„Miej lepszy dzień” Poradnik dla dzieci i opiekunów dr Alexa George’a

„Mam na imię Alex, a na drugie powinienem mieć Niepokój. W każdym razie tak było, kiedy chodziłem do szkoły. Każdego dnia, gdy tylko otwierałem oczy, już miałem w głowie jakąś obawę. (…) Jakby tego było mało, sądziłem również, że nikt poza mną nie przeżywa swoich rozterek. (…) W miare upływu czasu ogarniało mnie wiec coraz silniejsze przygnębienie. Każdego dnia w mojej głowie kotłowały się przeróżne obawy. Nie potrafiłem ich wyłączyć”.

Tak zaczyna się wydany właśnie poradnik o zdrowiu psychicznym dla dzieci, młodzieży i opiekunów „Miej lepszy dzień” autorstwa dr Alexa George’a. W środku znajdziemy zestaw praktycznych technik i tzw. „kół ratunkowych”, które w angażujący i przyjazny sposób pokazują jak myśleć i rozmawiać o wewnętrznym dobrostanie.

Poszczególne rozdziały książki zostały napisane tak by w pełny, holistyczny sposób spojrzeć na kwestie związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży. Znajdziemy tu wątki dotyczące zarówno radzenia sobie ze stresem i trudnościami dnia codziennego, jak i bardzo precyzyjne opisane zależności diety, relacji, podejścia do własnego ciała z wewnętrznym dobrostanem.

Dzięki książce:
Nauczymy się rozpoznawać, kiedy umysł potrzebuje odpoczynku i jak o niego zadbać?
Wyzwolimy swoja kreatywność by przestawić mózg na bardziej pozytywny tryb działania.
Dowiemy się jak skutecznie rozwiązywać problemy z rówieśnikami, nadmiernym niepokojem i stresem związanym ze szkołą.
Rozpędzimy deszczowe chmury i nauczmy się opiekować naszą psychiką tak, jak dbamy o ciało!

Poradnik „Miej lepszy dzień” dr Alexa George’a z rysunkami The Boy Fitz Hammond w tłumaczeniu Michała Jóźwiaka ukazał się nakładem Wydawnictwa Insignis.

[prezent] (FB:) Wydawnictwo Insignis, książka do kupienia TU.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ