Zbalansuj system nerwowy holistycznie

System nerwowy wpływa na jakość życia, percepcję rzeczywistości, relacje z otoczeniem, pewność siebie, kreatywność, wewnętrzną harmonię i ostatecznie zdrowie fizyczne. Przy zaburzeniach jego równowagi bardzo trudno jest wyleczyć jakiekolwiek schorzenia. Jest to w zasadzie niemożliwe.

Książka przedstawia holistyczne podejście w rozpoznawaniu wzorców zaburzeń, proste narzędzia i zioła pozwalające osiągnąć homeostazę. W praktyce oznacza to, że trzeba je dopasować indywidualnie do warunków konstytucyjnych.

Elementarną rolę w tej całej układance odgrywa system nerwowy. Wiadomo, że stres zmienia całą strukturę biochemiczną, załamuje system odpornościowy, rujnuje zdrowie. Ale od stresu się nie da uciec, czynniki wyzwalające go zawsze były, są i zawsze będą obecne w naszym życiu. Fundamentalną kwestią jest, w jaki sposób na nie reagujemy. A dokładniej – jak reaguje nasz układ nerwowy. Stan, w jakim się znajduje nasze „centrum zarządzania”, wpływa na jakość życia, percepcję rzeczywistości, nasze relacje z otoczeniem, pewność siebie, kreatywność, wewnętrzną harmonię i ostatecznie, na poziomie fizycznym – zdrowie. Mało tego, kiedy system nerwowy długo pozostaje w stanie nierównowagi, bardzo trudno jest wyleczyć jakiekolwiek schorzenia. Jest to w zasadzie niemożliwe.

Zajmując się systemem nerwowym, nie sposób pominąć układu hormonalnego, gdyż razem stanowią jedną gigantyczną sieć wzajemnych powiązań – gdy jakiś element szwankuje, wpływa na całą resztę. Obydwa układy są równie ważne dla zachowania homeostazy. I chociaż pełnią inne funkcje, to prowadzą „podobną działalność” – odpowiadają za przesyłanie informacji. Różnica jest taka, że układ nerwowy odpowiada za szybką komunikację, hormonalny za wolniejszą. Ponieważ wszystkie tkanki, układy i narządy są ze sobą powiązane, to bez dobrej komunikacji ogólnosystemowej nie będą w stanie prawidłowo funkcjonować.

Tekst na podstawie materiałów promocyjnych. Tytuł ukazał się nakładem Sekrety Zdrowia. Książka do kupienia TU

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ