Wsparcie dla Ukrainy, podziękowanie (4 maja)

Drodzy,

przede wszystkim chcielibyśmy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za niezwykłe, hojne wsparcie w dostarczaniu pomocy humanitarnej i medycznej do ukraińskich szpitali. Ratują one życie. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu i przekazywanym sprzętom i lekom jesteśmy w stanie reagować na znacznie większą skalę i odpowiadać na potrzeby szpitali oraz pomagać poszkodowanym.

Wasza natychmiastowa reakcja i pomoc jaką okazujecie porusza nas i daje nam nadzieję i siłę, by działać dalej. Pozwala łagodzić cierpienie i przypomina o mocy wspólnoty.

Przekazujemy Wam ostatni list który otrzymaliśmy od szpitala (zdj. oryginału w załączeniu):
Czerniowiecki Szpital Wojskowy wyraża wdzięczność za udzielanie dobroczynności w postaci leków i wyrobów medycznych do leczenia rannych żołnierzy (…) Za każdym razem Wasza pomoc jest właściwa. Udzielając pomocy, dajecie nie tylko wartości materialne, ale także radość i nadzieję. Niech wasza dobroć i hojność powróci do was stokrotnie. Życzymy wam wszystkiego najlepszego, zdrowia, pomyślności i ciepła w Waszym życiu. Liczymy na dalszą współpracę w celu wsparcia naszego szpitala.

Z poważaniem,
(….)

Od początku wojny w Ukrainie prowadzimy szeroko zakrojoną akcję pomocową. Pracujemy jako komitet pomocy powołany przez naszą Fundację, kolektyw #Blyzkist, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw oraz przyjaciele – koordynatorzy, kierowcy, tłumacze, ratownicy medyczni, prawnicy, wolontariusze Sił Zbrojnych i Obrony Terytorialnej Ukrainy – wszyscy sprzymierzeni w przekonaniu, że kryzys humanitarny na Ukrainie wymaga natychmiastowego działania. Już w pierwszych dniach wojny z naszą Fundacją skontaktowali się ochotnicy Sił Zbrojnych i Obrony Terytorialnej Ukrainy. Od tego czasu wysyłamy pomoc humanitarną do dwóch szpitali – wojskowego w Czerniowcach i Szpitala Weteranów w Kijowie, a także do szpitali w największym humanitarnym kryzysie.

Działamy na podstawie wystawionych bezpośrednio naszej Fundacji list potrzeb podpisanych przez dowódcę pułku Czerniowiec oraz odpowiednie organizacje. Listy są aktualizowane po każdym transporcie. Każdorazowo po przekazaniu transportu otrzymujemy zdjęcia oraz potwierdzenie odbioru towaru, co daje nam gwarancję, że leki i sprzęt medyczny trafią bezpośrednio do potrzebujących.

Do tej pory, również dzięki Waszej pomocy, udało nam się wysłać 9 bezpośrednich przesyłek leków, apteczek, sprzętu medycznego i wyposażenia taktycznego do leczenia ran, oparzeń i szybkich operacji ratujących życie. Wysyłamy średnio jeden transport tygodniowo.
Ostatni transport został wysłany 27 kwietnia.

Pomoc idzie w obie strony, nieustannie pracujemy tu na miejscu. Organizowane przez nas akcje pomocowe tutaj w Polsce oraz transporty do szpitali będą się odbywać tak długo, jak będziemy mieć wystarczające środki i siły.

Wierzymy we wspólne działania, wspólną pracę i szerzenie dobra, skupiając się na robieniu tego, co możliwe, aby ratować życie ludzi w potrzebie.
Świadomość, że jesteśmy zjednoczeni w tej pracy na rzecz pokoju i życia, daje nam siłę do dalszych działań.

Cały czas można wysyłać zbierane rzeczy adresując je na:
Fundacja Małgosi Braunek Bądź, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Pańska 3, 00-124, Warszawa
Resztę sprzętów do ratowania życia i pierwszej pomocy kupujemy z wpłacanych przez Was pieniędzy.
Wyzwaniem w zakupie są sprzęty do szybkiej chirurgii, sprzęty do ratowania życia, apteczki taktyczne i opaski uciskowe.

Jeśli ktoś chce wesprzeć w zakup najpotrzebniejszych sprzętów można cały czas wpłacać pieniądze via:
Paypall
biuro@fundacjabadz.pl
Fundacja Malgosi Braunek Badz
62 2030 0045 1110 0000 03.

lub bezpośrednio na konto Fundacji:
Fundacja Malgosi Braunek Badz
Husarii 32, 02-951- Warsaw, Poland
BNP PARIBAS: 62 2030 0045 1110 0000 0365 9090
IBAN
PL62 2030 0045 1110 0000 0365 9090
BIC/SWIFT
PPABPLPK
z dopiskiem „Darowizna dla Ukrainy”

Niezmiennie składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy nam pomagają.
Juliana Zagurska
Maria Nowakowska
Taras Gembik
Kaja Kusztra
Tetiana Skrypnyk
Joanna Jakubowicz
Krzysztof Nowiński
Sonia Kieryluk
Orina Krajewska
Magda Roszkowska
Coco Kate
Big thanks for amazing support
ROKPA INTERNATIONAL
Niezastąpiona pomoc w transporcie i współdziałanie
Podróżnych Ugościć Antek Mantorski Grupa Granica Teatr Lesi Fundacja chlebem i solą.