BądźMy – grupa wsparcia. Start zapisów

Fundacja Małgosi Braunek ”Bądź” zaprasza wszystkie pacjentki i pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej, choroby przewlekłej oraz członków ich rodzin, przyjaciół do dołączenia do fundacyjnej grupy wsparcia – BądźMy.

Nasze spotkania kierujemy do każdej osoby, która znajduje się w kryzysie choroby nowotworowej i/lub przewlekłej oraz dla bliskich, którzy wspierają swoich bliskich w chorobie.

Start: 5 października 2022 r.
Harmonogram: raz na dwa tygodnie w środy, w godzinach 19:30 – 21:00
Cykl: 6 spotkań
Cena: Udział w grupie jest bezpłatny.
Zachęcamy do wspierania Fundacji, np. poprzez Patronite.

Prowadzące: Magdalena Powalska-Bąk i Klaudia Klimala

Zgłoszenia do grupy:
Prosimy o zgłoszenia do grupy pod adresem mailowym:  kontakt@fundacjabadz.pl.
Przed pierwszym spotkaniem skontaktujemy się z zainteresowanymi, aby prowadzące indywidualnie porozmawiały o potrzebach uczestników.

Zasady grupy:
Grupa ma formę zamkniętą – oznacza to że, formułujemy ją od pierwszego spotkania i nie będzie można dołączyć w trakcie kolejnych spotkań.

O czym będziemy rozmawiać:
Na spotkaniach poruszymy aktualne tematy wynikające z potrzeb uczestników. Porozmawiamy o emocjach i trudnościach z jakimi mierzą się osoby w kryzysie choroby oraz osoby je wspierające. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć perspektywę, skontaktować się z sobą oraz doświadczyć, że nie są sami ze swoimi trudnościami – otrzymają wsparcie.

Grupa wsparcia nie jest psychoterapią. Spotkania mają charakter psychoedukacyjny i wspierciowy. Podczas naszych spotkań będziemy zajmowali się holistycznie tym co żywe w myślach, emocjach i ciele wśród uczestników.
Do zobaczenia
Magda i Klaudia!

Magdalena Powalska-Bąk – od 9 lat pasjonatka Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, od 2020 roku współprowadząca Poznańską Grupę Empatyczną, certyfikowana mediatorka w nurcie Porozumienia Bez Przemocy, ukończyła kursy dla profesjonalistów w zakresie pomocy terapeutycznej w nurcie Systemu Wewnętrznej Rodziny Richarda Schwartza. Obecnie jest w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Pracuje w NGO, pomagając organizować pomoc humanitarną. Pasjonatka podróżowania i spotkań i spotkań z ludźmi, uwielbia się wspinać. Mama 3 prawie już dorosłych dzieci.

Klaudia Klimala – specjalista w zarządzaniu i komunikacji zarówno interpersonalnej jak i w organizacjach. Obecnie jest w procesie szkolenia w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt – Pomoc psychologiczna Gestalt w praktyce zawodowej. Absolwentka Uniwersytetu im. Ludwika Maksymiliana w Monachium na kierunkach: Germanistyka Transnacjonalna /Komunikacja międzykulturowa, Filologia Portugalska, Filozofia. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Psychologii Przywództwa / studium post MBA.

Klaudia korzysta ze wszelkich doświadczeń osobistych i zawodowych. Najważniejszymi są dla niej psychoterapeutyczne szkolenie zawodowe, treningi interpersonalne oraz liczne warsztaty rozwojowe. W pomocy psychologicznej czerpie również ze współpracy z fundacjami i organizacjami NGO w Polsce i za granicą współtworząc programy i kampanie CSR oraz udzielając wsparcia osobom w kryzysie bezdomności w Brazylii czy w ośrodkach dla uchodźców w Niemczech.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ