Wsparcie dla Ukrainy, podziękowanie (11 kwietnia)

Już w pierwszych dniach wojny stworzył się komitet pomocowy zawiązany przez Fundację Małgosi Braunek „Bądź” kolektyw Blyzkist Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw i przyjaciół – koordynatorów, kierowców, tłumaczy, ratowników medycznych, prawników, wolontariuszy Sił Zbrojnych i Obrony terytorialnej Ukrainy – wszystkich sprzymierzonych w przekonaniu, że kryzys humanitarny w Ukrainie musi uruchomić natychmiastową redystrybucję środków ratujących życie.

W tym składzie regularnie dostarczamy wsparcie medyczne dla szpitali w Ukrainie. Dzisiaj docieramy z transportami nie tylko do Czerniowiec i Kijowa, ale i innych miast w potrzebie. Po każdym transporcie dostajemy potwierdzenie odbioru rzeczy co daje nam gwarancję, że trafiają one prosto do rąk potrzebujących.

Dzięki niedawno nawiązanemu kontaktowi z organizacją “Jestem przyszłością Ukrainy” która odpowiada za dystrybucję sprzętu, wiemy, że docieramy do miejsc gdzie ten jest nas bardziej potrzebny. Misja Fundacji zakłada wspieranie najbardziej bezbronnych dzieci w Ukrainie, czyli sierot i dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, dzieci z niepełnosprawnością ruchową i rozwojową oraz schorzeniami, wymagającymi pomocy i leczenia, a także dzieci egzystujących w biedzie i trudnych warunkach życia.

Do tej pory wysłaliśmy 7 bezpośrednich transportów najbardziej potrzebnych leków i sprzętów medycznych potrzebnych do ratowania życia. Wobec pogłębiającego się kryzysu humanitarnego w Ukrainie i trwającej wojny, nie przestajemy działać. Ciągle zbieramy, sortujemy i wysyłamy leki i sprzęt odpowiadając na zapotrzebowanie szpitali.

Rzeczy można przynosić pon-pt do Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Pańskiej 3 w Warszawie (lub wysyłać) jako adresata wpisując „Fundacja Małgosi Braunek Bądź”

Aktualna lista potrzeb to:
leki przeciwalergiczne OTC
leki przeciwbólowe (np. paracetamol) OTC
leki i preparaty przeciwgrzybicze OTC
bandaże elastyczne
kompresy z gazy i klejone o różnej wielkości, max 20 x 10 cm
strzykawki 2ml
plastry w opakowaniach – najlepiej nie tkane
bandaże izraelskie
koce ratownicze
bandaż izraelski rozmiar 4 i 6
bandaże hemostatyczne
stazy CAT lub SOFT
opatrunek hydrożelowy BURNTEC
koc termiczne
taktyczne stazy cat
rurki intubacyjne (do nosogardzieli )
igły do szycia ran
apteczki
cewniki do systemów – cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych
maski krtaniowe I-gel
Jeśli ktoś chce nam pomóc kupić odpowiednie sprzęty medycznych i do szybkiej chirurgii, można to zrobić wpłacając darowiznę z dopiskiem (Ukraina)

Paypal i numer konta znajdziecie na: https://fundacjabadz.pl/pomoc-dla-ukrainy-dane-do-przelewow/

Oprócz tego w stworzonym Solidarny Dom Kultury „Słonecznik” już w pierwszych tygodniach wojny stworzyła się świetlica dla dzieci uciekających przed wojną, darmowy zakład fotografii do dokumentów i teraz co sobotę odbywają się solidarnościowe spotkania organizowane przez Blyzkist i Taras Gembik podczas których gotujemy, poznajemy się i współ-jesteśmy. Przygotowane jedzenie trafia do punktu recepcyjnego przy ul. Wołoskiej 7b.
Zapraszamy Was wszystkich którzy chcą pomóc do bycia z nami!

Jak zawsze ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy nam pomagają.
Juliana Zagurska
Maria Nowakowska
Taras Gembik
Kaja Kusztra
Tetiana Skrypnyk
Joanna Jakubowicz
Krzysztof Nowiński
Sonia Kieryluk
Orina Krajewska
Magda Roszkowska
Piotr Szostak
Coco Kate.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ