23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji, kilka dni wcześniej, 18 lutego, chcemy spotkać się z Wami w Joga Studio Saska Kępa na warsztat i rozmowy o możliwościach jakie daje joga oraz tradycyjna medycyna chińska w procesie powrotu do zdrowia.
Będziemy gościć w Joga Studio Saska Kępa, które od 12 lat prowadzi Edyta Styczyńska. „Od pasji do zawodowego spełnienia” – tak jednym zdaniem wyraża 22-letnią pracę nauczycielki jogi. Od 2019 współtworzy Up Dog Education School, w ramach której to jednostki szkoleniowej prowadzone są kursy nauczycieli jogi w akredytacji Yoga Alliance.
Bliska jest jej metoda jogi Iyengara, od której rozpoczęła przygodę w ruchem, z czasem poznała Ashtangę, praktykując ją przez wiele lat. Z obu tych systemów korzysta do dziś tworząc sekwencje Vinyasy Yogi. Ta dynamiczna praktyka jogi łączy tradycyjne podejście z nowoczesnymi technikami, a wszystko po to, żeby dotrzeć do głębszych i subtelniejszych rejonów naszego ciała. – Poprzez ruch w ciele fizycznym połączony ze świadomym ukierunkowanym oddechem tworzymy nową jakość na polu psychicznym i duchowym – dodaje Edyta Styczyńska.
Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego, jak i osobistego – prywatnie jest mamą trzech córek – opowie o narzędziach, jakie joga oferuje osobom poszukującym wsparcia w procesie powrotu do balansu.
Drugą panelistką będzie Katarzyna Lazar, twórczyni metody Living Body Holistic Bodywork. – 25 lat eksploracji i pracy z ruchem zaowocowały podejściem, które nazwałam Living Body – wyjaśnia. Wspólnie z Edytą Styczyńską i Ewą Sutryk współtworzy Up Dog Education School. Na co dzień pracuje jako terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Sekwencja Living Body zbudowana jest w taki sposób, by odblokować „zastoje” i powrócić do zdrowego ciała.
Metoda mieści:
VISCERAL 👉 ćwiczenia wzmacniające, asany, praca powięziowa
SENSORY 👉 głaskanie, oklepywanie, słuchanie dźwięków ciała i otoczenia
EMOTIONS 👉 kriye (kundalini), dźwięk, shakes (TRE), cardio, zmienna dynamika
INTELLECT 👉 karmienie treściami najwyższej jakości
AWARNESS 👉 medytacja, centralizacja, integracja (w pauzach pomiędzy ćwiczeniami).
Każde narzędzie, które przybliża nas do Esencji powoduje, że czujemy, słyszymy i widzimy więcej. Living Body to powrót do Życia, do pełni, gdzie nasze rozumienie wykracza daleko poza regularną percepcję. A może jest właśnie powrotem do prostoty, gdzie w pełni czujemy dotyk, upajamy się dźwiękami i zapachami i potrafimy z wielkim zaufaniem słuchać bicia własnego serca?
W rozmowie Katarzyna Lazar opowie o narzędziach, jakie oferuje Tradycyjna Medycyna Chińska w kontekście kryzysu psychicznego.
Obie rozmowy poprowadzi Przemysław Bollin, dziennikarz kulturalny, w zawodzie od 19 lat, aktualnie współpracujący z „Newsweekiem” i Radiem Nowy Świat, certyfikowany nauczyciel jogi vinyasy RYT-200 oraz nauczyciel Living Body. Z wykształcenia politolog i aktor lalkarz. – W czasie studiów aktorskich na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie szukałem projektów na styku aktorstwa i tańca.
Brałem udział w warsztatach w Farm in the Cave w Pradze i międzynarodowym projekcie Divadlo Continuo. Właśnie tam spotkałem odważnych ludzi z różnych stron Europy, którzy czerpiąc z fascynującej bazy, jakim jest ludzkie ciało, tworzyli sceny w oparciu o taniec, klaunadę, taniec, jogę, animal flow i nieskrępowaną wyobraźnię. Dlatego living body jest mi bliskie. Zmienna dynamika, kardio, eksploracja, kreatywność. Wasze serce to polubi – dodaje.
Dzień rozpoczniemy praktyką kręgu, którą poprowadzi Krzysztof Nowiński z Fundacji Bądź. Po części panelowej odbędzie się część warsztatowa. Vinyasę poprowadzi dla was Edyta Styczyńska, a living body Przemysław Bollin.
Rozpiska godzinowa:
14:00-15:00 praktyka kręgu – prowadzenie Krzysztof Nowiński (bezpłatna, obowiązują zapisy, limit 20 osób)
15:00-16:15 rozmowa z Edytą Styczyńską (wstęp wolny)
16:30-17:45 rozmowa z Katarzyną Lazar (wstęp wolny)
18:00-19:00 warsztat jogi vinyasy Edyty Styczyńskiej (bezpłatny, obowiązują zapisy, limit 20 osób)
19:00-20:00 warsztat living body Przemysława Bollina (bezpłatny, obowiązują zapisy, limit 20 osób).
Zapisy:
tel.: +48 501 15 77 99
e-mail: studio@jogasaskakepa.pl
Można zapisać się na wszystkie elementy programu lub tylko na poszczególne praktyki. Na rozmowy jest wstęp wolny, bez potrzeby zapisów.
Miejsce:
Joga Studio Saska Kępa
ul. Elsterska 3b
03-907 Warszawa
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Małgosi Braunek Bądź.