Wiosenna Naturoterapia. Zaproszenie na spacer

Razem z Anią Nalazek – przewodniczką PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym oraz Fundacja Świadomi Życia zapraszamy 22 kwietnia (sobota) na wspólny spacer w ramach Wiosenna Naturoterapia na Bagnie Całowanie. Wycieczka jest bezpłatna.

Zapisy: agnieszka.zakrzewska@fundacjabadz.pl

Spacer rozpoczynamy i kończymy przy OSP w Podbieli (transport we własnym zakresie, prosimy o sygnał osoby które potrzebują wsparcia, postaramy się pomóc łącząc osoby z wolnym miejscem w aucie jadące z Warszawy. Istnieje też możliwość odbioru z PKP Celestynów).

Dystans: ok. 8 km.
Czas trwania wycieczki: do 4 godz.
Prosimy o przygotowanie wygodnych butów oraz dostosowanie stroju do kaprysów kwietniowej pogody (deszcz, wiatr, rześkie powietrze).
Rekomendujemy zabranie drobnej przekąski i czegoś do picia.

Prowadzenie: Anna Nalazek, przewodniczka PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, miłośniczka lokalnej przyrody, a szczególnie bagien.

Bagno Całowanie to największe i niezwykle różnorodne przyrodniczo bagno niskie na Mazowszu. Rozległe przestrzenie, rozwijająca się zieleń łąk, przypominający puszczę las z malowniczym jeziorem potorfowym i mrocznymi taflami wody pod kładkami, piaszczyste wydmy i szczególnie wspaniały, wiosenny koncert ptaków, których tutaj jest zatrzęsienie (140 gatunków) – to obietnica głębokiego odprężenia, relaksu, złapania dystansu do codziennych spraw i trosk i ukojenia. Da nam poczucie wewnętrznej harmonii i łączności z naturą – także naszą własną.

W trakcie – praktyka uważności, świadomego oddechu, medytacji i inne ćwiczenia pogłębiające nasze doświadczanie natury wszystkimi zmysłami.