Zielone recepty. Jak to działa? LIVE Fundacji Bądź

Fundacja Bądź oraz z Katarzyna Simonienko – doktor psychiatrii, certyfikowana przewodniczka kąpieli leśnych, ekoterapeutka, zapraszają 13 września o godz. 20:00 na LIVE’a na Facebooku, którego tematem będą zielone recepty i wpływ kąpieli leśnych na zdrowie i budowanie dobrostanu.

Zielone recepty (ang. GRx, green prescription, nature prescription, green social prescribing) to zalecenia wydane przez specjalistę ochrony zdrowia dotyczące podejmowania aktywności pogłębiającej relację z naturą celem poprawy stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zielona recepta może określać czas przebywania na świeżym powietrzu lub być bardziej szczegółowa pod względem tego, czego zdaniem lekarza/terapeuty potrzebuje pacjent oraz w jaki sposób, ewentualnie gdzie może to realizować.

Kto może wydać nam zieloną receptę i jak wygląda procedura wpisywania zielonego druczka?
Kto kwalifikuje się do otrzymania zielonej recepty?
Jak praktykować kąpiele leśne, żeby były dla nas jak najzdrowsze?
Czym terapia lasem różni się od zwykłego spaceru po lesie?
I jak często należy chodzić po lesie, żeby poczuć pozytywne efekty leśnych kąpieli?

To główne watki naszego spotkania, które kierujemy do:
Wszystkich zainteresowanych wspieraniem swojego zdrowia i równowagi wewnętrznej poprzez kontakt z naturą.
Osób w trakcie leczenia onkologicznego lub chorujących na cukrzycę, otyłość, depresję, choroby serca, zaburzenia lękowe i nadciśnienie i inne choroby cywilizacyjne.
Osób pracujących w sektorze ochrony zdrowia i szukających inspiracji, jak włączyć relacje z naturą w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych do opieki medycznej.
Przewodników i Przewodniczek leśnych kąpieli, którzy szukają informacji na temat kąpieli leśnych, terapii leśnej, ekoterapii oraz edukacji przyrodniczej.

Katarzyna Simonienko – doktor psychiatrii, która na co dzień pracuje z pacjentami w poradni w Białymstoku. Jest certyfikowaną przewodniczką kąpieli leśnych związaną z Puszczą Białowieską. Bada wpływ natury na zdrowie i dobrostan człowieka. Swoim pacjentom przepisuje las na receptę. Jest autorką książek „Lasoterapia” i „Nerwy w las”. Więcej: www.forest-therapy.pl
FB: Centrum Terapii Leśnej / Forest Therapy Center dr Katarzyna Simonienko
IG: @centrum_terapii_lesnej

LIVE’y są otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Nie wymagają zapisów zapraszamy na Facebook’a we wskazanym terminie, by na żywo posłuchać spotkania. LIVE zostanie zapisany i będzie dostępny na naszym profilu w sesji filmy oraz na YouTube’ie.

By wesprzeć projekt otwartych, edukacyjnych LIVE’ów Fundacji Bądź dołącz do nas na www.patronite.pl/Badz. Dzięki Tobie będziemy działać dalej!