Lasoterapia w Górach Ponurzyckich. Zaproszenie na spacer 18 czerwca

Po raz kolejny w ramach lasoterapii organizowanej wspólnie z Anią Nalazek oraz Fundacją Świadomi Życia wybierzemy się na spacer w urokliwe rejony Ponurzycy!

Zapisy: agnieszka.zakrzewska@fundacjabadz.pl (udział w wycieczce jest bezpłatny.)

Z miejscowości Regut, gdzie spotykamy się przy Żółtym Stawie, przejdziemy pięknym borem sosnowym w stronę jednej z najpiękniejszych wsi na Mazowszu, położonej wśród dolin i wzgórz, zwanych Górami Ponurzyckimi, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Przez pofalowany teren płynie urokliwa struga Ślepota, a Góry Ponurzyckie (140 m n.p.m.), stanowią wspaniałe punkty widokowe. W drodze miniemy liczne kapliczki i przydrożne krzyże związane z lokalnymi legendami, tworzącymi wraz z lasem, licznymi pomnikami przyrody, niezwykły klimat tego miejsca.

W czasie nieśpiesznego spaceru będziemy ćwiczyć techniki pogłębionego oddychania, uważności, pełnego doświadczania lasu i otoczenia wszystkimi zmysłami, czerpiąc z uzdrawiającego kontaktu z naturą. Na relaksujący odpoczynek zatrzymamy się w gościnnej Starej Szkole w Ponurzycy. Do miejsca spotkania wrócimy pięknym leśnym wąwozem wzdłuż Ślepoty (trasa ma charakter pętli).

Początek wycieczki: godz.10:00, przy Żółwim Stawie w Regucie, ul. Turystyczna
Dystans: ok. 10 km
Czas: ok. 4 godzin
Wskazane są wygodne, kryte buty (będziemy chodzić po piaszczystych drogach i leśnych ścieżkach), zabezpieczenie się repelentami na owady oraz zabranie ze sobą napoju i małej przekąski.

Wycieczkę poprowadzi Anna Nalazek – przewodniczka po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, miłośniczka i promotorka lokalnej przyrody oraz lasoterapii.