terapeutycznych dla osób z demencją oraz osób ze schorzeniami neurologicznymi. Koordynatorka szkoleń wewnętrznych personelu medycznego. Członkini Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Entuzjastka metody Montessori Senior.
Bernard Gołko – Managing Director w BioMinds Healthcare, od 20 lat związany z obszarem transformacji cyfrowej. Prelegent i panelista na konferencjach polskich i zagranicznych poświęconych tematyce eCommerce, nowoczesnego marketingu oraz innowacjom. Kierował kluczowymi inicjatywami online dla kilku międzynarodowych organizacji finansowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jako Country Manager w Vistaprint – kapitalizacja 3 mld USD – z powodzeniem wprowadził międzynarodowy koncern eCommerce do Polski. W latach 2016-20 jako Chief Digital Officer & Digital Director Europe w Souter Investment Private Equity Fund odpowiedzialny za obszary IT, Marketingu, Innowacji oraz eCommerce w portfelu spółek. W latach 2020-22 z grupą prywatnych inwestorów stworzył Helping Hand (hh24.pl) –pierwszą polską platformę realizującą procesy wsparcie zdrowia psychicznego online. Ekspert w obszarach transformacji cyfrowej, eMarketingu i optymalizacji procesów sprzedażowych online. Mentor startupów i niezależny doradca branż: medcznej, ecommerce, finansowej.
“Wprowadzenie do Mindfulness – uważność”. Tomasz Zalas
Wprowadzenie do Mindfulness” pozwoli uczestnikom na zaznajomienie się z filozofią, istotą i praktykami Mindfulness. Uczestnicy zrozumieją i doświadczą korzyści płynących z regularnego stosowania tej praktyki w życiu zawodowym i osobistym (relaksacja, lepsze radzenie sobie ze stresem i emocjami, lepsza koncentracja i umiejętność priorytetyzowania zadań, konstruktywne podejście do problemów).
Tomasz Zalas – Psycholog, Trener, Coach. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (Ekonomista), Uniwersytetu SWPS (Psycholog), Collegium Civitas (Trener-Coach), Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Terapeuta TSR).W swojej pracy koncentruje się na pomaganiu ludziom i organizacjom w rozwijaniu ich pełnego potencjału poprzez rozwój samoświadomości i wypracowywanie pozytywnych nawyków i umiejętności. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów Uważnej Obecności (Mindfulness), redukcji stresu metodą 8xO oraz umiejętności psychospołecznych (asertywność, komunikacja, praca zespołowa). Posiada doświadczenie w biznesie – pierwotnie jako Specjalista w działach doradztwa biznesowego i audytu (PricewaterhouseCoopers i w grupie MCI Management) oraz jako psycholog – trener w licznych szkoleniach z zakresu zarządzania energią życiową oraz rozwijania inteligencji emocjonalnej.
“NAJEDZENI….ale wciąż GŁODNI? Warsztat o relacji z jedzeniem”. Ela Lange & Agata Ziemnicka
Zapraszamy na warsztat rozwojowy poświęcony Twojej relacji z jedzeniem. Dlaczego jedzenie może stać się problemem?
Dlaczego nie można jeść tylko tyle, ile potrzebujemy? Dlaczego czasami zaglądamy do lodówki, mimo że nie jesteśmy głodni? Dlaczego po powrocie z przyjęcia rodzinnego mamy ogromną ochotę na czekoladę? Dlaczego czasami musimy coś zjeść natychmiast? Najlepiej, żeby było słodkie, tłuste lub słone. Może nadszedł czas, aby na poważnie się zastanowić, gdzie tkwi problem?
Warto przyjrzeć się bliżej naszej relacji z jedzeniem.Czy jest ono jedynie paliwem, czy gości w naszym życiu zdecydowanie częściej niż to potrzebne?
Najedzeni…ale wciąż głodni? Miłości, akceptacji, uwagi czy spełnienia? Dajmy sobie to, czego naprawdę potrzebujemy i nauczmy się wyrażać emocje zamiast je zajadać.
Na warsztacie będziemy uczyć się rozpoznawać kiedy głodne są twoje emocje, a kiedy żołądek. Czym różni się jedzenie od odżywiania i karmienia? będziemy zajmować się z Twoją relacją z jedzeniem, przyglądać się nawykom, emocjom, które być może zajadasz, potrzebom o które nie dbasz lub zaspokajasz je nieadekwatnie – głównie jedzeniem.
Elżbieta Lange – psychoterapeutka specjalizująca się w nurcie Gestalt. Psychodietetyczka, Dyplomowany Diet Coach. Od lat prowadzi prywatną praktykę w gabinecie, warsztaty oraz grupy terapeutyczne. Autorka książek “Emocje na talerzu”, “Nie t(ł)ucz się dietami”, “Gdybym tylko schudła…” Jako ekspertka występuje w audycjach radiowych i telewizyjnych. Aktualnie razem z innymi ekspertkami od żywienia współtworzy Fundację “kobietybezdiety”, która ma na celu przeciwdziałać przemocy wobec ciała i opresji odchudzania. Na co dzień wspiera kobiety, które doświadczają różnych problemów z ciałem.
Agata Ziemnicka – dietetyczka i psycholożka oraz prezeska fundacji “Kobiety bez diety”, która zajmuje się walką z opresją ciała i szerzeniem normalizacji jedzenia intuicyjnego, autorką książek kulinarnych “Rewolucja na talerzu”, “Szczypta smaku” oraz “Zdrowa, promienia skóra”. Aktualnie rozwija się w temacie pracy z ciałem w szkoleniu z zakresu SOMATIC EXPERIENCE. Pracuje z młodzieżą chorującą na zaburzenia odżywiania, z dorosłymi pragnącymi zadbać o siebie jedzeniem, prowadzi wykłady i warsztaty dla pracowników firm w tematyce wellbeing. Mama Niny i Gai.
“Głęboki relaks przy dźwiękach instrumentów terapeutycznych. Powered by Nikalab”. Nina Nicheska
Ceremonia dźwięków, czyli koncert relaksacyjny na misach tybetańskich dzięki któremu tego dnia na chwilę się zatrzymasz – odczujesz lekkość, spokój i wewnętrzną równowagę.
Koncert poprzedzony będzie rozmową z lek. med. Niną Nicheską, na temat tego jak świadoma suplementacja może na co dzień wspierać nasze zdrowie i równowagę wewnętrzną.
Lek. med. Nina Nicheska – założycielka nikalab, firmy tworzącej suplementy diety, na topowym światowym poziomie. Z zawodu lekarz. Pracowała w Ministerstwie Zdrowia Macedonii Północnej, a następnie przez 10 lat w firmach farmaceutycznych. Porzuciła świat farmacji z pasji do technologii. Dziś, w poszukiwaniu życiowej równowagi, satysfakcji zawodowej oraz z rosnącej troski o zdrowie swoje, swojej rodziny i naszej planety tworzy firmę nikalab i edukuje o holistycznym podejściu do życia.
“Jak uzdrowić traumę nawigując swoim układem nerwowym?”. Sylwia Wójcik
Obecnie rozumiemy traumę jako utratę kontaktu i relacji ze sobą, ze światem oraz z innymi ludźmi, która nastąpiła w wyniku doświadczeń zbyt nagłych i zbyt intensywnych, przekraczających zasoby.
Na warsztacie będziemy mogli doświadczyć, jak poprzez ćwiczenia związane z nerwem błędnym, możemy pomóc sobie doświadczając większego spokoju i zdolności do samoregulacji. Dowiemy się, jak poprzez proste ćwiczenia, możemy nawigować swoje odczucia, emocje i doznania w ciele.
Dowiemy się, jak rozpocząć podróż, której skutkiem może być: większa zdolność do samoregulacji, poczucie ożywienia, a wszystko to, w kierunku uzdrowienie traumy. Doświadczymy też somatycznej medytacji i będziemy mieli okazję poczuć jak ona działa.
Sylwia Wójcik – psycholożka, terapeutka Somatic Experiencing (metody pracy z traumą i z chronicznym stresem stworzonej przez Petera Levine’a), terapeutka SOMA Embodiment, Brainspotting. Współzałożycielka i członkini Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci.Pracuje z osobami dorosłymi w praktyce indywidualnej i na warsztatach. Towarzyszy, wspiera, uczy jak radzić sobie z emocjami, z negatywnymi myślami, jak oswajać lęk przed śmiercią i umieraniem i uczy jak komunikować się z innymi w tym temacie.
Kilka lat współpracowała z Hospicjum Domowym w Poznaniu (Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej). Była asystentką w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładała na studiach podyplomowych na SWPS w Poznaniu, na Uniwersytecie Medycznym i na WSPiA w Poznaniu. Przez kilka lat współpracowała z Akademią Walki z Rakiem. Od wielu lat uczestniczy w Kręgach Kobiet, sama też takie zwołuje i prowadzi.
Jest organizatorką Konferencji Życie Śmierć, organizuje Death Cafe (online i na żywo), prowadzi warsztaty „Wyprawa po dobre życie, umieranie i dobrą śmierć.Podróż pierwsza: A gdyby został Ci rok życia?” i spotkania kolacyjne przy stole „Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji”.
“To nie jest masaż, to wiadomość. Na czym polega i dla kogo jest pomocna technika Bowena?”. Eliasz Matuła
Technika Bowena jest formą terapii manualnej zaliczanej do metod osteoplastycznych. Metoda działa głównie na układzie mięśniowo-powięziowym, jednak oddziałuje również na układ nerwowy i limfatyczny. Jej zbawienny wpływ na zdrowie i ogólne funkcjonowanie zaczyna się od zrelaksowania organizmu, a następnie pobudzenia go do autoregeneracji.
Jednocześnie technika Bowena wzmacnia mechanizmy obronne, dzięki czemu zwiększa odporność na infekcje i stres. Dla kogo jest terapia Bowena? Osób zmagających się z doraźnymi dolegliwościami bólowymi, napięciem ciała i stresem, także w procesie rehabilitacji czy profilaktyce zdrowia. Doskonale sprawdza się w obszarach medycznych tj. ortopedia, neurologia, gastrologia, endokrynologia, ginekologia, laryngologia, pulmonologia, a nawet chirurgia.
Technikę Bowena najprościej można określić jako system informacji wysyłanych do organizmu pacjenta ze ściśle określonych punktów ciała, przenoszonych w postaci wibracji poprzez układ nerwowy do mózgu. Bodźce zapoczątkowują ogólnoustrojowe procesy naprawcze, które przywracają organizm do równowagi. Leczenie zachodzi tu na wiele sposobów. Rozpoczyna się od zrelaksowania organizmu i przejęcia dominacji przez układ nerwowy przywspółczulny.
Podczas spotkania warsztatowego opowiem czym jest technika Bowena i o jej zbawiennym wpływie na nasze organizmy. Opowiem także jak pracował sam twórca techniki Tom Bowen. Spotkanie poprowadzę w formie pokazu techniki Bowena. Każda chętna osoba w ramach warsztatu lub po warsztatach w gabinecie, będzie mogła doświadczyć terapii.
Eliasz Matuła – terapeuta techniki Bowena w stopniu mistrzowskim. Członek Zarządu Stowarzyszenia Terapeutów Techniki Bowena w Polsce. Prowadzi kanał na platformie YT „Bowtech Polska” na temat techniki Bowena. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z terapią Bowena jako terapeuta oraz jako asystent na kursach techniki Bowena.
Autor publikacji na temat skuteczności techniki Bowena m.in: Vogue Polska, Zdrowie bez leków, NTV, Akademia Boreliozy. Bohater fundacyjnego cyklu Jestem i Będę.
“Embodiment Yoga”. Maria Prokop
Embodiment… podróż w głąb ciała. Praktyka jogi, oddechu i medytacji somatycznej, skomponowana tak, aby przywrócić często utracone wcześniej połączenie z ciałem. Pełna łagodności i miękkości praktyka, która pozwoli Wam się zagłębić w siebie, z czułością uwolnić zbędne napięcia oraz zrobić krok w stronę nawiązania kontaktu z własnym ciałem.
Maria Prokop – trenerka oddechu i nauczycielka jogi i medytacji, pasjonatka zdrowego i zrównoważonego życia. Po piętnastoletniej, menedżerskiej karierze w korporacji, ruszyła drogą nauczania jogi, medytacji, i technik oddechowych. Na co dzień Maria praktykuje w zgodzie z tradycjami jogi Iyengara, vinyasa yoga, oraz Hatha yoga. Jest pasjonatką pilates oraz yin yogi. Jej zajęcia to kogiel-mogiel tych metod, i zawsze hasło przewodnie jej zajęć to “slowly slowly.” Kocha pracę z osobami początkującymi. Jednak największy nacisk kładzie na oddech, który jest wspólnym mianownikiem każdej formy ruchu oraz bezruchu. Nauka świadomego oddechu jest jej pasją i pragnie przekazać tę wiedzę jak najszerszemu gronu odbiorców, uświadamiając im, jaki cenny jest to dar i jak potężne narzędzie, o czym w życiu codziennym często zapominamy.
“Warsztat terapia tańcem i ruchem”. Izabela Dominko
Terapia Tańcem i Ruchem (DMT – Dance Movement Therapy) jest metodą rozwojowo-leczniczą stworzoną w latach 40-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Obecnie jest praktykowana i rozwijana na całym świecie. Terapeuci pracują indywidualnie i grupowo nad uruchomieniem procesu twórczego, rozszerzeniem zasobów ruchowych i wprowadzeniem tych jakości ruchu, które są szczególnie pożądane i przydatne, aby przywrócić zdrowie lub podnieść jakość życia. Metoda ta jest również wprowadzana w grupowych szkoleniach w obszarze komunikacji niewerbalnej czy świadomości ciała.
Izabela Dominko – doktor nauk humanistycznych, psychoterapeuta DMT (Dance Movement Therapy). Ukończyła 4 letnie szkolenie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie DMT www.instytutdmt.pl. w 2 etapach (3 lata w 2007 z I Pionierską Edycją, a 4 rok w 2021 roku z V Edycją). Jest członkiem-założycielem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem www.stowarzyszeniedmt.pl od 2007 roku. Pracuje z dorosłymi indywidualnie i grupowo po polsku i po angielsku.
Od 2008 roku prowadzi praktykę indywidualną w IPSI pod superwizją Wojciecha Eichelbergera oraz grupową terapię tańcem i ruchem.Jest współtwórczynią inicjatywy Freedance w Polsce oraz autorskich sesji Procesu Twórczego. Od 2021 dodatkowo superwizuje swoją praktykę u Lindy Aaron-Cort – superwizorki DMT z San-Francisco. W swojej blisko 20-letniej podróży Z DMT doświadczyła głębokiej pracy z bardzo szeroką populacją osób m.in. osobami z zaburzeniami odżywiania, z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, z osobami z chorobą onkologiczną czy epilepsją oraz zmagającymi się z kompulsjami pracoholizmu, zakupoholizmu czy seksoholizmu. Podobnie, jak inne psychoterapie, DMT pracuje na rzecz podniesienia świadomości własnej klienta rozpoznając schematyczne struktury obronne, które już nie służą życiu i rozwojowi. To, co wyjątkowe, że Przewodnikiem w tej podróży jest Pamiętające Ciało i Wyższa Jaźń, które wie, jak przeprowadzić ucieleśnioną zmianę. Terapeuta jest Rozpoznającym i Widzącym charakterystyczne fazy tego procesu Akceptującym Świadkiem.
“TWM: dotyk i aromaterapia. Warsztat self-care”. Katarzyna Z. Węglińska
TWM, czyli Twoja Wielka Moc. Skojarzenie z Elzą z Krainy Lodu w pełni uzasadnione 🙂 W swoich dłoniach Elza miała wielką Moc. Gdy ją odkryła, była przerażona, gdy ją zrozumiała, była zachwycona, a gdy ją zaakceptowała, zaczęła się magia.
Nie inaczej jest z naszym własnym dotykiem. To nasz pierwszy język, którym niewerbalnie możemy poczuć wszystko, każdą emocję. Dotyk, ten czuły z serca płynący i ten wspierający, to działanie na naszym zewnętrznym układzie nerwowym i balsam dla nerwu błędnego. Szczęśliwcy, którzy mają własne dłonie, mają tę Wielką Moc. Dotyk to zmysł, którego nie da się niczym zastąpić. To rezerwuar, do którego możemy sięgnąć niemal w każdej chwili.
Podczas warsztatu postaram się pokazać, jak tę własną Wielką Moc samodzielnie uwolnić. Pomogą mi w tym dwa kluczowe, w moim mniemaniu, zmysły – węch i dotyk. Zapraszam 🙂
Katarzyna Z. Węglińska – certyfikowana terapeutka i masażystka twarzy, i ciała. Naturo terapeutka z zamiłowania i świadomie wybranego zawodu. Skoncentrowana na poznawaniu ludzkiego ciała i bezkompromisowa, jeżeli chodzi o wybraną metodę pracy z nim.
Absolwentka licznych kursów w zakresie terapii manualnych, m.in.: energetycznego procesu Access Bars, biologicznej odnowy twarzy metodą Facemodeling Program w ramach Facemodeling Academy, certyfikowana terapeutka Zoga Face Integration, masażu mioplastycznego, osteoplastyki w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, japońskiej techniki pracy manualnej – kobido oraz hawajskiego masażu Lomi Lomi. Celem zawsze jest nieinwazyjna poprawa jakości tkanek poprzez przywrócenie im naturalnej fizjologicznej, mechanicznej, a także energetycznej funkcji niezależnie od płci i wieku.
Entuzjastka indywidualnego procesu pracy z Klientem w ramach jego subiektywnych potrzeb poprzez łączenie rożnych technik terapii manualnych i masaży z naturalnością kosmetyków i olejków aromaterapeutycznych Purite. Pracuje w gabinecie Purite Otium w Warszawie.
“Co już dziś wiadomo o działaniu ornitologii terapeutycznej na zdrowie psychiczne?” Dr hab. n. med. Sławomir Murawiec
Wątki warsztatu:
– trening poznawczy w oparciu o obserwację ptaków,
– wpływ obserwacji ptaków na emocje,
– multimodalne uczenie się w trakcie kontaktu z ptakami,
– jak obserwacja ptaków zmienia myślenie i pracę mózgu?
– oderwanie i powrót – działanie regenerujące obserwacji ptaków.
Dr hab. n. med. Sławomir Murawiec – specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Członek Zarządu Głównego i rzecznik prasowy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Redaktor naczelny kwartalnika ‘”Psychiatria Spersonalizowana”. Główny ekspert do spraw psychiatrii Akademii Zdrowia Psychicznego Harmonii. Współautor wraz z Prof. Piotrem Tryjanowskim książki “Ornitologia terapeutyczna” . Autor wielu publikacji naukowych na temat wpływu obserwacji ptaków na zdrowie psychiczne, a także autor materiałów edukacyjnych o tej tematyce adresowanych do osób z zaburzeniami psychicznymi.
ZAJĘCIA DLA DZIECI (5-10 lat) I OPIEKUNÓW
“Warsztat Jogi i Ruchu Kreatywnego – wzbudź w sobie radość, spokój i lekkość”. Karolina Sienkiewicz & Agnieszka Lewalska – Graczyk
Zajęcia Jogi dla dzieci w praktyce – choć tym razem w dość nietypowym wydaniu – bo proponujemy aby uczestnikami były zarówno dzieci jak i dorośli. Dlaczego zdecydowaliśmy się na taką formę? Ponieważ praktyka wydaje nam się cenniejsza niż teoria. Jeśli na codzień pracujesz z dziećmi i zależy Ci na tym, aby zaopiekować się nimi kompleksowo i zadbać o wszystkie trzy sfery- ciało, umysł i ducha – to podczas tych warsztatów będziesz mógł doświadczyć tego na własnej skórze. Jeśli jesteś rodzicem, będzie to wspaniała okazja, żeby pogłębić relację z Twoim dzieckiem i dobrze spędzić wspólny czas, co możecie praktykować również w domu.
Zajęcia podniosą Waszą energię, a jednocześnie wzmocnią zdolności koncentracji, wyciszą i zrelaksują. Z pewnością i młodsi i starsi wyjdą z nich w poczuciu spokoju i lekkości. Serdecznie zapraszamy Cię w dziecięcy świat jogi 🙂
Karolina Sienkiewicz – z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, oligofrenopedagogiem, z pasji muzykoterapeutą oraz nauczycielem jogi dla dzieci. Ukończyła warsztaty muzykoterapii oraz nauczania Jogi dla dzieci u cenionych polskich nauczycieli. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi w różnych placówkach edukacyjnych i to właśnie dzieci są jej siłą napędowo-rozwojową. Prywatnie: Jest szczęśliwą i spełnioną kobietą, mamą, żoną, przyjaciółką. Uwielbiaspędzać czas z rodziną. Pisze opowiadania i maluje. Wewnętrznie: Całą sobą czuje, że życie jest piękne.
Sama na co dzień praktykuje jogę, medytuje, uczy się siebie, pokonuje własne słabości i każdego dnia stara się być coraz lepszą wersją samej siebie. Z radością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi i ich opiekunami. Zależy jeji na tym, aby podczas zajęć wszyscy mogli doświadczyć zabawy, spokoju oraz lekkości, co w rezultacie przekłada się na ich doświadczenie w dniu codziennym. Jej ulubione powiedzenie to: jak na macie, tak w życiu.
Agnieszka Lewalska-Graczyk jest w Fundacji Małgosi Braunek “Bądź” koordynatorką projektu “Bądź od Małego”, którego celem jest zadbanie o dobrostan psychiczny i fizyczny dzieci poprzez organizację zajęć z jogi, uważności, pracy z emocjami, warsztatów żywieniowych. W ramach projektu Bądźmy Blisko od czerwca 2022 koordynuje i współprowadzi zajęcia dla dzieci z Polski, Ukrainy i reszty świata.
Ukończyła szkolenie Marty Miguły “Laboratorium Ruchu Kreatywnego”. Interesuje ją holistyczne podejście do zdrowia,naturoterapia, zdrowe odżywianie i formy ruchu wspomagające zdrowie jak movement i joga. Jako Mama dwójki dzieci uważa, że dzieci to najlepsi nauczyciele życia, którzy pokazują jak po prostu BYĆ.
“Uważny to nie-spokojny. Czego oczekiwać po uważności dla dzieci?”. Beata Kamińska-Suchanek
Prawda jest taka, że nasze dzieci nie mają pokrętła regulującego ich poziom energii. I kiedy potrzebują się uspokoić, skupić i być nieruchomymi, wiele z nich ma z tym trudność. Regulowania uwagi, emocji i zachowania, uczymy głównie przez nakazy i zakazy, co może być dla nich przytłaczające i wyczerpujące. Możesz jednak wybrać inaczej. Uważność (ang. mindfulness) jest dla dzieci doskonałym sposobem na budowanie i poszerzanie umiejętności, które mogą rozwijać ich inteligencję emocjonalną, w tym samoregulację, kontrolę impulsów, rozumienie swoich emocji, radzenie sobie z emocjami, odporność psychiczną i ogólnie większą świadomość siebie jako całej osoby.
Dowiesz się jak:
– być uważnym rodzicem,
– jakie korzyści płynącą z mindfulness dla dzieci,
– co to jest dobrostan psychiczny dzieci i jak mindfulness go wspiera,
– zapraszać uważność do dzieci z pomocą zabaw i gier.
To właśnie w trakcie zabawy dzieci często znajdują się w chwili obecnej, skupiając się wyłącznie na tym, co dzieje się teraz, a nie na niepokoju o przyszłość czy myśleniu o przeszłości. To daje dzieciom niezbędny odpoczynek i regenerację, którego potrzebują każdego dnia. Podpowiem, jak krok po kroku wdrożyć gry i zabawy mindfulness, które można dostosować do potrzeb swojego dziecka, aby rozwijać umiejętności koncentracji, samoregulacji, życzliwości i współczucia.
Na warsztat zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci.
Beata Kamińska-Suchanek – psycholożka dzieci i młodzieży, certyfikowana trenerka oraz superwizorka w Metodzie Eline Snel (mindfulness dla dzieci i nastolatków “Uważność i spokój żabki”) i certyfikowana trenerka mindfulness dla dorosłych w podejściu MBLC. Prowadzi kursy mindfulness dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Fundacji O. Mindfulness dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zdrowiu, rozwoju i edukacji. Łączy wiedzę psychologiczną z praktyką uważności. Pierwszy kurs uważności odbyła w 2014 roku i od tego czasu regularnie praktykuje, uczestniczy w odosobnieniach oraz kursach pogłębiających. W Academy for Mindful Teaching (Eline Snel, Holandia) prowadzi rozmowy kwalifikacyjne do kursów nauczycielskich mindfulnes dla dzieci i młodzieży oraz superwizje dla przyszłych i już certyfikowanych trenerek/ów w Metodzie Eline Snel.