Wsparcie dla Ukrainy, podziękowanie (26 maja)

Przyjaciele,

Dziękujemy Wam za Wasze wsparcie w dostarczaniu pomocy humanitarnej i medycznej do ukraińskich szpitali. Ratuje ona życie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie reagować na większą skalę, odpowiadać na potrzeby szpitali i pomagać poszkodowanym. Wasza natychmiastowa reakcja i pomoc, którą okazaliście na tak dużą skalę, porusza nas bardzo i daje siłę, by działać dalej.

Pracujemy jako komitet pomocy powołany przez naszą Fundacja Małgosi Braunek Bądź i #Blyzkist i przyjaciół – koordynatorów, lekarzy, kierowców, tłumaczy, prawników, wolontariuszy Sił Zbrojnych i Obrony Terytorialnej Ukrainy. Od pierwszych dni wojny prowadzimy szeroką akcję pomocową. Wysyłamy pomoc humanitarną do wielu szpitali (Czerniowce, Kijów) i szpitali w miejscach objętych największym kryzysem (m.in. Charków, Żytomierz).

Działamy na podstawie wystawionych bezpośrednio naszej Fundacji list potrzeb – od szpitali, ukraińskich organizacji pomocowych i dowódców jednostek działających w imieniu szpitali wojskowych. Listy są aktualizowane po każdym transporcie.

Wczoraj, 25 maja wyjechał nasz 11 transport leków, apteczek, sprzętu medycznego i wyposażenia taktycznego do leczenia ran, oparzeń i szybkich operacji ratujących życie oraz sprzętu medycznego.

Do tej pory wysłaliśmy pomoc o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych.
Organizowane przez nas akcje pomocowe tutaj w Polsce oraz transporty do szpitali będą się odbywać tak długo, jak będziemy mieć wystarczające środki finansowe i siły.

Dziękujemy wszystkim dotychczasowym darczyńcom – organizacjom, firmom i wszystkim indywidualnym darczyńcom którzy pomagali o pomagają od samego początku wpłacając darowizny, wysyłając paczki i organizując pomoc humanitarną.

Special thanks:
Zen Peacemakers i wszyscy darczyńcy z White Plum Sangha
ROKPA INTERNATIONAL
Pogłos
Adyen

Cały czas prowadzimy zbiórkę która pozwoli nam na dalsze kupowanie sprzętów i leków. Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć nas darowizną będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na konto fundacji:

FUNDACJA MALGOSI BRAUNEK BADZ
69 1090 1870 0000 0001 5032 4816
Nasze stałe działania może też wspierać od niedawna na Patronite.pl: https://patronite.pl/Badz

Dziękujemy, że jesteście!