Poznaj Prowadzące i Prowadzących warsztaty podczas 5. Kongresu Medycyny Integralnej

Sekcja: Warsztaty dla dzieci (cena specjalna warsztatów 50 zł)

(7-10 lat) Dzikie Opowieści – zakochaj się w naturze. Warsztat pedagożki leśnej Anety Chmielińskiej

Czy wiesz, że gołębie rozpoznają się po tym, w jaki sposób błyszczą im szyje, a żuki gnojarze wiedzą, w którą stronę iść, bo patrzą w gwiazdy? Odkryj tajemnice natury z pedagożką leśną Anetą Chmielińską. Na warsztacie wytężymy słuch, by nawet w tej najbliższej naturze usłyszeć niezwykłe opowieści. A z warsztatu wyjdziemy z własnoręcznie uszytymi pluszowymi uszami zwierząt – by jeszcze uważniej wsłuchiwać się w naturę!

Dla KOGO? Warsztat skierowany jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Na zajęcia serdecznie zapraszamy dzieci z opiekunami/-kami. W przypadku młodszych dzieci potrzebna będzie pomoc w wykonaniu pracy plastycznej. Opiekun, który zdecyduje się pozostawić dziecko na czas warsztatu, będzie zobowiązany do podpisania odpowiedniego upoważnienia, zobowiązującego m.in. do powrotu i odebrania dziecka, gdy wystąpi taka konieczność. W ramach zakupionego 1 biletu dla dziecka na warsztat może wejść także 1 opiekun/-ka.

Aneta Chmielińska – zakochana w naturze pedagożka leśna, która co tydzień w rodzinnym podcaście „Dzikoprzygody” odsłania przed małymi i dużymi świat przyrody i astronomii. Jest autorką książek „Górskie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury” i „Dzikie Opowieści. Szlakiem gawęd o przyrodzie”. Analogowa astronautka, entuzjastka wędrówek długodystansowych i pasjonatka neurobiologii.

Liczba dostępnych miejsc: 20

(5-10 lat) Joga Dzikich Zwierząt. Warsztat Karoliny Sienkiewicz i Agnieszki Lewalskiej-Graczyk

Dzikie zwierzęta dostarczają przykładów na doskonałe połączenie z naturą. Czerpać z tego połączenia to, co najlepsze – zdrowie, energię, witalność i radość. Podczas warsztatów Jogi Dzikich Zwierząt poznamy tajniki ich fascynującego świata. Poćwiczymy gibkość, zwinność i szybkość, nauczymy się, jak wyostrzyć zmysły i z uważnością odbierać bodźce. A wszystko po to, by sięgnąć do korzeni i przypomnieć sobie, że wszyscy jesteśmy częścią tego wspaniałego, dzikiego świata.

Dla KOGO? Warsztat jest skierowany do dzieci w wieku 5–10 lat, które lubią zabawę z elementami wyobraźni. Jeśli jest taka potrzeba, dziecku może towarzyszyć opiekun/-ka. W ramach zakupionego 1 biletu dla dziecka na warsztat może wejść 1 opiekun/-ka. Opiekun/-ka, który zdecyduje się pozostawić dziecko na czas warsztatu będzie zobowiązany do podpisania odpowiedniego upoważnienia, zobowiązującego m.in. do powrotu i odebrania dziecka, gdy wystąpi taka konieczność.

Karolina Sienkiewicz – z wykształcenia jest ratowniczką medyczną i oligofrenopedagożką, z pasji muzykoterapeutką i nauczycielką jogi dla dzieci. Ukończyła warsztaty muzykoterapii i nauczania jogi dla dzieci u cenionych polskich nauczycieli. Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi w różnych placówkach edukacyjnych i to właśnie dzieci są jej siłą napędowo-rozwojową. Jest właścicielką firmy Czary Mary Joga. Prywatnie: jest szczęśliwą i spełnioną kobietą, mamą, żoną, przyjaciółką. Uwielbia spędzać czas z rodziną. Pisze opowiadania i maluje. Wewnętrznie: całą sobą czuje, że życie jest piękne.
Sama na co dzień praktykuje jogę, medytuje, uczy się siebie, pokonuje własne słabości i każdego dnia stara się być coraz lepszą wersją samej siebie. Z radością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi i ich opiekunami_kami. Zależy jej na tym, by podczas zajęć wszyscy mogli doświadczyć zabawy, spokoju i lekkości. Jej ulubione powiedzenie to: „jak na macie, tak w życiu”.

Agnieszka Lewalska-Graczyk jest koordynatorką projektu „Bądź od Małego” w Fundacji Małgosi Braunek Bądź. Celem projektu jest dbanie o dobrostan psychiczny i fizyczny dzieci poprzez organizację zajęć z jogi, uważności, pracy z emocjami i warsztatów żywieniowych. W ramach projektu „Bądźmy Blisko” od czerwca 2022 koordynuje i współprowadzi zajęcia dla dzieci z Polski, Ukrainy i reszty świata.

Jest nauczycielką jogi dla dzieci. Ukończyła szkolenie Marty Miguły „Laboratorium Ruchu Kreatywnego” oraz „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi”. Podczas zajęć najważniejsze dla Agnieszki jest stworzenie dzieciom bezpiecznej przestrzeni do praktyki, swobodnego ruchu i bycia tu i teraz. Interesuje ją holistyczne podejście do zdrowia, naturoterapia, zdrowe odżywianie i formy ruchu wspomagające zdrowie, takie jak movement i joga. Jako mama dwójki dzieci uważa, że dzieci są najlepszymi nauczycielami życia, bo pokazują jak po prostu BYĆ.

Liczba dostępnych miejsc: 20

(11-14 lat) Ziemia – nasz jedyny dom. Warsztat Barbary Ewy Wojtaszek

Ekologia to nauka o Ziemi – naszym wspólnym domu. Wszyscy jesteśmy tu ze sobą połączeni – z naszymi ciałami, emocjami, innymi istotami, wszystkim, co nas otacza. W trakcie warsztatów będziemy doświadczać tych połączeń i postaramy się poczuć, co to naprawdę znaczy? Jak Ziemia wpływa na nas i jak my wpływamy na nią? Zapraszam do wspólnego poszukiwania odpowiedzi.

Dla KOGO? Warsztat skierowany jest dla młodzieży w wieku 11–14 lat. Uczestnictwo opiekuna wymaga zakupu dodatkowego biletu. Pozostawienie dziecka na warsztacie będzie wymagało podpisania odpowiedniego upoważnienia, zobowiązującego m.in. do powrotu i odebrania dziecka, gdy wystąpi taka konieczność.

Barbara Ewa Wojtaszek – ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, edukatorka (głęboko)ekologiczna, absolwentka Szkoły Trenerów Meritum oraz Szkoły Ekopoetyki Filipa Springera i Julii Fiedorczuk. Jest prezeską zarządu Fundacji Klub Myśli Ekologicznej, organizatorką społecznościową w Fundacji Rzecz Społeczna, aktywistką Śląskiego Ruchu Klimatycznego, a także trenerką w Szkole Integralnej Ekopsychologii „Dziki Ryś” Kulika. Przez wiele lat była instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego.

Liczba dostępnych miejsc: 20

(3-6 lat) Emocje – codzienni bohaterowie dobrostanu. Warsztat Matyldy Przybylskiej

Emocje są mostem łączącym nas ze sobą, z innymi oraz z naturą. Rozumienie swoich emocji pozwala nam budować i otaczać się wspierającymi, jakościowymi relacjami społecznymi, które przyczyniają się do naszej równowagi psychicznej. Podczas warsztatu zgłębimy swój wewnętrzny świat emocji. W trakcie zabawy porozmawiamy o tym, jakie znamy emocje, jak się zachowujemy, kiedy się pojawiają i o czym nam mówią. Celem warsztatu jest uwrażliwienie dzieci na przeżywane emocje i nauka otwartości na nie. Pokażmy wspólnie dzieciom, że ich eMOCje mają MOC i mogą wpływać na jakość własnego i cudzego życia!

Dla KOGO? Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 3–6 lat. Jeśli istnieje taka potrzeba, dziecku w ramach zakupionego biletu towarzyszyć może 1 opiekun/-ka. Opiekun, który zdecyduje się pozostawić dziecko na czas warsztatu, będzie zobowiązany do podpisania odpowiedniego upoważnienia, zobowiązującego m.in. do powrotu i odebrania dziecka, gdy wystąpi taka konieczność.

Matylda Przybylska – trenerka edukacyjna, psychopedagożka kreatywności. Stworzyła program treningów rozwijających kompetencje emocjonalne „O emocjach”. Jest współautorką warsztatów z elementami bajkoterapii, muzykoterapii i arteterapii. Organizuje i prowadzi szkolenia stymulujące umiejętności miękkie wspierające komunikację, współpracę i integrację. Największą satysfakcję w pracy zawodowej sprawia jej obserwacja procesów rozwoju podopiecznych.

Liczba dostępnych miejsc: 15

(8-12 lat) Beskid bez kitu. Warsztat Marii Strzeleckiej

Warsztaty wokół serii książek przyrodniczo-historycznych „Beskid bez kitu”.
Autorka zabierze nas na Łemkowszczyznę, opowie o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie.

Dla KOGO? Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8–12 lat. Jeśli jest taka potrzeba, dziecku może towarzyszyć opiekun/-ka. W ramach zakupionego 1 biletu dla dziecka na warsztat może wejść 1 rodzic. Opiekun/-ka, który zdecyduje się pozostawić dziecko na czas warsztatu będzie zobowiązany do podpisania odpowiedniego upoważnienia, zobowiązującego m.in. do powrotu i odebrania dziecka, gdy wystąpi taka konieczność.

Maria Strzelecka – doktorka sztuk plastycznych, malarka, ilustratorka, autorka książek dla dzieci oraz filmów animowanych, absolwentka, a obecnie wykładowczyni warszawskiej ASP. Mama dwójki dzieci i opiekunka psa malamuta. Od ponad ćwierć wieku ma swój kawałek ziemi w Beskidzie Niskim. Przemierzyła północne wybrzeże Norwegii sam na sam z rowerem. Przez cztery sezony stanowiła połowę dwuosobowej załogi jachtu wożącego naukowców i turystów w trudno dostępne rejony Spitsbergenu.

Liczba dostępnych miejsc: 20